Skip to content

VZDOR – strana práce odpovedá na zavádzajúci komentár Zuzany Kepplovej na SME-čku: Tomu sa hovorí „novinárska objektivita“

201512040310_vzdor-strana-praceVážená pani Kepplová, prečítali sme si Váš komentár s názvom: Sociálne témy v zľave dňa, ktorý je uvedený na http://komentare.sme.sk/c/8…/socialne-temy-v-zlave-dna.html…. Ako prvú sme si všimli vašu tvár, ktorá nám pozerá do očí. Avšak nemáme radi, ak nám niekto pozerá do očí a pritom o nás hovorí nepravdy. Nehnevajte sa na nás, ale pokiaľ sa chcete vyjadriť o niekom, mali by ste o ňom niečo vedieť, cítili by sme sa trápne, ak by sme o niekom napísali, že niekde bol, niečo povedal, niečo spravil a pritom to nie je pravda. Sme predsa ľudia a nie veci. Ani naša strana nepíše o cudzích osobách niečo len preto, aby „niečo o ňom napísala“. Jasné, že nebudete kvôli jednému odstavcu vo svojom komentári študovať celú našu činnosť, názory a podobne. Chcem Vás ale poprosiť – držte sa toho čo o nás viete a netipujte v oblasti, kde o nás nič neviete.

Tak napríklad: „Malé ultraľavicové strany ako Vzdor – strana práce, ktorú bolo možno zaznamenať aj ako „ten potlesk pre Lavrova“ na oslavách SNP“. Po prvé 4. apríla sa neoslavovalo SNP ale oslobodenie Bratislavy a po druhé – skadiaľ máte to presvedčenie, že Lavrovovi tlieskala práve naša strana? Na akcii na Slavíne sa zúčastnila 5-členná delegácia Vzdoru-strany práce, ktorá si prišla uctiť našich osloboditeľov. Ani sme nevedeli, že tento potlesk bol prisúdený výhradne našej strane. Ďalej sa však chceme dištancovať od skandovania slova „Rossija“ ktorého sa naša strana rozhodne nezúčastňovala. Dovoľte teda vysvetlenie, keby ste v budúcnosti niečo o nás písali: Naša strana sa odmieta podieľať na polarizácii spoločnosti systémom Rusko vs. USA. Naša strana nikdy nezahodí sovietsku vlajku a nevytiahne ruskú ako to robia iní. My naopak poukazujeme že vojnové prípravy sú snahou o kapitalistické prerozdelenie trhov medzi dvoma veľmocami. Náš spojenec je ako americký, ruský či ukrajinský robotník a nepriateľ americký, ruský či ukrajinský kapitalista.

Viac vo videu z predvolebnej konferencie na túto tému:

Ďalšou časťou vášho textu, kde uvádzate: „zostávajú v urputnom presvedčení, že štrajk „zneužila“ pravica. Geopolitické a ideologické trenice ich fascinujú viac než napríklad téma práce žien, ktorá spája obe štrajkujúce skupiny – sestry aj učiteľky. Možno aj preto, že v predsedníctve Vzdoru sú len mladí muži vo veku, keď im ešte varí mama či už frajerky.“ Opäť ignorujete fakty a navyše nás aj sprosto urážate. Vysvetľujeme, že štrajk učiteľov treba podporiť a že by mali štrajkovať aj iné odvetvia vrátane robotníkov. Naše tvrdenia sú narozdiel od vášho textu v súlade s našim stanoviskom. Evidentne čítate len nadpisy našich vyhlásení. Pretože už druhá veta v texte je: Okrem mnohých úprimných paní učiteliek a pánov učiteľov, ktorých spravodlivý hnev chápeme a ich snahy plne podporujeme, sa kdesi v pozadí objavuje, básnicky povedané, temný mrak lží a podrazu.

To že sme sa postavili za požiadavky učiteľov dokazuje aj naša grafika, ktorú sme zverejnili na našej stránke a vydali sme aj podporujúce vyhlásenie, ktoré nájdete TU:  http://vzdor.org/?p=2246

amos

My sme teda navštívili demonštráciu, práve kvôli tým obyčajným učiteľom, ktorí sú platení ako nekvalifikované socky, keby tam neboli oni, nie sme tam ani my. Zároveň sa však dištancujeme od snáh parlamentnej pravice na zneužití tohto štrajku, pretože majú rovnaký podiel na súčasnom stave. Upozorňujeme učiteľov, že protestovať treba proti kapitalistickému systému, nie len proti jednému z jeho chápadiel – Ficovi.

Viac vo videu tu:

https://www.youtube.com/watch?v=wgwNq0eJ9HA&feature=youtu.be

Rovnako tak to platí o boji zdravotných sestier. Tie sme podporovali už dávno pred akýmikoľvek voľbami, viac vo videu, ktoré vďaka nám zhliadlo cez 13 000 ľudí, inak by o tom nebolo ani zmienky:

Vašou tézou o tom, v akom sme veku (väčšina z nás je okolo 30 rokov) vlastne potvrdzujete, že dnešný mladý človek trčí u rodičov už dávno po dovŕšení dospelosti, lebo tento systém mu nedokáže garantovať dostupné bývanie a dobre platenú prácu, čo je základ na osamostatnenie a založenie rodiny. Neviem však akým právom tu z nás robíte „chlapčekov“. Čudovali by ste sa, koľkí splácame hypotéky, koľkí máme založené vlastné rodiny a predovšetkým živíme seba a naše rodiny vlastnou prácou. Vieme čo je život – a preto sme komunistami.

Vzdor-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *