Skip to content

Konal sa zakladajúci zjazd revolučnej organizácie Vzdor – hnutie práce

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV sobotu 7. septembra 2013 bola v Spišskej Novej Vsi založená organizácia VZDOR –hnutie práce. Našich sympatizantov sme v minulých číslach mesačníka Vzdor informovali o prípravách zakladania novej revolučnej organizácie na Slovensku. K založeniu organizácie nás dohnala stagnácia komunistického hnutia nie len na Slovensku, ale vo viacerých okolitých krajinách. Predovšetkým nás však k tomuto kroku dohnalo naše presvedčenie, že lepší svet je možný, že panstvo otrokárskeho kapitalizmu je možné povaliť. Naša organizácia má byť jedným z nástrojov na jeho prekonanie.

Chceme v nej zjednotiť ľudí, vytvoriť z nej „generálny štáb – spoločného odporu pracujúcej triedy proti vlastnému vykorisťovaniu. Každý náš malý i väčší krok musí byť v prospech pracujúcej triedy a v neprospech kapitalistov, tak ako sú dnešné poriadky len v prospech finančných magnátov a proti ľuďom. Svoj boj chceme viesť na viacerých frontoch, od internetu cez ulice a podniky až po zastupiteľské orgány.

Pridať sa môže každý, kto je podobného zmýšľania, ide mu o dobro človeka a spravodlivosť, a nie o vlastný prospech. Čím viac nás bude, tým ľahšie dosiahneme svoje ciele.

Nepotrebujeme však ľudí pasívnych, takých, ktorých uspokojuje len členstvo v organizácii a vyhýbajú sa aktívnej činnosti. Aktivita a kvalita členstva je zakotvená už v stanovách.

Delegáti Ustanovujúceho zjazdu OZ VZDOR – hnutie práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *