Skip to content

Vzdor-strana práce tvrdo odsudzuje pozemnú a leteckú tureckú vojenskú ofenzívu voči Kurdom na severe Iraku !

Ofenzíva sa sústredila na severoiracké regióny Metina, Zap a Avašin-Basjan. Erdoganov režim vedie dlhodobo proti Kurdom krvavú vojnu, kde sa turecká armáda dopúšťa mnohých zverstiev a zločinov. Turecká armáda nerešpektuje hranice Iraku a Sýrie a vojensky operuje na ich územiach.

Turecko tiež spolupracovalo s Islamským štátom a umožňovalo mu cez jeho hranice dovážať vojenský materiál a nových bojovníkov a dokonca mu posúvalo informácie rozviedky o polohe vojsk. Turecký režim tiež vojensky a materiálne podporuje viacero islamistických povstaleckých skupín, ktoré operujú v Sýrii.

Vzdor-strana práce preto jasne považuje Erdoganov režim za diktátorský, šovinistický a islamistický, dokonca Erdogan sníva o obnovení niekdajšej Osmanskej ríše, čo môžeme vidieť aj pri nerešpektovaní hraníc Sýrie a Iraku.

Erdoganov režim si pošpinil svoje ruky krvavou vojnovou politikou voči Kurdom, či už žijúcim v Turecku, Iraku, alebo Sýrii, svojou spoluprácou s islamistickými povstalcami v Sýrii, prenasledovaním opozície, prepúšťaním desiatok tisíc ľudí zo štátnej správy a zatváraním ďalších tisícov odporcov do väzníc.

Nezabúdajme, ako sa Erdogan nepriateľsky vyjadroval počas kampane na adresu Európy a ako vyzýval Turkov, žijúcich v Európe, aby mali čo najviac detí a takto dali populačne odpoveď Európanom a ovládli ich krajiny, alebo na výroky, kedy odkazoval európskym štátom, aby zakazovali protiturecké demonštrácie. Tiež nezabúdame ani na vydieranie Európy tým, keď sa vyhrážal, že vpustí k nám státisíce migrantov.

USA a západné mocnosti potrebujú Turecko ako svojho strategického hráča na destabilizáciu a ovládanie arabského sveta. Mohli sme to vidieť aj v tom, ako sa USA stiahli z kurdských území, aby mohla turecká armáda nerušene zasiahnúť voči Kurdom v Sýrii.

Solidarita s Kurdmi! Zastavte tureckú agresiu, vraždenie Kurdov a okupáciu kurdských území !

Vzdor-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *