Skip to content

Chceš byť solidárny? Tak pomáhaj a nečvachtaj!

Žiaľ, dnes sme svedkami takých javov, kedy istá, pomerne úzka skupina ľudí zneužíva vojenskú inváziu Ruska na Ukrajine, k ventilovaniu svojej dlho živenej zloby, zatrpknutosti a poviem to otvorene slepej nenávisti ku všetkému ruskému, či ľavicovému, sovietskemu, socialistickému, komunistickému. Vlastne ku všetkému, čo je trošku naľavo od ich ideologickej škatuľky…

Okrem komického udávania webových stránok s iným než mojim názorom na políciu, zaradzovaniu osôb a organizácií, ktoré síce rázne odsúdili vojnu, no nie sú v tom „správnom“ politickom tábore, na akési zoznamy kremeľskej propagandy, si to „odnášajú“ aj pamätníky osloboditeľov našej vlasti od fašizmu a nacizmu.

Táto úzka skupina amatérskych natieračov plače v tomto prípade na nesprávnych hroboch a pokiaľ majú v sebe troška zdravého rozumu, tak sú si toho plne vedomí. Ale prečo nevyužiť zámienku „solidarity“ s Ukrajinou k čvachtaniu po pomníkoch, ktoré pripomínajú tých Rusov, Ukrajincov, Bielorusov, Kazachov,…. ktorí položili životy za našu slobodu?

Ja viem, oni by boli asi radšej, keby nás v tom lepšom prípade oslobodili Spojené štáty, v horšom prípade nikto, ale neoslobodili. Taká je história a tú vašim čvachtaním nezmeníte. Bol som niekoľkokrát v Berlíne a videl som obrovské pamätníky Červenej armády, ako vo východnej, tak v západnej časti.

Svojou farbou neprekryjete preliatu krv tých, ktorí padli za našu slobodu. Vy sa im nemožete rovnať. Vaše činy nemajú nič spoločné s protivojnovým posolstvom a nemajú nič spoločné so solidaritou s Ukrajinou. Týmito činmi znesväcujete aj ukrajinských vojakov, ktorí nás oslobodzovali.

Keby ste začvachtali Putinovu sochu, dalo by sa to chápať, ale vy svojimi činmi naplno pomáhate Putinovej propagande tým, že začvachtáte sochu antifašistu ukrajinskými farbami a napíšete tam „Sláva Ukrajine“. Dávate v podstate za pravdu Putinovi, ktorý napadol Ukrajinu pod zámienkou „denacifikácie“.

Týmto činom hovoríte, NIE ANTIFAŠIZMU a ÁNO FAŠIZMU. Týmto činom odhlasujete Ukrajincov z hrdinského antifašistického odboja a vypisujete im prihlášku do tábora fašistov. Týmto činom sa tiež stávate, povedané dnešným moderným jazykom „Putinovými užitočnými idiotmi.“

Prosím Vás, prestante robiť Ukrajine a Ukrajincom na Slovensku hanbu. Prestaňte robiť hanbu aj Slovákom, lebo potom to v médiách vyzerá, že „Slováci“, či „občania“ pomaľovali pamätníky a pritom to robí tá istá partička pomätencov.

Aj medzi mojimi známymi a kolegami sú Ukrajinci a úprimne Vám poviem, že nikto z nich tieto vaše kroky nechápe ako akt solidarity. Keď chcete byť solidárni s obeťami vojny, skúste namiesto investícii do modrej a žltej farby, pomôcť utečencom. Spravte zbierku potravín, natankujte im palivo na ceste, poskytnite útočisko, tak ako spravili mnohí z nás – údajných „agentov Kremľa“.

Skúste sa pozastaviť, ukľudniť v sebe slepú zlobu, podráždenosť a začať konať pozitívne. Priznajte si, že veľká časť vašej nenávisti nemá nič spoločné so súčasnou vojnou. Bude to lepšie pre vás i pre zbytok Slovenska.

Stanislav Pirošík- VZDOR-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *