Skip to content

Zasadalo vedenie VZDORu-strany práce, ktoré odobrilo integráciu so Socialistami.sk

Na zasadnutí ÚR VZDORu-strany práce sa zúčastnil aj predseda Socialistov.sk Artur Bekmatov, s ktorým sme prebrali všetky podrobnosti ďalšieho postupu našej spolupráce. Všetci prítomní členovia strany a členovia ÚR schválili vstúpenie členov VZDORu-strany práce do strany Socialisti.sk.

Členská základňa VZDORu-strany práce sa zúčastní už snemu Socialistov.sk, ktorý je naplánovaný na jún 2022, ako riadni delegáti snemu a členovi Socialistov.sk .

Cieľom takejto spolupráce je zefektívnenie politickej činnosti antikapitalistickej ľavice na Slovensku, posilnenie jej postavenia na slovenskej politickej scéne a položenie stabilného základu pre zjednocovanie pokrokovej ľavice na Slovensku.

Sme presvedčení o tom, že úzka spolupráca našich dvoch strán a ďalších ľavicových iniciatív, združení, hnutí, kolektívov bude pevným základom, na ktorom sa podarí vybudovať silnú zjednotenú antifašistickú a antikapitalistickú ľavicovú alternatívu. Spoločnosť takúto alternatívu vyslovene potrebuje.

Veríme, že strany, hnutia, združenia, kolektívy, iniciatívy na ľavej strane politického spektra si uvedomia súčasnú žalostnú situáciu na ľavicovom spektre a rovnako ako naša strana, prejavia záujem o užšiu spoluprácu a koordinovaný postoj s ďalšími ľavicovými silami.

Slovensko potrebuje silnú autentickú a antikapitalistickú ľavicu ako soľ.

Ľavicu, ktorá bude v sebe zahŕňať tvrdú ochranu a rozširovanie práv pracujúcich, ktorá bude previazaná s odborovým bojom a bojom proti kapitalizmu, neoliberalizmu a prinesie demokraciu aj na naše pracoviská, ktorá bude presadzovať ekologické práva našej prírody a našej matičky Zeme, ktorá bude presadzovať emancipáciu, rozširovanie práv žien a všetkých menšín, ktorá bude mierovým lídrom a bude tvrdo tlačiť na znižovanie výdavkov do armády a bude bojovať za našu suverenitu, proti akémukoľvek zasahovaniu svetových veľmocí do našich vnútorných záležitostí.

Nenechajte sa strhnúť do konzervatívno-nacionalisticko-neoliberálnych bojov, ale vydajte sa cestou naozajstnej systémovej zmeny, ktorú môže priniesť len antikapitalistická ľavica.

Voliť nestačí, organizujme sa!

Ľavicový reštart pre Slovensko !

VZDOR-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *