Skip to content

Odkazy

VZDOR – strana práce na sociálnych sieťach:

VZDOR – strana práce, centrálna stránka na facebooku >>TU
VZDOR – strana práce východné slovensko >>TU
VZDOR- strana práce Spiš >>TU
VZDOR- strana práce západné Slovensko >>TU
VZDOR – strana práce stredné Slovensko >>TU
VZDOR – strana práce severné Slovensko >>TU

Ďalšie weby Vzdoru-strany práce:

Časopis VZDOR: http://casopis.vzdor.org/

Múzeum zločinov kapitalizmu. Na stránke sa dozviete o jednotlivých zločinoch v mene kapitalizmu: http://muzeum-zlocinov-kapitalizmu.sk/

Socialistický front: Spoločná stránka Socialistického frontu, ktorý tvorí Vzdor-strana práce, Komunistická strana Slovenska a Front ľavicovej mládeže: http://www.socialistickyfront.sk/

Kominform CS: VIDEOkanál Vzdoru-strany práce na YouTube: https://www.youtube.com/user/kominformcs/videos

Komunistické strany:
http://www.icor.info/ ICOR (Medzinárodná koordinácia revolučných strán a organizácií )

http://www.initiative-cwpe.org/en/home/ Iniciatíva komunistických a robotníckych strán

http://www.mlpd.de/ Marxisticko-leninská strana Nemecka (MLPD)

http://parteiderarbeit.at/ Strana práce (Rakúsko)

http://pvda.be/ Strana práce (Belgicko)

http://inter.kke.gr/en/firstpage/ Komunistická strana Grécka

http://www.pcp.pt/ Komunistická strana Portugalska

http://pda.ch/ Strana práce Švajčiarska

http://www.mlkp.info/?lang=2&English Marxisticko-leninská komunistická strana ( Turecka a Severného Kurdistanu )

http://ilpartitocomunista.it/ Komunistická strana (Taliansko)

http://www.pcpe.es/ Komunistická strana národov Španielska

Mládežnícke a ďalšie organizácie:

http://rebell.info/ Rebell (Mládžnícka organizácia MLPD)

http://www.klub-pohranici.cz/ Klub českého pohraničia

14 thoughts on “Odkazy

 1. Vittorio Ussizzi says:

  Držte sa! Ubiedené masy vám raz budú ďakovať! Katastrofálna situácia v zbedačenej,na kosť rozkradnutej,asociálnej,bezprávnej a hyenistickej SR je dostatočnou motiváciou pre vás.Ak by mi to zdravotný stav a okolnosti dovoľovali,pridal by som sa k vám i osobne. Slovensko sa prepadlo do kategórie rozvojových krajín,avšak ani táto definícia nie je relevantná,nakolko v rozvojových krajinách nastáva a prebieha istý “rozvoj!”-čo v SR nie je pravdou-aspoň pre drvivú vätšinu obyčajných a živoriacich ľudí nie je realitou!!

  Už aby sme sa precitli do nového dňa-do socialistickej a neporovnatelne spravodliveksej spoločnosti!

  “V jednote je sila!”

  Odpovedať
  • ha ha ha says:

   Sladke sníčky blbečku 🙂

   Odpovedať
  • haha says:

   podla mna je spravodlive ked sa slabomyselni ako si ty nemaju az tak dobre

   Odpovedať
 2. Michal says:

  Same blbosti tu pisete. Zarabate natom, ze manipulujete ludi. Co je natom vsetkom najhosie je to, ze sa najde zopar ludi co Vam nato vsetko aj naletia 🙁

  Odpovedať
  • vzdor-hp says:

   My na niečom ZARABAME? Ty asi vieš o tom niečo viac ako ja, moja peňaženka má zrejme dvojité dno, o ktorom ale neviem, pretože tam mám stále len to, čo si zarobím v práci. A čo je kritériom pravdy, čo je kritériom toho, či píšeme alebo nepíšeme blbosti? To že to tvrdíš? To je málo. Kritériom je skutočný vývoj a smerovanie kapitalistickej spoločnosti, ktorá už desaťročia nie je pokrokovou, ale reakčnou, aby kapitalizmus mohol prežiť, ľudstvo musí trpieť.

   Odpovedať
   • Michal says:

    Jasne a Bilbordy po slovensku si platite z vlastnych vyplat ze?? 😀 Vies komu hovor. Este ze ta super Ruska ekonomika napreduje ako sialena 😀 Par rusov na vrchole sa ma dobre ale vacsina obcanov obcanov na tom kto vie ako super nieje. Ked si zoberies ake ma rusko prirodne zdroje a ako sa maju ich obcania tak ti musi dojst, ze je niekde chyba vich systeme. Po dalsie ak sa ti tak paci komunizmus tak sa prestahuj niekam inam zo slovenska. Mas na vyber slnecmu Kubu, alebo kasne zasnezene Rusko a v pripade silneho zanietenia skus KLDR (Severnu Koreu), tam by sa ti urcite pacilo 😀

    Odpovedať
    • peter says:

     pises odveci, ked je obcan nespokojny neznamena ze akceptuje komunizmus v praxi to je najlepsia obrana demokratov ak nesuhlasis si komunista

     Odpovedať
    • Martin says:

     no… lebo naša ekonomika po 1989 napreduje jak sviňa, všetko čo fungovalo na svetovej úrovni, ako poľnohospodárstvo,zamestnanosť, školstvo a zdravotníctvo …je v ….ale ťažko to vysvetľovať niekomu kto to nezažil, lebo 90 % ľudí čo to zažilo, o tých časoch hovorí, ako o zlatých časoch, to iba v médiách tvrdia niečo iné a snažia sa nás krvopotne presvedčiť, že teraz nám je lepšie.

     Odpovedať
 3. Privrzenec says:

  Caute chalani, nesmierne ma zabavili Vase trefne predvianocne bilbordy. Sledujem a podporujem Vas. Vdaka ze ste. Prajem v roku 2015 vela uspechov, pevne nervy a zdravie. Na blbcov jednoducho nereagujte:-).

  Odpovedať
 4. Michal says:

  Preco nenapiste nieco o tom ako fico a jeho kamosi rozkradaju slovensko. Riesite len usa a rusko pritom na riesenie ich konfliktu nemate ani najmensi dosah. A na slovensku je toho tolko co riesit a je mozne to aj zmenit. Ale pre Vas to asi nieke dost zaujimave co? Presne tak ako to nieje zaujimave ani pre komunistu Robka. Ten tiez bude riesit vsetko mozne len aby sa nehovorilo o jeho rozkradani.

  Odpovedať
  • vzdor-hp says:

   Prosím Vás, najskor si preštudujte našu stránku, pretože nemáte pravdu. Napr. http://vzdor.org/?p=480, alebo si prečítajte článok o vlakoch zadarmo: http://vzdor.org/?p=852 hlavne záver. Snád nebudeme v každom jednom texte reagovat úplne na všetky problémy sveta.

   Odpovedať
 5. Jana says:

  Dobrý deň! Čítala som Váš článok o kolaborácii odborárskych šéfov v PSA Trnava a je mi z toho na grc ako dokážete manipulovať s údajmi. Mali ste asi potrebu niečo podobné napísať po tom, ako Vás odmietli pri vyjednávaniach a počas pochodu Trnavou vylúčili Vašich členov z radov protestujúcich zamestnancov. Vo Vašom článku ste zabudli spomenúť, že sa dojednala odmena 450€, ktorá bude vyplatená v tomto roku. V roku 2016 každý zamestnanec dostane do základu 30€ plus 15€ mesačnú odmenu a 75€ štvrť ročnú odmenu. Ďalej sa dohodlo, že sa opäť budú prehodnocovať problematické posty, aby sa zlepšili pracovné podmienky zamestnancov a zlepšila sa sociálna klíma v podniku. Tiež sa dohodlo, že každoročne bude zamestnávateľ príjmať určitý počet zamestnancov do kmeňového stavu. Takže najprv si preverte fakty a potom môžete písať kritizujúci článok.

  Odpovedať
  • VzdorSpis says:

   K odmene 450 eur. Odmena tohto typu existovala už v minulosti. V podstate je to akýsi prídavok ku mzde, aby človek vôbec prežil. Viac tu:http://vzdor.org/?p=1405 Navyše veľká časť robotníkov v PSA sú agentúrni zamestnanci, ktorí na podobné odmeny nemajú nárok. Ďalej veľká časť robotníkov v PSA z dôvodu neľudského pracovného tempa odíde po niekoľkých mesiacoch (najviac pol roka), takže takúto odmenu nedostanú. Ostatné odmeny existovali už v minulosti. Opäť ich vyplatenie nie je automatické, ale je podmienené celou radou faktorov – 100% dochádzka (u žien takmer bez šance), plnenie pracovných noriem (tiež dlhodobo splní málokto, lebo normy sú postavené tzv. motivačne – naschvál privysoko, aby človeka hnali k maximálnemu výkonu) a kvalita výroby (po hodinách a dňoch ťažkej a monotónnej roboty je človek ako automatický stroj a robí bez ohľadu na kvalitu). Už z toho vidíte, že získať odmeny je prakticky nemožné. Problematické posty sú riešené asi tak, že z postov, kde relatívne v pohode robia 2 – 3 robotníci (minimálne jeden je teda “navyše”) niekoho presunú na kritický post. Takže vlastne vznikne ďalší kritický post.Do kmeňového stavu prijímal PSA časť agentúrnych zamestnancov už v minulosti. Jednoducho preto, lebo časť ľudí vždy odchádzala preč.

   Na záver ešte jedna vec. PSA začne v Trnave s výrobou nového modelu. Preto potrebujú nabrať nových ľudí a vytvoriť na začiatok znesiteľné podmienky. Inak by jeho výrobu ťažko zabehli. To sa vždy tak robí. Potom začnú pritvrdzovať – zvyšovať pracovné normy, znižovať počet ľudí, zvyšovať počet zmien, brzdiť zvyšovanie základnej zložky platu takýmito odmenami na ktoré dosiahne minimum ľudí.Takže takto to je… PSA sa dohodlo s odbormi nie preto, lebo sú v PSA ľudomili. Dohodli sa preto, lebo si jednoducho vypočítali, že ak splnia podmienky odborárskych bossov budú môcť robotníkov zdierať ešte viac a ešte ľahšie ako do teraz. No a zároveň sa tváriť ako dobre im oni len chcú.

   Vzdor- strana práce

   Odpovedať
 6. peter says:

  Pocuval som Vas, na slobodnom vysielaci, a tam Ste sa vyjadril, ze preco padla KSC a byvaly rezim.S Vasim vyjadrenim nesuhlasim,lebo byvaly rezim padol k voli Gorbacovovi ktory zradil cely vychodny blok a defacto odovzdal kluce od moci.Keby nebolo tejto zrady nikdy by socializmus nepadol.Alebo si myslite ze prevrat 89 tom pripravili Havel a niektory komunisti?Tak to sa velmi mylite za vsetkym bol Gorbacov a jeho komplici.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *