Vzdor-strana práce jasne hovorí, že zdravie nie je tovar a vnášanie voľnotrhových podmienok do nášho zdravotníctva je to najškodlivejšie, čo môže byť. Zdravotníctvo nesmie fungovať na obohacovanie finančných skupín a pánov podnikateľov. Zo zdravotníctva sa stal biznis. Vzdor-strana práce chce jednoznačne vyhnať PENTU z nášho zdravotníctva, chceme, aby sa lokálne nemocnice v ich rukách opäť dostali do vlastníctva občanov SR, bojujeme za jednu štátnu zdravotnú poisťovňu. Za socializmu u nás zdravotníctvo fungovalo výborne, patrilo kvalitou a výskumom k svetovej špičke a dosiahli sme to bez finančných skupín a súkromného trhového systému. Zdravotníctvo slúžilo ľuďom a nie na tvorenie zisku pre úzku skupinu oligarchov. PENTA si za vyše 9 rokov pôsobenia v našom zdravotníctve odniesla z neho čisté zisky v sume niekoľkých stoviek miliónov EUR.
Dnes PENTA ovláda poisťovňu Dôvera, z ktorej mala čistý zisk za rok 2016 na 12,8 mil.Eur a ktorá za 8 rokov dosiahla zisk okolo 600 miliónov EUR, cez Svet zdravia vlastní 12 nemocníc, ku ktorým sa dostala buď prenájmom od VUCiek, alebo privatizáciou. Svet zdravia mal zisk za rok 2016 – 10,5 miliónov EUR. Ďalej PENTA stojí aj za sieťou lekárni Dr. MAX, ktorá má ročné tržby na úrovni 23 miliónov EUR a nemôžeme zabúdať ani na sieť polikliník ProCare, tiež v rukách PENTY, kde boli zisky na úrovni 2,4 milióna EUR.
Ako sme si mohli všimnúť, PENTA si spravila z nášho zdravotníctva dojnú kravu a SMER-SD proti tomu nič okrem fráz nerobí. PENTA dlhodobo dosadzuje svojich ľudí do najvyšších postov na ministerstve zdravotníctva, či už to bolo za pravicovej vlády, keď sa stal ministrom Uhliarik za KDH ( prezývaný aj Pentliarik ). Kto zabudol, pripomíname mu, ako prepukla na verejnosť kauza, kedy Uhliarik údajne rokoval v sídle PENTY s Haščákom a spol. Za Ficových vlád pokračovali nominácie ľudí z chápadiel PENTY: pripomeňme si exministerku zdravotníctva Zvolenskú a Čisláka, ktorí pracovali pre PENTU. Vzdor-strana práce chce vyhnať PENTU zo zdravotníctva, ako aj celý neoliberálny trhový systém, ktorý dnes dominuje nášmu zdravotníctvu.
Za socializmu sa budovali zdravotné centrá aj vo väčších dedinách, dokonca sa otvárali zdravotné centrá, čo je dnes niečo nemysliteľné aj pre zamestnancov pri rôznych podnikoch, pre študentov škôl, pre deti materských škôl a jaslí. Dokonalá zdravotnícka sieť za socializmu, ktorá slúžila na precíznu a sústavnú zdravotnú starostlivosť každého jedinca, bola drasticky zdevastovaná a dnes devastácia pokračuje. Keď za socializmu boli výhrady ľudí, ako je možné, že ešte v našej dedine, či pri našom malom podniku nie je špecializované zdravotné stredisko, dnes ľuďom rušia aj pohotovostné služby v okresných mestách a musia cestovať desiatky kilometrov za zdravotníckou starostlivosťou…Sám prezident Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva Peter Makara konštatoval, že: „problémom je nezvýšenie počtu ambulancií všeobecných lekárov prakticky od pádu komunizmu…“.
Kedysi sa zdravotné centrá budovali, dnes sa zatvárajú a nové neštátne zdravotné pracoviská sa otvárajú s hlavným úmyslom, aby sa čo najviac napakovali na zdravotníctve skupinky a oligarchovia v pozadí … Nemocnice preberajú súkromné finančné skupiny a každá reforma v zdravotníctve končí a začína rušením lôžok, oddelení, stredísk, ambulancií, zvyšovania poplatkov a určovania nových pre obyčajných ľudí a končí to odpredajom nemocníc finančným žralokom… Toto je to chýrne kapitalistické zdravotníctvo a reformy. Zo zdravia sa stal biznis, komodita na trhu, tak ako všetko…