Skip to content

Kontakt

Centrálny e-mail : vzdor-hp@vzdor.org , telefón: 0903 535 172

Facebook: centrálne konto na facebooku

FOR INTERNATIONAL COOPERATION – international@vzdor.org

Východné Slovensko Facebook Vzdor HP - Východ
Košice:     kosice@vzdor.org
Spiš:      Facebook Vzdor HP - Spiš 
Stropkov:    stropkov@vzdor.org
Stredné Slovensko
Centrálne emaily:       sever@vzdor.org - Facebook Vzdor HP - Sever 
               stred@vzdor.org - Facebook Vzdor HP - Stred 
Liptov:           liptov@vzdor.org
Žilina:           zilina@vzdor.org
Západné Slovensko
Centrálny email:    západ@vzdor.orgFacebook Vzdor HP - Západ
Bratislava:      bratislava@vzdor.org

Vysvetlivky:
a) Východ – súčasný Košický a Prešovský kraj
b) Západ – súčasný Bratislavský, Trnavský kraj, Nitriansky kraj okrem okresu Levice, okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom
c) Sever – Žilinský a Trenčiansky kraj okrem okresov NM a MY
d) Stred – Banskobystrický kraj a okres Levice

 

24 thoughts on “Kontakt

  • vzdor-hp says:

   Dakujeme za upozornenie, už je to opravene

   Odpovedať
 1. Wertu says:

  Vcera som isiel zo Ziliny smerom na Vrutky………..poviem vam, klobuk dolu. Plny suhlas. Len robite jednu fundamentalnu chybu. Vystupujete za lavicu a cervenu farbu. Osobne nic zle, ale tie pojmy su tak zprofamovane, ze pre niektorych je neakceptovatelney aj fakt, ze zore byvaju cervene.

   

  Co tak zabalit vase nazory do liberalneho kabatu. To by ste videli narast posluchacov.

  Odpovedať
 2. Anton Kurta says:

   

  zdravím Vás,

  prečítal som si zhruba Váš Manifest,a rozprávame sa s kolegami o budúcnosti-ja som starší,berú ma ako “otca” a počúvajú resp.aj dávajú otázky o dobe pred 1989.Môžem porovnávať-Každopádne Váš projekt je veľmi zaujímavý:zhruba súhlasím s vyjadrením vyššie diskutujúceho Urza aj s Vašim Manifestom.Mám jednu otázku:Ako to myslíte s triednym bojom v súvislosti s heslom “Proletári všetkých krajín,spojte sa”?Je Vaša strana len pre robotníkov?Myslím,že komunisti urobili zásadnú chybu pred r.1989 z hľadiska tried,že preferovali len rob.triedu.S tým že hodnoty vytvárali len robotníci(roľníci) a nie vtedajšia tzv.”pracujúca inteligencia”-teraz (pre zmenu) hodnoty tvoria podnikatelia(nie robotníci,nie roľníci ani iní zamestnanci).Pre mňa a moje okolie je otázka ,či sa tu ráta aj zamestnanec,ktorý napr.poskytuje služby a tiež ten,kto priamo nevyrába tovar,ale sa podieľa napr.na príprave výroby(opravár,kaderníčka,projektant,vedúci tech.úseku),veľmi dôležitá.

  Fandím Vám,ale zodpovedanie otázky je dôležité pre to,či niektorí budú chcieť aj byť Vašimi členmi.

  A tiež odporúčam pripraviť sa na voľby-trochu si pozrieť a prečítať zaákl.veci z ML(hovorím to v dobrom ako radu),lebo bude potrebné vedieť argumentovať v predvolebnom boji.

  Ešte raz teda,držím palce teším sa na odpoveď a nevylučujem minimálne ďaľšiu diskusiu pomôcť Vám,alebo aj priame stretnutie a spoluprácu(ak o ňu bude zaujem).

  S pozdravom AK

  Odpovedať
  • Ja says:

   My sme za každého poctivo pracujúceho človeka, máme v našich radoch robotníkov, ako aj zástupcov pracujúcej inteligencie…

   Odpovedať
 3. Bossi says:

  Zdravím Súdruhou a zároveň aj Proletárov, ktorí zdielajú názory tohto združenia.

  “Kapitalizmus nie je na Slovensku už od roku 1942 ked Rusi začali vyhrávať na fronte…” …Oficialne tu nie je od roku 1948 až po dnešný deň.

  Marxistická zakorená  ideologia práve zapríčinuje Vaše dlhy.

  V kapitalizme su napríklad dôchodky aj 4000 Euro, pôžičky pre ludi sú ovela lacnejšie , Dôchodky dostavaju aj 14 krát do roka. Platy sú nepomerne vyššie !! ….atď.

  Dôležité je si uvedomiť že ten kto Vám dáva prácu a živí Vaše rodiny tak to je ten Boh a nie tí v TV o 19.30.

  Každopádne Vám držím palce v tomto nezmyselnom populizme a prajem Vám veľa zdravia a pohody .

   

  S pozdravom Bossi

  Odpovedať
  • Hujer says:

   Hahaha 4000€ dôchodky a 14x do roka,možno.Baba z Mnichova nemka zarába 3000€,ale…po odpočitani všetkych možnych zražok,nie pôžičiek !!!!,ale všieliake poistky a odvody,čo za socializmu nebolo dostava na ruku 1500€ a stoho vyžiť v nemecku …..A mam nepočetné priklady slovakov,čo mali nazory ,ako Vy že na zapade je lepšie,vycestovali,dokonca porušili zdravotné karty v domienke,že už nikdy slovensko,a vrátili sa …..citujem”ROBIL SOM TAM 4 ROKY A CHORÔB SOM SI NAZBIERAL AKO ZA 20 ROKOV ….”

   Odpovedať
  • Duspo says:

   Tiež si myslím, že u nás nie je kapitalizmus, skôr to pripomína ranný feudalizmus prerastajúc i do otrokárskej spoločnosti. Ste ale na veľkom omyle, že ten čo dáva prácu živý naše rodiny. Jediný kto to môže o sebe povedať je ten čo prácu vykonáva. V dnešnej dobe každý človek vie, že človek stvoril Boha a teda nemôže sa na neho vydávať, lebo je to výmysel.

   Odpovedať
 4. Rado says:

  pozdravujem, rovnaky formular na vypisanie referenda ponuka na FB aj O2H – Hnutie za Reálnu Demokraciu, bolo by vhodne ak je to tak nejakym sposobom to na FB aj deklarovat. Jeden z diskuterov tam uvidol, ze toto tlacivo je pravny paskvil, tak to prosim Vas preverte, aby sa ludia zbytocne neangazovali pokial by to mal byt neplatny peticny harok.
  S pozdravom R.

  Odpovedať
 5. Privrzenec says:

  …s ohladom na vyvoj situacie navrhujem do peticie zahrnut aj okamzity odchod vojsk NATO z uzemia Slovenska

  Odpovedať
 6. Stefan says:

  Chcem sa opýtať, má VZDOR pobočku aj v Lučenci? A kto je vo výbore a počet členov.

  Odpovedať
  • vzdor-hp says:

   Dobrý den, v Lučenci pobočku nemáme, čo Vám ale nebráni stať sa v budúcnosti našim členom a postarat sa o to, aby tam bola. Kontaktujte stred@vzdor.org

   Odpovedať
 7. mikomi says:

  iDETE DO VOLIEB ? tAK BY STE SA MALI VIAC ZVIDITELNOVAT NA INTERNETE AJ V ULICIACH ABY LUDIA  OVAS VEDELI.

  Odpovedať
  • VzdorSpis says:

   Zdravíme Vás. Áno ideme do volieb, robíme čo sa dá, no sme stranou pracujúcich, nemáme za sebou žiadnych sponzorov, čiže v dnešnej dobe, kde vládnu peniaze je ťažko sa zviditeľniť bez nich a preto na každom rohu vidíte tie strany, ktoré za sebou týchto sponzorov majú. My však o takýto tip sponzorov nestojíme, lebo sme stranou, ktorá bojuje proti oligarchii a kapitalizmu. Musíme my pracujúca trieda dokázať sa zjednotiť a spoločnými silami bojovať za zmenu. V dnešnej dobe je to vša veľmi ťažké. Stojí proti nám silný nepriateľ, ktorý však nie je neporaziteľný, čo už ukázali aj dejiny. Preto budeme radi, keď aj vy nám vrámci svojich možností pomôžete vašimi aktivitami v boji za naše spoločné práva. Musíme si pomáhať navzájom a len tak dokážeme pohnúť veci k lepšiemu. S pozdravom podpredseda Vzdoru-strany práce Miroslav Pomajdík

   Odpovedať
   • mikomi says:

    Zdravim,Viem ze vsetko je openiazoch.Podla mna by ste sa mali spojit z KSS Viem ze mate rozpory ale bola by skoda nechat ujst dalsie 5 roky.Potrebujeme komunistov do parlamentu. vela zdaru a rozum do hrsti.

    Odpovedať
 8. kovbojik says:

  jsem Čech a obdoba VZDORu v české republice chybí….

  Odpovedať
 9. Cayso says:

  Dobrý deň, síce je pekné že, vaša strana sa chce postarať o občanov ale robíte dve zásadné chyby a to 1. vyhlasujete sa za komunistov a 2. váš program neobsahuje ani zmienky o technologickom pokroku. Aspoň jedna strana by sa mohla prestať obháňať komunizmom, fašizmom, kapitalizmom; pravou a ľavou stranou; stredom atď. Toto všetko ľudí iba rozdeľuje nikdy takto ľud nikto nezjednotí. Navyše propagácia komunizmu by mala byť trestná rovnako ako propagácia fašizmu nakoľko tieto režimy používali rovnaké prostriedky ku udržaniu svojej moci. Tým že budete plakať nad rozliatym mliekom taktiež nikomu nepomôžete. Prestaňte sa obzerať za vecami minulými a začnite hľadieť do budúcnosti. Pre rozvoj modernej spoločnosti je potrebná infraštruktúra vzdelávania, laboratórií a výskumných centier. Najväčší rozpočet by mal mať práve tento sektor keďže nové technológie nám môžu zabezpečiť sebestačnosť vo všetkých ohľadoch. Zrušenie fyzickej meny je nutnosť ktorou sa dosiahne likvidácia korupcie kde niesu voľné financie nieje čím podplácať/uplácať. Rovné platy- žiaden človek by nemal zarábať viac či menej pretože každá práca je rovnako dôležitá a potrebná. Koniec výroby nekvalitných a naopak luxusných výrobkov- každý výrobok má obsahovať to najlepšie čo dokážeme vyrobiť a ponúkať rozmanitosť dizajnu. A veľa iných vecí ktoré tu nebudem vymenúvať. Jednoducho to chce nový takzvaný “režim” pretože všetko čo tu doteraz bolo je prežitok. Keby ste si dali nálepku hoci aj fašista mali by ste väčší úspech ako s komunistom. Chcel som vás voliť no toto ma odrádza. Ja volím inteligenciu nie frakciu. P.S. Ten pán vo vašom videu je hluchonemí ? pretože ja ho dobre počujem aj bez jeho vreskotu. A tie nadávky si taktiež mohol odpustiť. Dôležitosť výrokov sa dá zvýrazniť aj civilizovanejším spôsobom.

  Odpovedať
  • Duspo says:

   Zaujímalo by ma na koľko percent by zodpovedala moja predstava novej  Duálnej spoločnosti Vašim požiadavkom:

   Úvod

   Na sklonku života, mám 59 rokov cítim potrebu niečo urobiť preto aby sa zastavil tento život v chaose, ktorý sa rúti do anarchie, biedy a možno konca spoločnosti tak ako ju poznáme.

   Mojou ambíciou nie je nastolenie nového poriadku, ale ponúknuť víziu, ako by sa spoločnosť mohla možno aj nenásilnou formou dostať z tejto zdanlivo bezvýchodiskovej situácie.

   Vznik novej Duálnej spoločnosti môže byť regionálnou záležitosťou, ale môže byť aj celospoločenskou záležitosťou. Začatie otvorenej diskusie na túto tému by som považoval za splnenie mojej potreby niečo pre to urobiť.

   Tato moja snaha vo mne zrie už niekoľko rokov hlavne po prečítaní Aristotelovej Fyziky.

   Uvedomil som si že väčšina ľudí pozná pravdu, ale každý sa ju bojí povedať nahlas a keby som mal spomenúť politiku  tak tam sa klame najviac, len aby sa spoločnosť nedozvedela pravú príčinu súčasného stavu. Názov spoločnosti som zvolil na základe potreby vzniku novej spoločnosti, ktorá postupne zruší súčasnú spoločnosť monotónne založenej na klamstve a naháňaním sa za narastajúcim ziskom za každú cenu bez ohľadu na dôsledky a zavedie duálny systém v ktorom začne prevládať pravda, spokojnosť a radosť zo života.

   Duálnu spoločnosť som postavil na štyroch pilieroch, ktoré sú síce v určitom poradí, ale ich význam je rovnocenný.

   Ja som na prvé miesto postavil ateizmus, potom pokrok, zodpovednosť a poriadok.

   Ateizmus

   Jedno jednoznačne je náboženstvo ako také najväčším zlom na svete. Základným faktom a teda pravdou je, že človek stvoril ( vymyslel ) boha. Je teda na človeku aby ho posunul do takých sfér ako sú rozprávky, alebo filmy a hlavne história. Náboženstvo predstavovalo v minulosti a predstavuje aj teraz zhromažďovanie majetku a odopiera ľuďom právo na slobodný život. O tom, že človek stvoril boha sa presviedčame nie len z histórie, ale aj denno-denne v súčasnosti. Nikto mi nenahovorí, že boh vyhlásil Wojtilu za svätého, alebo že boh nakázal islamistom, aby nám odrezali hlavy.

   V tejto súvislosti by som ešte chcel spomenúť jednu dôležitú vec a to je fakt, že mi nevieme čo sa deje vo vesmíre, mi to čo vidíme to už všetko bolo, ale čo tam práve je to nevieme. Toto nám pripomenula aj sonda letiaca okolo Pluta, keď najnovšie snímky mali 4,5 hod.

   Podľa môjho názoru sa spoločnosť delí na veriacich, neveriacich a ateistov. Posledne menovaná skupina patrí medzi ohrozené druhy a spoločnosť je súčasnou propagandou tak ohlúpená, že keď človek prehlási, že je ateista tak ho považujú za zločinca.

   Základom zavedenia ateizmu do spoločnosti nie je zavedenie povinného predmetu ateizmus, ale prísny zákaz vyučovania náboženstva na školách prvého a druhého stupňa. Na vysokých školách možnosť vyučovať náboženstvo bez podpory štátom a akademické tituly oddeliť od takzvaných svetských.

   Druhým bodom je zákaz propagácie náboženstva na verejných priestranstvách, úradoch, v tlači a v televízii okrem súkromných televízií, ktoré sú riadne označené, že sa jedná o náboženské vysielanie a musia byť označené, že sú určené iba pre dospelé osoby.

   Všetky kostoly musia byť na viditeľnom mieste označené nápisom „Človek stvoril boha“ a textom  „Ministerstvo zdravotníctva nenesie žiadnu zodpovednosť za poškodenie duševného, alebo fyzického zdravia pri prevádzaní náboženských rituálov v tomto kostole.“

   Odluka štátu od náboženstva musí byť sto percentná. Kostol buď patrí štátu a je to národná kultúrna pamiatka a prevádzkovateľ náboženských rituálov musí platiť nájom, alebo patrí cirkvi a potom táto musí platiť daň úmernú hodnote stavby.

   Keď zoberieme za veľmi veľa krát dokázané, že človek stvoril boha je jasné, že náboženstvo je založené na nepravde. Duálna spoločnosť musí pred touto nepravdou uchrániť predovšetkým deti.

   POKROK.

   Prvoradým cieľom pokroku je aby spoločnosť dobehla svojím chápaním technológie, ktoré už sú vyvinuté.

   Pokrok musí odstrániť národnostné, etnické a rasové konflikty. Pomocou nazvime to prekladacích strojov voľne dostupných si každý môže rozprávať jazykom akým chce. Je na spoločnosti, aby zabránila jednotlivcom nekontrolovane na tejto nevyhnutnosti doby bohatnúť a brániť tým pokroku.

   Pokrok musí viesť k využitiu technológií na produkciu potravín nezávislých od počasia a k zabezpečeniu dostatku lacnej energie.

   Pokrok musí viesť k premene spoločnosti ako v hodnotovej, etickej tak vzťahu k celospoločenskej zodpovednosti.

   Spoločnosť musí zabezpečiť aby pokrok slúžil na zlepšovanie kvality života všetkých ľudí a skupiny, ktoré sa snažia pomocou pokroku zbedačovať ľudí a nekontrolovane bohatnúť musí eliminovať.

   Fenoménom pokroku sa musí stať sklo, keramika a titán. Sklo zabráni úniku atmosféry a titán strate magnetického poľa zeme. Pomocou týchto materiálov sa musí technológia výstavby tak zdokonaliť, že keby sa obydlia ocitli aj pod vodou obyvatelia si to ani nevšimnú.

   Vedecký pracovníci pomocou najvýkonnejšej výpočtovej techniky musia vypočítať čo a koľko sa musí vyrobiť aby sa naplnili podmienky zodpovednosti a poriadku. Tento pokrok sa stáva prioritou i za cenu dočasného obmedzenia ľudských práv. Jedná sa hlavne o slobodu podnikania, ktorá sa musí obmedziť na vypočítané potreby spoločnosti.

   Každá oblasť vytvárajúca Duálnu spoločnosť musí najprv zabezpečiť pokrok vo svojej oblasti a až po dosiahnutí úrovne, ktorú vyžaduje zodpovednosť a poriadok sa môže zapojiť do aktivít mimo oblasť, prípadne do celosvetových aktivít.

   Migrácia do dosiahnutia úrovne vyžadujúcej zodpovednosť a poriadok je neprípustná.

   ZODPOVEDNOSŤ.

   Každý človek je zodpovedný za seba a za celú spoločnosť. Každému členovi spoločnosti musí byť poskytnutá zdravotná starostlivosť zadarmo bez výnimky. Toto sa netýka jednotlivcov, ktorý sa správali nezodpovedne a tým hrubým spôsobom poškodili záujmi Duálnej spoločnosti, alebo spôsobili smrť inému členovi spoločnosti, alebo poškodili skupinu ľudí a rozhodnutím kolektívnej moci boli odsúdený na elimináciu.

   Nezodpovednosť musí byť spoločnosťou odsudzovaná. Je zodpovednosťou spoločnosti, aby zabezpečila dôstojný život pre všetkých členov spoločnosti. Na základe stanovenia potrieb spoločnosti pomocou pokroku sa stanový hranica potrieb, pod ktorú nesmie žiadny člen spoločnosti sa dostať.

   Spoločnosť má právo donútiť jednotlivca k zodpovednosti. Napríklad, keď matka bez domova porodí dieťa o ktoré sa nedokáže postarať buď dobrovoľne nastúpi, alebo bude odsúdená do pracovného tábora, kde bude v dôstojných podmienkach pracovať, kým dieťa nedosiahne plnoletosť. Výchova k zodpovednosti je jednou z hlavných priorít Duálnej spoločnosti.

   Spoločnosť má právo a povinnosť kontrolovať bohatých ľudí. Ak niekto bohatne na úkor zbedačovania iných ľudí, okráda spoločnosť, alebo spôsobuje ohrozenie na zdravý môže sa dobrovoľne vzdať svojho majetku, alebo môže byť  eliminovaný.

   Zamestnaný človek si musí byť vedomí za svoju zodpovednosť za chod spoločnosti a spoločnosť ho musí rešpektovať ako hlavný pilier spoločnosti. Je v záujme spoločnosti, aby zabezpečila celoživotné vzdelávanie zamestnaného človeka.

   Bohatý človek musí konať tak, aby nemohlo dôjsť k zneužitiu jeho majetku proti záujmom spoločnosti a sám musí konať tak, aby sa jeho kapitál nedostal za hranice Duálnej spoločnosti. Bez kolektívneho súhlasu moci Duálnej spoločnosti nesmie ani sám ani s kapitálom migrovať.

   PORIADOK.

   Každý človek má právo na život. Poriadok znamená, že spoločnosť presne pozná svoje schopnosti a stanoví minimálne potreby pre život, ktoré musí poskytnúť každému človeku zadarmo.

   Poriadok znamená, že sa striktne dodržiavajú bezpečnostné predpisy a pravidlá pre ochranu zdravia.

   Poriadok je, keď dodávatelia energií nemajú zisk.

   Poriadok je, keď na území Duálnej spoločnosti neexistuje iná banka ako banka Duálnej spoločnosti. Duálna spoločnosť nemôže tvoriť dlh a nemôže požičiavať peniaze, môže iba na základe dobrovoľnosti a kolektívneho súhlasu toto územie rozširovať.

   Poriadok je zavedenie takého právneho systému, ktorý jednoznačne určuje pravidlá pre všetky oblasti života. Všetky právne normy musia podporovať rozvoj a stabilitu Duálnej spoločnosti a musia uprednostňovať záujmy skupiny pred záujmom jednotlivca.

   Poriadok musí vytvoriť celospoločenský záujem o harmonický život, účasť všetkých vrstiev na spoločenskom živote a vytvárať podmienky pre vznik spoločnosti, ktorá sa bude snažiť zabezpečiť spokojný život pre všetkých.

   Poriadok znamená, že sú jednoznačne stanovené pravidlá pre medziľudské vzťahy a jednoznačne podporená rodina ako základný kameň ďalšieho rozvoja Duálnej spoločnosti.

   Odpovedať
 10. Nio says:

  Zdravim Vas. Ste malo viditelni, mozno by ste prave teraz mali zacat razne bojovat proti Kotlebovi a jeho fasistom. Verim ze toto Vam urcite prinesie novych priaznivcov a vela hlasov v predcasnych volbach . Drzim palce !

  Odpovedať
 11. Duspo says:

  Je mi jasné, že voľby vyhrali peniaze a strach. Ani jedno ani druhé nemám,tak som podobne ako VZDOR – strana práce neuspel. Neľutujem, že som volil VZDOR, lebo aspoň som zvýšil kvórum pre strany, ktoré sa do parlamentu nedostali. Na blogu pravdy som si musel prečítať strašne veľa urážok a spochybnení na moju osobu len za to, že som sa rozhodol voliť VZDOR. Zo všetkých komentárov na mňa pozeral strach. Súčasná generácia následkom nenávistnej trvalej propagandy sa bojí už samotných slov socializmus, komunizmus, robotnícka trieda. Nikto ale nenašiel argument na to, že socializmus zlyhal. Preto si myslím, že treba prestať bojovať s veternými mlynmi a ponúknuť ľuďom niečo nové, niečo čo im zabezpečí budúcnosť a vráti im úsmev na tvár.

  Ponúkam VZDOR – strana práce takéto riešenie. Navrhujem, aby sa strana VZDOR strana práce premenovala na Duálna spoločnosť DUSPO.

  Ako príklad uvádzam v novom duchu prerobené naše ciele:
  Duálna spoločnosť DUSPO
  Naše hlavné ciele.
  Organizovať ľudí proti súčasnej spoločnosti monotónne založenej na klamstve a naháňaním sa za narastajúcim ziskom za každú cenu bez ohľadu na dôsledky a zaviesť duálny systém v ktorom začne prevládať pravda, spokojnosť a radosť zo života.
  Vybudovať masové, uvedomelé, odvážne a disciplinované hnutie pre novú spoločnosť, pre Duálnu spoločnosť.
  Vybudovať revolučné a jednotné odbory.
  Naše ciele presadzovať nie len v zastupiteľstvách, ale aj v uliciach, na pracoviskách, či médiách.
  Presadzovať každú požiadavku zamestnancov, ktorá smeruje k zlepšeniu ich postavenia.
  Šíriť medzi ľuďmi pravdu o tejto spoločnosti, ktorá speje k totálnemu chaosu a k anarchii a možno aj k zániku ľudstva ako ho poznáme a presviedčať ľudí aby sa dali na cestu budovania novej spoločnosti, ktorá bude založená na štyroch pilieroch:
  Ateizmus, Pokrok, Zodpovednosť, Poriadok
  Aktívnym budovaním obrany a neúčasťou na zahraničných vojenských konfliktoch zabrániť rozširovaniu vojenských konfliktov.
  Prioritným cieľom je odhaliť svetových oligarchov, ktorí ničia našu budúcnosť a pripraviť ich o moc.

  Odpovedať
 12. Duspo says:

  Duálna spoločnosť
  DUSPO
  Úvod
  Na sklonku života, mám 59 rokov cítim potrebu niečo urobiť preto aby sa zastavil tento život v chaose, ktorý sa rúti do anarchie, biedy a možno konca spoločnosti tak ako ju poznáme.

  Mojou ambíciou nie je nastolenie nového poriadku, ale ponúknuť víziu, ako by sa spoločnosť mohla možno aj nenásilnou formou dostať z tejto zdanlivo bezvýchodiskovej situácie.

  Vznik novej Duálnej spoločnosti môže byť regionálnou záležitosťou, ale môže byť aj celospoločenskou záležitosťou. Začatie otvorenej diskusie na túto tému by som považoval za splnenie mojej potreby niečo pre to urobiť.

  Tato moja snaha vo mne zrie už niekoľko rokov hlavne po prečítaní Aristotelovej Fyziky.

  Uvedomil som si že väčšina ľudí pozná pravdu, ale každý sa ju bojí povedať nahlas a keby som mal spomenúť politiku  tak tam sa klame najviac, len aby sa spoločnosť nedozvedela pravú príčinu súčasného stavu. Názov spoločnosti som zvolil na základe potreby vzniku novej spoločnosti, ktorá postupne zruší súčasnú spoločnosť monotónne založenej na klamstve a naháňaním sa za narastajúcim ziskom za každú cenu bez ohľadu na dôsledky a zavedie duálny systém v ktorom začne prevládať pravda, spokojnosť a radosť zo života.

  Duálnu spoločnosť som postavil na štyroch pilieroch, ktoré sú síce v určitom poradí, ale ich význam je rovnocenný.

  Ja som na prvé miesto postavil ateizmus, potom pokrok, zodpovednosť a poriadok.
  Ateizmus
  Jedno jednoznačne je náboženstvo ako také najväčším zlom na svete. Základným faktom a teda pravdou je, že človek stvoril ( vymyslel ) boha. Je teda na človeku aby ho posunul do takých sfér ako sú rozprávky, alebo filmy a hlavne história. Náboženstvo predstavovalo v minulosti a predstavuje aj teraz zhromažďovanie majetku a odopiera ľuďom právo na slobodný život. O tom, že človek stvoril boha sa presviedčame nie len z histórie, ale aj denno-denne v súčasnosti. Nikto mi nenahovorí, že boh vyhlásil Wojtilu za svätého, alebo že boh nakázal islamistom, aby nám odrezali hlavy.

  V tejto súvislosti by som ešte chcel spomenúť jednu dôležitú vec a to je fakt, že mi nevieme čo sa deje vo vesmíre, mi to čo vidíme to už všetko bolo, ale čo tam práve je to nevieme. Toto nám pripomenula aj sonda letiaca okolo Pluta, keď najnovšie snímky mali 4,5 hod.

  Podľa môjho názoru sa spoločnosť delí na veriacich, neveriacich a ateistov. Posledne menovaná skupina patrí medzi ohrozené druhy a spoločnosť je súčasnou propagandou tak ohlúpená, že keď človek prehlási, že je ateista tak ho považujú za zločinca.

  Základom zavedenia ateizmu do spoločnosti nie je zavedenie povinného predmetu ateizmus, ale prísny zákaz vyučovania náboženstva na školách prvého a druhého stupňa. Na vysokých školách možnosť vyučovať náboženstvo bez podpory štátom a akademické tituly oddeliť od takzvaných svetských.

  Druhým bodom je zákaz propagácie náboženstva na verejných priestranstvách, úradoch, v tlači a v televízii okrem súkromných televízií, ktoré sú riadne označené, že sa jedná o náboženské vysielanie a musia byť označené, že sú určené iba pre dospelé osoby.

  Všetky kostoly musia byť na viditeľnom mieste označené nápisom „Človek stvoril boha“ a textom  „Ministerstvo zdravotníctva nenesie žiadnu zodpovednosť za poškodenie duševného, alebo fyzického zdravia pri prevádzaní náboženských rituálov v tomto kostole.“

  Odluka štátu od náboženstva musí byť sto percentná. Kostol buď patrí štátu a je to národná kultúrna pamiatka a prevádzkovateľ náboženských rituálov musí platiť nájom, alebo patrí cirkvi a potom táto musí platiť daň úmernú hodnote stavby.

  Keď zoberieme za veľmi veľa krát dokázané, že človek stvoril boha je jasné, že náboženstvo je založené na nepravde. Duálna spoločnosť musí pred touto nepravdou uchrániť predovšetkým deti.
  POKROK.
  Prvoradým cieľom pokroku je aby spoločnosť dobehla svojím chápaním technológie, ktoré už sú vyvinuté.

  Pokrok musí odstrániť národnostné, etnické a rasové konflikty. Pomocou nazvime to prekladacích strojov voľne dostupných si každý môže rozprávať jazykom akým chce. Je na spoločnosti, aby zabránila jednotlivcom nekontrolovane na tejto nevyhnutnosti doby bohatnúť a brániť tým pokroku.

  Pokrok musí viesť k využitiu technológií na produkciu potravín nezávislých od počasia a k zabezpečeniu dostatku lacnej energie.

  Pokrok musí viesť k premene spoločnosti ako v hodnotovej, etickej tak vzťahu k celospoločenskej zodpovednosti.

  Spoločnosť musí zabezpečiť aby pokrok slúžil na zlepšovanie kvality života všetkých ľudí a skupiny, ktoré sa snažia pomocou pokroku zbedačovať ľudí a nekontrolovane bohatnúť musí eliminovať.

  Fenoménom pokroku sa musí stať sklo, keramika a titán. Sklo zabráni úniku atmosféry a titán strate magnetického poľa zeme. Pomocou týchto materiálov sa musí technológia výstavby tak zdokonaliť, že keby sa obydlia ocitli aj pod vodou obyvatelia si to ani nevšimnú.

  Vedecký pracovníci pomocou najvýkonnejšej výpočtovej techniky musia vypočítať čo a koľko sa musí vyrobiť aby sa naplnili podmienky zodpovednosti a poriadku. Tento pokrok sa stáva prioritou i za cenu dočasného obmedzenia ľudských práv. Jedná sa hlavne o slobodu podnikania, ktorá sa musí obmedziť na vypočítané potreby spoločnosti.

  Každá oblasť vytvárajúca Duálnu spoločnosť musí najprv zabezpečiť pokrok vo svojej oblasti a až po dosiahnutí úrovne, ktorú vyžaduje zodpovednosť a poriadok sa môže zapojiť do aktivít mimo oblasť, prípadne do celosvetových aktivít.

  Migrácia do dosiahnutia úrovne vyžadujúcej zodpovednosť a poriadok je neprípustná.
  ZODPOVEDNOSŤ.
  Každý človek je zodpovedný za seba a za celú spoločnosť. Každému členovi spoločnosti musí byť poskytnutá zdravotná starostlivosť zadarmo bez výnimky. Toto sa netýka jednotlivcov, ktorý sa správali nezodpovedne a tým hrubým spôsobom poškodili záujmi Duálnej spoločnosti, alebo spôsobili smrť inému členovi spoločnosti, alebo poškodili skupinu ľudí a rozhodnutím kolektívnej moci boli odsúdený na elimináciu.

  Nezodpovednosť musí byť spoločnosťou odsudzovaná. Je zodpovednosťou spoločnosti, aby zabezpečila dôstojný život pre všetkých členov spoločnosti. Na základe stanovenia potrieb spoločnosti pomocou pokroku sa stanový hranica potrieb, pod ktorú nesmie žiadny člen spoločnosti sa dostať.

  Spoločnosť má právo donútiť jednotlivca k zodpovednosti. Napríklad, keď matka bez domova porodí dieťa o ktoré sa nedokáže postarať buď dobrovoľne nastúpi, alebo bude odsúdená do pracovného tábora, kde bude v dôstojných podmienkach pracovať, kým dieťa nedosiahne plnoletosť. Výchova k zodpovednosti je jednou z hlavných priorít Duálnej spoločnosti.

  Spoločnosť má právo a povinnosť kontrolovať bohatých ľudí. Ak niekto bohatne na úkor zbedačovania iných ľudí, okráda spoločnosť, alebo spôsobuje ohrozenie na zdravý môže sa dobrovoľne vzdať svojho majetku, alebo môže byť  eliminovaný.

  Zamestnaný človek si musí byť vedomí za svoju zodpovednosť za chod spoločnosti a spoločnosť ho musí rešpektovať ako hlavný pilier spoločnosti. Je v záujme spoločnosti, aby zabezpečila celoživotné vzdelávanie zamestnaného človeka.

  Bohatý človek musí konať tak, aby nemohlo dôjsť k zneužitiu jeho majetku proti záujmom spoločnosti a sám musí konať tak, aby sa jeho kapitál nedostal za hranice Duálnej spoločnosti. Bez kolektívneho súhlasu moci Duálnej spoločnosti nesmie ani sám ani s kapitálom migrovať.
  PORIADOK.
  Každý človek má právo na život. Poriadok znamená, že spoločnosť presne pozná svoje schopnosti a stanoví minimálne potreby pre život, ktoré musí poskytnúť každému človeku zadarmo.

  Poriadok znamená, že sa striktne dodržiavajú bezpečnostné predpisy a pravidlá pre ochranu zdravia.

  Poriadok je, keď dodávatelia energií nemajú zisk.

  Poriadok je, keď na území Duálnej spoločnosti neexistuje iná banka ako banka Duálnej spoločnosti. Duálna spoločnosť nemôže tvoriť dlh a nemôže požičiavať peniaze, môže iba na základe dobrovoľnosti a kolektívneho súhlasu toto územie rozširovať.

  Poriadok je zavedenie takého právneho systému, ktorý jednoznačne určuje pravidlá pre všetky oblasti života. Všetky právne normy musia podporovať rozvoj a stabilitu Duálnej spoločnosti a musia uprednostňovať záujmy skupiny pred záujmom jednotlivca.

  Poriadok musí vytvoriť celospoločenský záujem o harmonický život, účasť všetkých vrstiev na spoločenskom živote a vytvárať podmienky pre vznik spoločnosti, ktorá sa bude snažiť zabezpečiť spokojný život pre všetkých.

  Poriadok znamená, že sú jednoznačne stanovené pravidlá pre medziľudské vzťahy a jednoznačne podporená rodina ako základný kameň ďalšieho rozvoja Duálnej spoločnosti.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *