Skip to content

Výzva členom a voličom Smeru-SD: STOP “kolenačkovej” proamerickej zahraničnej politike!

logo-nove V súvislosti s nárastom neonacizmu v Európe sa obraciame na Vás, na členov a voličov strany Smer-SD s naliehavou výzvou. Zdvihnime spoločne hlas proti neonacizmu! Situácia v Európe sa až príliš podobá na situáciu z tridsiatich rokov minulého storočia, kedy nacizmus a fašizmus najväčšmi silnel. Silnie nielen preto, že kapitalizmus, zmietajúci sa v hospodárskych krízach, na jeho rast vytvára priaznivé podmienky, ale žiaľ, rastie a silnie najmä vďaka nečinnosti a ľahostajnosti občanov tejto spoločnosti. Ste členmi a voličmi vládnej strany a určite vnímate dianie okolo nás. Na Ukrajine prebieha občianska vojna, v ktorej neonacistický režim cielene vyvražďuje vlastné obyvateľstvo!

Určite ste zaznamenali, že začiatkom roka sa v uliciach Kyjeva a ďalších Ukrajinských miest konali fakľové pochody neonacistov, ktoré oslavovali vraha a zločinca Stepana Banderu a ďalších. To že tieto pochody nijako neodsúdila Ukrajinská vláda a Ukrajinský prezident chápeme, pretože by odsudzovali svojich vlastných, nakoľko Ukrajinská politická elita sa ani nijako netají svojim obdivom voči Stepanovi Banderovi. Čo nás však zaráža, je skutočnosť, že nielen pochody neonacistov, ale ani vražedné ťaženie Ukrajinského prezidenta, voči obyvateľstvu na východe Ukrajiny, nechávajú chladných našu politickú špičku.

Predseda vlády sa išiel prejsť po Paríži, keď sa tam stal teroristický útok na redakciu časopisu, ktorý si robil, okrem iného aj posmech z cudzieho náboženstva, no už nenabral chuť, alebo odvahu, ísť sa prejsť po vojnou zničenom Donbase, kde pretieklo mnohonásobne viac nevinnej krvi, ako v Paríži. Je znepokojujúce, že politici ronia krokodílie slzy tam, kde je to v zmysle „západnej demokracie a západných hodnôt“, ale cielené vyvražďovanie ľudí na východe Ukrajiny, banderovským režimom nikoho nezaujíma! Preto Vám v dobrom pripomíname podstatnú skutočnosť, že z troch najvyšších ústavných činiteľov sú dvaja za stranu Smer – SD. Teda sú nominantmi strany, ktorej ste členmi, prípadne ktorú ste vo voľbách podporil svojimi hlasmi. Konkrétne sa jedná o predsedu vlády Róberta Fica a predsedu NRSR Petra Pellegriniho.

Naša strana v súvislosti so situáciou na východe Ukrajiny a v súvislosti s pochodom neonacistov ulicami Kyjeva a iných miest Ukrajiny na začiatku januára tohto roku, vyzvala ústavných činiteľov, aby odsúdili narastajúci fašizmus a taktiež sme k tomu vyzvali ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. No nik z oslovených ústavných činiteľov a ministra na výzvu nereagoval. Je smutné, že si naši ústavní činitelia zatvárajú oči pred silnejúcim fašizmom a nacizmom! Preto sa obraciame na vás, na voličov a členov Smeru-SD, aby ste zvýšili tlak na predstaviteľov strany SMER –SD. Aby ste pozdvihli svoj hlas proti fašizmu, keď to odmietajú robiť predstavitelia vašej strany. Určite Vám nie je jedno ich mlčanie, určite sa väčšina z Vás nestotožňuje s “kolenačkovou” proamerickou zahraničnou politikou Miroslava Lajčáka.

Sami si určite kladiete otázky, ako je možné, že Robert Fico kritizuje sankcie voči Rusku, no jeho minister zahraničných vecí ich v EU vždy podporí? Rovnako Vás určite zaujíma, tak, ako mnohých iných ľudí, prečo vláda SR podporuje banderovský fašistický režim na Ukrajine, spätným tokom plynu?

Rovnako veríme tomu, že Vás zaujíma prečo vláda SR, ktorú tvorí strana SMER – SD, neprotestuje proti evidentnému falšovaniu a prepisovaniu dejín. Ani jeden ústavný činiteľ neprotestoval proti vyjadreniam Ukrajinského premiéra, ktorý sa vyjadril, že v roku 1944 Rusko napadlo najskôr Ukrajinu a potom Nemecko. Toto Vás predsa nemôže nechávať chladnými. Nemôže Vás nechávať chladnými skutočnosť, že nielen prezident, ale aj predseda vlády si podal ruku s Petrom Porošenkom, ktorého pozvali koncom minulého roka na Slovensko.

Rovnako by Vás nemala nechať chladnými skutočnosť, že predseda vlády ide na „priateľskú návštevu“ do Kyjeva, kde sa má stretnúť s vrcholnými predstaviteľmi banderovského režimu Ukrajiny. Je už na čase povedať STOP!

STOP “kolenačkovej” proamerickej zahraničnej politike!

STOP prehliadaniu vojnových zločinov, ktorých sa dopúšťa Ukrajinská fašistická armáda!

STOP prepisovaniu histórie, ktorého cieľom je robiť z hrdinov zločincov a zo zločincov hrdinov!

STOP spolupráci s predstaviteľmi fašistického banderovského režimu Ukrajiny!

STOP návšteve Roberta Fica v Kyjeve!

Len Vy voliči a členovia strany SMER-SD máte momentálne tú silu a zároveň zodpovednosť zastaviť tento proces. Otvorene sa postavte na stranu pravdy a na stranu protifašistického odkazu našich predkov, ktorí v boji proti fašizmu zaplatili tú najvyššiu daň. Za našu slobodu a mier položili svoje životy! Nepoškvrňte ich odkaz a pamiatku svojim mlčaním.

Už bolo dosť mlčania, je tu čas otvorených činov! Zatlačte na vedenie strany SMER-SD, aby zmenila svoju zahraničnú politiku. Je pred vami obrovský kus zodpovednosti a my veríme, že v tejto skúške obstojíte. V mene odkazu našich predkov a v mene toho, aby ste sa každý večer mohli pokojne pozrieť do zrkadla a nemuseli sa za seba hanbiť. K tomu Vás vyzýva Vzdor – strana práce!

ÚR Vzdor- strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *