Skip to content

Členovia VZDORU-strany práce na pochode Socialistov.sk po Slovensku: Vždy na strane pracujúcich !

VZDOR-strana práce plne podporuje pochod strany Socialisti.sk po Slovensku a samozrejme nemôžu na tomto pochode chýbať aj členovia našej strany. V tomto videu Vám porozpráva člen vedenia VZDORu-strany práce Peter Badida, ako to chodilo v spoločnosti Yazaki, keď tam ešte pracoval:

„Dostať výpoveď z takejto firmy, je podľa mňa pre väčšinu zamestnancov veľakrát doslova ako vykúpenie z jeho utrpenia. My sme len čísla, my sme len zdroje a po celom svete takto vznikajú fabriky zahraničných investorov, kde to veľakrát pripomína skôr pracovné tábory, ako normálnu fabriku . Postavíme im diaľnice, povolíme vybudovať haly na úrodných poliach a k tomu prihodíme daňové prázdniny a množstvo pracovnej sily, ktorá pracuje za minimálne náklady,”

Marxistické myšlienky nás oslovili hlavne kvôli tomu, že sme pochopili, ako funguje kapitalizmus, kde je na jednej strane väčšina obyvateľstva planéty, ktorá je vykorisťovaná a ledva prežíva, a na strane druhej je malé percento najbohatších ľudí, ktorí z rozprávkovo bohatnú z našej práce a drancovania našich prírodných zdrojov a spoločného bohatstva, ktorí nevedia čo s peniazmi a my rozmýšľame, ako prežiť od výplaty k výplate.

Kapitalizmus spôsobuje chudobu, vojny, násilie, egoizmus a odcudzenie ľudí. Učí ľudí k sebeckosti a bohatnutiu aj „cez mŕtvoly“. Pochopili sme, že ľudia, ktorí nevlastnia svoje hospodárstvo, nemôžu byť nikdy slobodní.

Oslovuje nás solidarita a spolupráca medzi ľuďmi, priame demokratické riadenie nášho života vo všetkých sférach, nakoľko dnes má moc len ten, kto má za sebou kapitál.

Sme humanisti a marxisti a teda vidíme veľké nebezpečenstvo v kumulácii obrovskej moci v rukách úzkej vrstvy oligarchov a nadnárodných korporácií, ktorí majú v rukách už väčšiu moc, ako väčšina štátov.

VZDOR-strana práce

V PRÁCI NÁM ZAKAZOVALI CHODIŤ NA WC

Náš pochod Slovenskom pokračuje. V Michalovciach sme sa zastavili pred neslávne známou firmou Yazaki a vyspovedali bývalého zamestnanca.

Vo videu sa dozviete:

?Akú dotáciu od štátu dostala

?Ako Yazaki znižuje počet zamestnancov a presúva výrobu do zahraničia

?Ako vedenie tlačilo na zamestnancov, aby podávali nadpriemerný výkon za podpriemenú mzdu

?Ako zakazovali zamestnancom chodiť na WC

VIDEO nájdete TU

FOTO: Členovia VZDORu-strany práce z východného Slovenska počas pochodu Socialistov.sk pred bránou zatvorenej fabriky v Pozdišovciach, v ktorej sa kedysi vyrábala slávna pozdišovská keramika známa aj v zahraničí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *