Skip to content

STRANY SOCIALISTI.SK A VZDOR- STRANA PRÁCE SA ZJEDNOCUJÚ

Vedenia oboch politických subjektov sa dohodli na zlúčení pod hlavičkou Socialisti.sk, ktoré by sa malo uskutočniť v priebehu tohto roku na sneme hnutia Socialisti.sk

Zástupcovia vedení Socialisti.sk a Vzdor – strana práce sa stretli v sobotu v Tatranskej Lomnici, aby dojednali mechanizmus spojenia oboch subjektov. Výstupom z rokovania je podpísanie dohody o spolupráci.

Cieľom takejto spolupráce je zefektívnenie politickej činnosti antikapitalistickej ľavice na Slovensku, posilnenie jej postavenia na slovenskej politickej scéne a položenie stabilného základu pre zjednocovanie pokrokovej ľavice na Slovensku.

V hnutí Socialisti.sk vyvíjame maximálne úsilie o spoluprácu so subjektami, ktoré sa hlásia k ľavici. Preto spájame sily so stranou Vzdor-SP, preto si v komunálnych voľbách navzájom podporíme kandidátov so stranou Solidarita – hnutie pracujúcej chudoby, a preto Socialisti.sk participujú na protivládnych aktivitách parlamentnej opozície. V tomto snažení budeme pokračovať i naďalej. Sme teda otvorení diskusii o spolupráci a spájaní sa aj s ďalšími subjektami.

Socialisti.sk a VZDOR-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *