Skip to content

Vzdor-strana práce hovorí jasné NIE spoplatňovaniu školstva a zadlžovaniu študentov: V USA študenti dlhujú za štúdium rekordných 1,5 bilióna dolárov !

U nás sa pravica pokúsila spoplatniť vysokoškolské štúdium a narazila, no jej ideoví nasledovníci z SaS už avizujú, že keď sa dostanú k moci, chcú presadiť čiastočné spoplatnenie vysokoškolského štúdia. Tak to je realita systému, kde kapitalisti sprivatizovali aj školstvo. Spoplatnenie štúdia prináša množstvo zadĺžených mladých ľudí, ktorí vykročia do života a už s riadnym závažím na nohe… Tento systém je založený presne na tomto, všetko spoplatniť, zo všetkého vytrieskať peniaze, čo potom, že mladí ľudia, keď chcú študovať musia platiť a zadlžovať sa, veď tí, čo stoja za tým si krásne namastia vrecká. V USA absolventi vysokých škoôl dlhujú rekordných 1,5 bilióna dolárov. Chceme, aby sa Slovensko vybralo práve touto cestou, akú navrhuje SaS ? Chceme mať množstvo zadĺžených absolventov škôl? Vzdor-strana práce toto rozhodne odmieta.

Vzdor-strana práce jasne odmieta spoplatnenie akéhokoľvek stupňa štúdia. Vzdelanie musí byť dostupné pre všetkých a nesmieme dopustiť to, aby sa naši mladí ľudia už začali zadlžovať počas štúdia, veď to je choré, takto zadĺžení začnú pracovať a kolobeh zadlžovania pokračuje, nakoľko tento systém nevie zabezpečiť mladým dostupné bývanie a tak sa musia zadlžovať opäť, keď chcú bývať a brať si hypotéky, keď chcú auto, zase si musia požičať atď..aťd… a potom Slovensko patrí z pohľadu domácností k najzadĺženejším v Európe… Dlhy sa kopia a človek je stále väčším a väčším otrokom systému… a potom to množstvo ľudských tragédií z toho plynúcich… Celý článok nájdete po kliknutí na ikonku Continue reading: 

Veď USA sú najzadĺženejšou krajinou sveta a ich dlh je taký obrovský, že ho nemôžu nikdy splatiť a podobne sú na tom aj ďalšie vyspelé kapitalistické štáty. Pripomeňme si, že socializmus do roku 1989 nenechal žiadne dlhy, tie sa vo veľkom kopia až teraz po skoro 30tich rokoch vlády kapitalizmu na Slovensku.

Tiež si musíme dať pozor na snahy presadiť čiastočné spoplatnenie vysokoškolského štúdia u nás, ktoré navrhuje strana SaS. Takže, keď sa dostanú k moci, na ktorú sa už tak horlivo pripravujú, máme sa na čo tešiť. Pripomeňme si, že už počas vlády Dzurindu bol u nás pokus spoplatniť vysokoškolské štúdium, horlivým zástancom spoplatnenia bol aj vtedajší minister za KDH Fronc, ktorý spustil také masové študentské protesty, ktoré nemali dovtedy na Slovensku obdobu.

Takže buďme na pozore pred týmito „reformátormi“, ktorí sa stále nevzdali svojho cieľa, spoplatniť štúdium a pokúsia sa o to znova, je len na nás, aby sme im v tom zabránili masovou mobilizáciou v uliciach a na školách! Ľudia bdite!

Povedzme jasné NIE! spoplatňovaniu a privatizácii školstva !!!

Miroslav Pomajdík- predseda Vzdoru-strany práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *