Skip to content

Stanovisko VZDORu – strany práce k vyhrotenej situácii v spoločnosti po schválení dohody o obrannej spolupráci s USA

Politici vládnej koalície vyjadrujú znepokojenie nad situáciou v spoločnosti a nad tým, že sa občania vyhrážajú poslancom, ktorí hlasovali za obrannú dohodu s USA v uplynulých dňoch. Obracajú sa na políciu a žiadajú o jej zásah v tejto veci.

Vyhrážky neuznáva a neakceptuje ani naša strana, ale treba si uvedomiť a zdôrazňujeme to, že poslanec je verejne činná osoba a v podstate sa dá povedať, že jeho zamestnávateľom sú občania tejto krajiny.

Občania majú právo vedieť, ako poslanci hlasujú. To, ako kto, hlasuje je prístupné aj na stránke NR SR a je to teda verejne známa informácia. Napriek tomu si treba uvedomiť, že nie každý občan má internet a nie každý občan sa vie zorientovať a nájsť si takéto informácie. Preto nevidíme nič zlé na tom, keď sú zverejnené mená poslancov, ktorí napriek tomu, že túto dohodu odmieta väčšina obyvateľov SR, hlasovali za zmluvu s USA.

Otvorene a verejne sa teda postavili nielen za uvedenú zmluvu, ale aj proti vlastným občanom. Už dostatočný čas pred hlasovaním bol známy prieskum verejnej mienky, z ktorého bolo úplne jednoznačné, že občania tejto krajiny si túto zmluvu neželajú. Ak by poslanci vládnej koalície, ktorí zahlasovali za túto zmluvu, neboli odtrhnutí od reality a chodili medzi občanov, zistili by verejnú mienku aj sami, bez akéhokoľvek prieskumu…

Sme presvedšení o tom, že poslanci NR SR veľmi dobre vedeli, aký je názor tejto spoločnosti a napriek tomu sa rozhodli, že napľujú ľudom do tváre a ješitne si presadia svoje vlastné záujmy. Veľmi dobre vedeli, že proti zmluve je nielen parlamentá, ale aj časť neparlamentnej opozície. Vedeli, že proti zmluve sú starostovia obcí a primátori miest… vedeli, že proti zmluve je generálny prokurátor, či veľa významných osobností. Všetkým sa arogantne otočili chrbtom a mnohí zašli ešte ďalej, začali odporcov zmluvy označovať za lúzu a kadečo iné…

Každý si je strojcom svojho šťastia a každý sa má zodpovedať za svoje konanie. Preto sa poslanci nemajú schovávať do nejakej anonymity, ale postaviť sa čelom k hnevu obyvateľov, ktorý svojou tvrdohlavou politikou spôsobili. Nech sa teraz neschovávajú a nerobia zo seba ukrivdených chudáčikov.

To, že hnev tejto spoločnosti je na bode varu, nie je dôsledkom kritiky odporcov zmluvy, ale arogantného pretlačenia tejto zmluvy 79 poslancami NR SR proti väčšine občanov SR. Sami sú zodpovední za tento stav. VZDOR- strana práce preto plne rešpektuje zverejňovanie mien poslancov, ktorí za túto zmluvu hlasovali a to v akejkoľvek forme, či už letákmi, na internete, alebo na bilbordoch. Samozrejme bez výhrážania sa.

Zároveň vyzývame 79 poslancov NR SR, ktorí hlasovali za uvedenú zmluvu a dopustili sa tým nehanebnej zrady, aby ak je v nich ešte aspoň štipka slušnosti a charakteru, aby sa vzdali poslaneckých mandátov a odišli navždy z verejného a politického života. Akceptovanie tejto výzvy, spoločnosť zoberie ako priznanie si svojho zlyhania a môže to upokojiť spoločenské nálady, aj keď s existenciou zmluvy to žiaľ nespraví nič.

Zotrvanie na svojich poslaneckých stoličkách bude dôkazom a potvrdením arogancie, namyslenosti a povýšenosti daných poslancov a dôkazom toho, že si za svojou zradou naďalej stoja. V takom prípade, ale nemajú morálne právo fňukať a schovávať sa za políciu, či iné zložky. Je to na nich, ako odídu z politiky, či aspoň zo štipkou dôstojnosti, alebo budú z NR SR vyhnaní v najbližších parlamentných voľbách.

VZDOR– strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *