Skip to content

K chystanému referendu: Pôvodca rozpadu spoločnosti a rodiny je jasný, mnohí ho však nechcú pomenovať…

S vyhlásením referenda o rodine prichádza Aliancia za rodinu, ktorej sa podarilo zozbierať vyše 400-tisíc podpisov. Boja sa hlavne rozširovania práv homosexuálov do rodinnej sféry a považujú to za hlavnú príčinu, ktorá destabilizuje naše rodiny. Zase sa raz niekto hrá na tzv. morálneho ochrancu a vôbec, ale vôbec títo páni a dámy z Aliancie za rodinu nepochopili, čo je to hlavnou príčinou rozvratu našich rodín, lebo tá začala oveľa skôr, ako spoločnosť uzákonila prvé práva pre homosexuálov.

Rodinu decimuje kapitalizmus, ktorý sa v dnešnej dobre pretavil do svojej globalizovanej neoliberálnej formy. S kapitalizmom sa šíri nové „náboženstvo“, náboženstvo peňazí. Ľudí učia v silu biznisu, flexibility, v silu nekontrolovateľného trhu. To všetko malo za následok to, že ľudia musia svojej práci obetovať všetko a to najdôležitejšie, čo išlo na tento novodobý oltár ako prvé, bola rodina.

V najvyspelejších kapitalistických štátoch je rodina dávno hlboko rozvrátená, deti začínajú hovoriť prvé slovíčka ako mama svojim opatrovateľkám, lebo svojich rodičov reálne vidia veľmi málo. Flexibilita nás učí byť lojálnymi a oddanými svojmu zamestnávateľovi a podradiť im všetko. Za prácou musíme dochádzať do zahraničia, do vzdialených častí našej krajiny a tak deti vidia svojich rodičov len raz za čas a prakticky ich vychováva ulica a partneri sa musia pravidelne od seba na dlhé obdobia odlučovať a samota a absencia milovanej osoby má za následok postupné odcudzenie, „zálety“, nové romániky a rozpad manželstva je veľakrát nezvratný…

Musíme byť pripravení vždy vyraziť a hájiť záujmy firmy, spoločnosti a v takomto prostredí sú dlhodobé známosti, manželstvá, či dokonca deti, veľmi neefektívnou záťažou. Vymyli nám mozog oddanosťou biznisu, firme, konzumu a manažmentu a sme schopní pre toto obetovať všetko. Po rokoch takéhoto života jednoducho citovo zakrpatieme a ani v budúcnosti nevieme vytvoriť harmonické a trvalé puto, lebo to je už pre nás niečo cudzie, neprirodzené.

Kolektivizmus a kolektívna symbióza v spoločnosti je kapitalizmom systematicky rozleptávaná a to sa prirodzene všetko odráža aj v našom citovom živote. Ďalšia a ďalšia liberalizácia v ekonomickom živote len rozširuje skazu rodín a znižuje možnosti v takomto svete vybudovať stabilnú rodinu, ktorej zväzky vytrvajú až po hrob…

Rodina a jej rozklad po roku 89

Ako je možné, že naši starí rodičia vedia spolu zostarnúť, ako je možné, že dokázali prekonať rôzne turbulentné obdobia a stále sú spolu a spolu aj zostarnú? Nerozvádzali sa pri prvom probléme, ktorý nastal a vždy sa ho snažili nejako prekonať. Je to presne tým, o čom som hovoril, vyrástli v dobe, keď sa v spoločnosti vyznávali iné hodnoty, než tie ako flexibilita, súťaživosť, individualizmus, peniaze, konzum… výdobytky kapitalizmu.

Zostáva zaujímavým faktom, že za socializmu bola rodina naozajstným základným prvkom spoločnosti, že vzájomná pomoc a súdržnosť ľudí bola na neporovnateľnom stupni, oproti dnešku a katolícka cirkev hovorila o tomto režime ako o skazenom a prehnitom, ktorý degradoval ľudskú dôstojnosť a podobne… a čuduj sa svete, po páde tohto režimu a opätovného nastolenia vplyvu katolíckej cirkvi u nás sa každé druhé manželstvo rozvedie. Ako je možné, že aj v tých najkonzervatívnejších regiónoch, kde nejakého homosexuála videli tak akurát na obrazovke televízora, sa stal rozvod prirodzenou súčasťou každodenného života… Na Slovensku nemajú homosexuáli v súčasnosti povolené ani registrované partnerstvá a vyše polovica manželstiev sa končí rozvodom…tak už tieto fakty musia mysliacim ľuďom čo to napovedať.

Je homosexualita pôvodcom rozpadu rodiny?

Príroda zariadila, že heterosexuáli majú obrovskú prevahu v spoločnosti, čiže ani zachovanie ľudstva nie je ohrozené. Taktiež môžeme vylúčiť aj to, že naša mládež bude týmto nasávať “zlé homosexuálne“ hodnoty, keď sa raz uzákonia registrované partnerstvá. Ako je možné, že v tvrdo heterosexuálnej spoločnosti a rodinách, v ktorej je homosexualita niečo negatívne sa objavujú aj homosexuáli? Veď celý život nasávajú tie “dobré“ hodnoty a aj tak sa stanú homosexuálmi. Je to v tom, že proti zákonitostiam prírody sa bojovať nedá. Kto je raz heterosexual, tak ním zostane po celý život a vždy sa mu budú páčiť osoby iného pohlavia a na tom to nič nezmení, hold, sila prírody je silnejšia…

Je tiež na pováženie, že najväčšie deviantné a pedofilné sklony a škandály sa objavujú práve u niektorých kňazov. Čím to asi bude, kážu o rodine a láske muža a ženy a pritom ich život v celibáte je proti prírode.

Homosexualita a registrované partnerstvá tradičnú rodinu nerozvracia. Nepriateľom rodiny nie sú homosexuáli, ale systém v ktorom žijeme- kapitalizmus, ktorý nás učí sebeckému individualizmu, flexibilite a nás život podriaďujeme pod tlakom systému konzumu, honbe za ziskom a ako sa hovorí v jednom filme: hlavne nezáväzne…

Paradoxne pre “bojovníkov za tradičnú rodinu“, väčšina homosexuálov bojuje za inštitucionalizovanie svojho zväzku, čiže v praxi chcú vytvoriť aj oni akúsi formu rodiny. Túžia po tom, o čom konzervatívci tvrdia, že oni samotní rozvracajú. Ťažké paradoxy.

Keď je pre týchto ľudí kapitalizmus v poriadku aj so všetkým tým, čo spôsobuje, ak je pre nich uzákonenie práv pre homosexuálov tým čo rozvracia rodinu a nie kapitalizmus, pri ktorom si neuvedomujú, že to práve jeho vyznávači a mlčiaca väčšina ničia všetko to, na čom si zakladajú, tak je niečo v tejto spoločnosti veľmi zhnité… lebo najväčší podiel na šírení zla nemali tí zlí, ale práve ta mlčiaca väčšina, čo sa tomu zlu nepostavila.

Vzdor- strana práce

homohetero

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *