Skip to content

VZDOR-strana práce: Solidarność z kobietami w Polsce !

Minulý piatok poľský ústavný súd zakázal takmer všetky umelé prerušenie tehotenstva v rámci širšej katolícko-konzervatívnej ofenzívy proti právam žien. Tento rozsudok však už v Poľsku vyvolal štrajky a blokády – a vzburu vedú ženy pracujúcej triedy, ktoré si najmenej môžu dovoliť tajné potraty. VZDOR-strana práce plne podporuje boj poľských žien a všeobecne Poliakov, ktorí nie sú ticho a nedovolia okliešťovať svoje práva.

Konzervatívna pravica vracia Poľsko hlboko do minulosti… Zákaz interupcií ohrozuje zdravie žien a pomáha cez ilegálne interupcie zarábať rôznym kriminálnikom.

Vzdor-strana práce jasne hovorí, že jedným z práv žien je aj to, či podstúpi interupciu, alebo nie. Je to vždy veľmi ťažké rozhodovanie pre ženu, určite budeme radi, keď každá žena, ktorá môže dať nový život a lásku dieťaťu, aby sa rozhodla pre to dieťa a nie interupciu, ale sme proti tomu, aby bolo ženám toto právo obmedzené, nakoľko to boli práve ženy, ktoré si toto právo krvopotne vybojovali počas najostrejších historických emancipačných bojov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *