Veľmi pozorne si už dlhšie roky všímam trend súčasnej „mainstreamovej“ propagandy a oficiálnej ideológie. Je v podstate komická, nepravdivá, stojí na hlinených nohách, ale žiaľ, je presvedčivá. Dnes je žiaľ totiž presvedčivé čokoľvek, čo má nejaký úvod, jadro záver a hlavne dobrý dosah .
Predovšetkým údajne „opozičná“ časť kapitalistických strán (to sú tie, ktoré chcú predhadzovať Slovákov kapitalistom nie pod oranžovou, ale pod modrou či krikľavozelenou zástavou). Ale aj s nimi spojené rôzne masmédia a inštitúty, ktoré šíria stranícku propagandu mimo strán (čo je podstatne efektívnejšie) už niekoľko rokov naháňajú akýchsi „komunistov“, ktorí „nám tu (údajne) vládnu“. A presne títo môžu za všetko zlé, čo nás po roku 1989 postihlo. Nuž, na Slovensku existujú dve strany, ktoré sa hlásia k marxizmu-leninizmu a ani jedna „nevládne“ teda aspoň ja som si nič ako predseda jednej z nich nevšimol. A pokiaľ viem, tak aj predseda KSS, Jozef Hrdlička chodí normálne do práce. Preto nezavádzajte verejnosť že nám tu vládnu komunisti!
„To my né! To komunisti“
Zaznelo vo filme Slunce seno erotika a platí to do dnes. Všetky kapitalistické vlády, namiesto toho, aby prijali svoju zodpovednosť za súčasný stav, tak vytvárajú dojem tajomna, akýchsi záškodníkov za oponou, akýchsi zakuklených komunistov, ktorí týmto dobrákom nedovolia pozdvihnúť krajinu. Z osobných diskusií uvediem dva príklady.
- Prípad: papiernictvo v Ružomberku. Postarší pán, ktorý sa na rozdiel odo mňa vďaka socializmu dožil dôchodku, zatiaľ čo ja sa ho – pokiaľ nepríde revolúcia a nezmetie tento poriadok zo stola – nedožijem sa rozčuľuje a hovorí. „Nežná revolúcia nemala byť nežná, mali ich tu povešať a dnes by to tu inak vyzeralo“. Tak sa teda pýtajme – kto ich mal povešať? Zlodej a privatizér Havel? Banda zlodejov, ktorá všetko sprivatizovala? Naozaj si tento pán myslí, že najväčší oponenti komunistov sú dobrí ľudia? Nie je to náhodou tak, že nástup takýchto ľudí je vždy spájaný s privatizáciou a teda s tým, čo tu dnes máme?
Jediný, kto by mal právo týchto ľudí súdiť a odsúdiť by boli skutoční komunisti s pracujúcimi. Skutoční komunisti – (pre vysvetlenie: to sú tí, ktorí sú a boli komunistami kvôli presvedčeniu a nie kvôli funkcii, sú to tí, ktorí ostali verní boju za socializmus aj po roku 1989 a nie tí, ktorí sami pripravovali rok 1989 a potom prezliekli kabát) však boli v tej dobe v menšine, strana bola prakticky prehnitá a nasiaknutá nekomunistami.
Ale tomuto pánovi môžem dať prísľub: po zmene spoločenského systému urobíme poriadok zo všetkými zlodejmi a privatizérmi bez ohľadu na to, v ktorých stranách boli. Nerád by som im dovolil beztrestne opustiť krajinu a keď ujdú na Belize, chytíme ich aj tam. Len nám potom nenadávajte a nerobte z nich „obete komunizmu“.
- Jedna z Ružomberských krčiem: mladý chalan mi vyčíta, že keby tu nebolo socializmu, tak by sme boli neviem kde pred Rakúskom. V podstate známy, otrepaný argument, ktorý som prvý krát počul od dejepisárky na strednej škole. Títo ľudia si neuvedomujú, že nie len čas, ale aj postavenie v kapitalistickom systéme určujú, ako sa kto bude mať. Podľa ich logiky teda keď postavím žobráka k Borisovi Kollárovi, tak o 5 rokov by sa mal zo žobráka stať druhý Kollár. Poznáme krajiny, kde je už vyše 100 rokov kapitalizmus a zbedačený ľudia jedia odpad z vývarovní spoločne so psami a potkanmi. Už to počujem „ALE TO NIE JE NAOZAJSTNÝ KAPITALIZMUS!“. Prestaňte sa prosím vás klamať. Opak je pravdou. Nikde nie je tak ozajstný kapitalizmus ako v tých najchudobnejších krajinách, kde nemáte žiadne pracovné práva, žiadne sociálne výdobytky a kde vás systém naozaj nechá skapať na ulici. Veď deregulácia – to vy liberáli predsa chcete či nie? Keď máš skapať, tak skap, žiadna sociálna deformácia J
No ale vráťme sa k tej krčmovej debate. Hovorím mu: „Koľko sa chceš ešte vyhovárať? Vieš koľko mali komunisti za 25 rokov vybudované? Vyhovárať sa po 25 rokoch na komunistov je rovnaké, ako keby sa G. Husák a L. Svoboda v roku 1973 vyhovárali na kapitalizmus. A po ďalšie – ak niečo ide už 25 rokov výhradne dolu kopcom, tak sa dá predpokladať, že o ďalších 10-20 rokov to bude na dne a nie na Kriváni!“.
Perly z protikorupčného pochodu
Nedá sa na konkrétnom príklade nedemonštrovať obmedzenosť názorov organizátorov, ktorým všetci prítomní tlieskali. Vyhlásili, že kvôli korupcii sú ľudia nútení opúšťať Slovensko. Lebo naše peniaze končia u „oligarchov“. Tu však rozum naráža do betónovej bariéry kapitalizmu, ktorá zrejme neoznačená žlto-čiernou páskou leží uprostred cesty k rozmýšľaniu.
Vari sú ľudia napojení priamo na štátnu kasu? Vari si myslia, že keď sa pár drobných nerozdá týmto oligarchom na predražených zákazkách, tak by ostali tu? Tí ľudia predsa pracujú u nejakých zamestnávateľov a tí rozhodujú o tom, koľko dajú Slovákovi zarobiť. Zo Slovenska sa vyváža taký kapitál, že korupčné kauzy sú oproti tomu len smeti. Sprivatizované sú aj strategické podniky – a mnohé z nich má na svedomí opozícia.
Nespochybňujem, že finančné skupiny napojené na politiku sú veľkým parazitom na tomto národe, nechcem nič vyčítať ľuďom, ktorí na protest prišli v dobrej vôli. V našom programe je v prvom rade okamžite týchto ľudí odstaviť z fungovania štátu.
Nepočul som však žiadnu kritiku privatizácie, nepočul som žiadnu výzvu k znárodneniu aspoň strategických podnikov, ktoré by buď zlacnili ceny, alebo aspoň naliali viac peňazí do kasy. Práve naopak, herec Maroš Kramár verejne vystúpil proti rečiam o znárodňovaní. Preto mám pocit, že ak by sme začali plniť náš program a začali týchto privatizérov odstavovať od našich zdrojov, tak by nám tento pán herec ešte vynadal.
Fico odstúpiť, Dzurinda nastúpiť
Volal na pochodujúci dav známy blogger Rudolf Vasky a mal pravdu. Veď vlády bez Fica, strany „bez komunistov a ŠtBákov“ nám tu už niekoľko období vládli a čo dokázali? PRIVATIZÁCIA je synonymom pre tieto vlády. Akú alternatívu nám teda v rámci kapitalizmu ponúkajú? Koho to teda máme podľa Maroša Kramára voliť? Matovič nadáva Ficovi, že Kotleba je jeho dieťa. No a nie je náhodou Robert Fico dieťaťom neschopnosti „antifico“ strán, ktoré vydržali ledva dva roky? Viete aký je jediný rozdiel medzi Ficom a opozíciou? Taký, že Fico postaví drahé diaľnice a opozícia žiadne, inak je všetko rovnaké, podobné a na svojej koži tieto „prevratné zmeny“ nepocítite.
Neverte hercom – sú to herci!
Milan Kňažko v Novembri mal tak plné ústa robotníkov, že sa na neho nedoťahuje ani rétorika našich členov. No a o pár rokov po revolúcii má pán Kňažko postavenú vilu, zatiaľ čo ľudia na východe zápasia o smiešne mzdy. Pán Kňažko hrá golf, zatiaľ čo ľudia skáču pod vlak.
Maroš Kramár odkázal nám skutočným komunistom – nie, komunisti, nebudeme vás voliť.
Neverte mu. Ak chcete skutočnú zmenu, tak nie len voľte, ale aktívne sa jej zúčastnite!
Najbližšie napríklad 1. Mája o 10.30 na Mariánskom námestí v Žiline
Stanislav Pirošík- predseda Vzdoru-strany práce