Skip to content

O Putinovi a malomyseľnosti dnešných ľudí

Pink_PutinK napísaniu tohto článku ma viedli niektoré názory a postrehy z internetových diskusií z radov antikomunistov, antiputinovcov a analfabetov, ktorí zjavne vedia čítať “medzi riadkami” až tak dobre, že si myslia, že nás prekukli, či odhalili pred svetom a vlastná slepota im zjavne zatemňuje aj “tretie oko” potrebné pri orientácii na verejných sociálnych zariadeniach, či skôr sociálnych sieťach. Áno, tento článok bude teda aj o Vás, bude o nás a o našich postojoch k Putinovi. Samozrejme, nebudem sa venovať jeho detstvu, či sa hrával s “Merkúrom”, či s detskou verziou “VAZu”. To je teraz nepodstatné. Priblížime si niektoré vaše obvinenia na našu, ale aj Putinovu adresu, všetky tie bezdôvodné výčitky a všetky naše, milión krát opakujúce sa vyjadrenia a vyhlásenia, ktoré, ako sa presviedčam, VEDOME prehliadate a tárate len to svoje dookola a dookola a dookola, ako taká nekonečná miešačka studnice blbostí.

Ani Putin, ani Obama…

Áno, čítate správne, aj keď sa to nezdá, tak my nie sme duševní otroci ani Kremľa, ale ani Bieleho domu. Prečo by aj? Obidve krajiny sú totiž kapitalistické veľmoci, z toho jedna imperialistická, ktorá rada rozsieva slobodu a demokraciu po svete pomocou svojich tankov a žoldnierov, ktorí sú tak zblbnutí, že si vážne myslia, že keď okupujú nejaký Irak či Afganistan, tak slúžia “vlajke” a svojmu ľudu a podobné sprostosti. To, že nehovorím o rusoch a Putinovi vám už iste docvaklo. Ale o tom neskôr. Proste z triedneho hľadiska neexistuje asi ani jeden dôvod, prečo by sme mali na oltári velebiť ruskú federáciu a Vladimíra Putina. V Rusku predsa neexistuje spoločenské vlastníctvo, tak ako neexistuje v  USA, majú tam tiež bezdomovcov a masu chudobných na jednej strane a kôpku bohatých, na strane druhej, presne ako v USA, miesto magnátov a biznismenov, im tam pobehujú  “medvede oligarchovia”, ktorí, podľa Putina, vraj nadobudli bohatstvo “legálne”. Dovoľte, aby som sa zasmial .Mafia, prostitúcia, obchod s ľuďmi, celkový úpadok morálnych a etických hodnôt a idiotské reality show sú na dennom poriadku, ako v Rusku, tak v Európskej únii, končiac fajkou slečny v aute na ulici pred bielym domom v D.C.

Putin Go Home, alebo zbohom zdravý rozum…

Tak a teraz sa dostávame k tomu najlepšiemu fantasy, za ktoré by sa nehanbil ani Tolkien. Názory, ktoré raz budú iste meniť svet – svet liečebne pre duševne chorých ľudí. Nebudem citovať a nebudem tu nikoho konkrétne menovať, dosť, čo si sami robia hanbu, nechcem k tomu prispievať ešte aj ja.

Ale napríklad taký “Hector M.” je so svojím komentom úplný rekordman, citujem:

“Ruski fasisti otrokari narodov na cele s Putinom dostojnikom KGB to je pricina zla vo svete spolu s militantnymi islamistami. Verim ze ich Amerika spolu s NATO nakope do riti. Uz to zacina hahahahahah, 100 rubel za cca 1euro!!! Drzim palce

Americanom ak treba PRISPEJEM!

Uznajte, čo už na takúto blbosť napísať? Aspoň mohol tie zotročené národy menovať, lebo človek ostáva v pomykove, či mu niečo uniklo, alebo niekto zase niečo trošku dosť preexponoval. Áno Putin, ten nechutný dôstojník KGB nesie priamu zodpovednosť za všetko zlo vo svete. Za všetky vojny, ktoré USA vyhlásili celému svetu a slobodnej vôli občanov, tej či onej krajiny. On mohol za bombardovanie Číny v rokoch 1946 – 49, presnejšie podpora ofenzív Čankajšeka proti Maovym partizánom. Putin, alebo američania na čele s Trumanom podporovali fašistov v gréckej občianskej vojne od 1947 roku? Čo zvrhnutý Mohamad Mossadegh v Iráne?, Jacobo Guzmán Arbenz v Guatemale? Allende v Čile? Čo nútená deportácia Inuitov z Grónska a následná degradácia tohto národa? Čo Vietnam, Agent Orange, Irak, Afganistan, Líbya a stovky ďalších krajín, kde intervenovali armády NATO a USA? Aj za ne môže Putin? Chorý výplod, chorého človeka, ktorý sa už trasie, nech vypukne ďalšia zbytočná vojna, na ktorú by rád prispel. To myslím hovorí za všetko. A keďže je aj ekonóm, tak si spolu pripomeňme, či krízu v 2008 spôsobil pád rubľa, alebo pád Lehman Brothers?

Juraj L. “Posledna vec a koncim s vami: kto nepozna historiu, nemoze ovplivnit buducnost….preto je historia mojim konickom a preto na rozdiel od vas mam fotku s Aurorou”

Samozrejme, tomuto príspevku predchádzala dlhosiahlejšia diskusia, väčšinou o tom, aký je Putin diktátor a okupant, aké predstavuje nebezpečenstvo pre svet a podobne. To, že je fašista, nacista, horší než Hitler – podobné názory sa objavujú u mnohých z vás, našťastie ste však v menšine a prevláda tu ten starý dobrý sedliacky rozum, kedy to vy, ktorí nie ste členmi VZDORu, pekne “vytmavíte” tým duševným otrokom bieleho domu a NATO. Ďuro je iste fajn chlap, príslušník “mierových” síl NATO (alebo sa iba rád fotí pri vojenskej technike nielen pri pamätníkoch, ale aj na základni), ktorý proste nepovažuje intervenciu armád NATO a USA hocikde na svete za okupáciu, ale asi za bratskú pomoc. Vidíte? Vasil Biľak bol aspoň 100 krát  slušnejší, on aspoň napísal pozvánku, na rozdiel od kapitalistov – tí sa pozvali sami. Samozrejme, nie sme hodní rovnať sa človeku, ktorí sa zaujíma o históriu, keď mu ako dôkaz slúži fotka s Aurorou. Tá iste znamená i to, že za možno týždňový pobyt v Petrohrade spoznal celé Rusko a Putina detailne. Niekomu na to nestačí niekoľko rokov, iní to stihnú za dovolenku. Mimochodom, ja som sa minule odfotil v Terchovej a tiež sa považujem za Jánošík revival, tak to chápem.

Potom sa u niektorých z Vás nájdu jedinci, ktorí si zjavne mýlia isté historické fakty, ako napríklad istý Tomáš N., ktorý si poplietol Gruzínsko, Južné Osetsko a Abcházsko, ako na sebe nezávislé vojnové konflikty, ktoré vyvolalo Rusko. Rozumiem tomu. Väčšina z nás sme tie krajiny videli len na mape, niektorí ani to nie. Pravdou však ostáva, že Gruzínsko stálo proti Rusku, Južnému Osetsku a Abchádzsku a čo je ešte “komickejšie”, nezávislá vyšetrovacia komisia EÚ v roku 2009 vyhlásila, že Rusko len prispelo k eskalácii konfliktu. To znamená, že ho nevyvolalo. Bodka.

Taktiež sa medzi vami nájdu takí, ktorí zase do minulosti zájdu až príliš, spájajú nespojiteľné a dobre že nevinia samotného Lenina za to, že je dnes nejaký konflikt na Ukrajine. Lenin je síce večne živý, ale je to myslené metaforicky a nebehá po Donbasse so samopalom! V iných prípadoch si to odnesie naša filozofia marxizmu – leninizmu, ktorú ste sa všetci museli “bifliť” za socíku a zjavne z nej nerozumiete ani za mak.

Príkladom je aj pán Dušan S., ktorý tvrdí, citujem: “Najvacsia hrozba pre svetovy mier je ideologia Marxizmu-Leninizmu.”


Tu len pripomeniem, že teória marxizmu – leninizmu, nie je žiadnou doktrínou, žiadnej krajiny (možno s výnimkou dvoch), žiadnej veľmoci, posledných 23 – 25 rokov a aj tak, vojnové konflikty vznikajú stále nové a nové (prípadne staro-nové). Kto mi toto vysvetlí? Kapitalisti potrebujú stále obsadzovať nové trhy, nové zdroje, neštítia sa bojovať medzi sebou pod rúškom jemného zamatu, zvaného “konkurencia” a používajú na to nás, bežných ľudí, ktorých vyzbroja a ktorí im to vybojujeme! Trieda vlastníkov kapitálu je teda nebezpečenstvom pre svetový mier a nie my komunisti, ktorí ho vždy brániť budeme!

Čo teda máme s tým Putinom?

Veľa z vás je toho názoru, že Rusko prispelo k zhoršeniu bezpečnostnej situácie vo svete. Dajte si ruku na srdce. Myslíte to úplne vážne? Tak si odpovedzte kedy? V čom? Rusko prispelo maximálne v tej miere, že si bráni len svoje národné a ekonomické záujmy presne tak, ako by ich bránila ktorákoľvek iná krajina. A bráni ich na vlastnom území. Nie ako americká vláda, ktorá tak robí za svojimi hranicami v celom svete a kto má iný názor, tak hneď čelí sankciám, ekonomickým blokádam, devalváciou národnej meny a v konečnom dôsledku vojenskou okupáciou, dosadením bábkovej vlády a rozpredaju národného majetku a zdrojov.

Bolo to práve Rusko (ZSSR), ktoré začiatkom 90. rokov zrušilo hliadkové lety strategického letectva do odľahlejších častí krajiny, kdežto na druhej strane, americké hliadky pokračovali ďalej. Len nedávno tieto hliadkové lety obnovili a hneď sa zvrhla vlna kritiky a obvinenia, pretože sa nejaká kanadská vojenská loď cítila ohrozená ruským letectvom. Kanadská vojenská loď v Čiernom mori sa cíti ohrozená. Tisícky kilometrov od svojej krajiny. Chápete? Ako sa majú cítiť Rusi, keď im pri brehoch “surfuje” cudzia vojenská loď?

A čo základne? Rusi majú len dve základne v zahraničí. Aj to v miestach, kde pôsobia teroristi. V Kirgizsku, kde utekali teroristi z Afganistanu a v Tadžikistane z toho istého dôvodu. Hovoríme o tých istých teroristoch, ktorých splodila americká vláda ešte počas sovietsko-afgánskej vojny, keď vyzbrojovala Taliban a moslimských radikálov. I dnes sa senátor McCain dobre kamaráti s predstaviteľmi IS, ktorí vraždia a režú hlavy aj americkým občanom. Podľa oficiálnych údajov ministerstva obrany USA z roku 2005 mali v zahraničí 737 základní. Naprieč celým svetom. A vy vyčítate Rusku nejakú “agresiu”? Keď Rusi zvyšujú rozpočet na zbrojenie a obranu na 50 mld. dolárov, je to väčšia agresia, než tá z Pentagónu, kde majú rozpočet 500 mld.? A milióny Američanov im doma hladuje a poberá prídelové lístky? Rusi, alebo Američania jednostranne odstúpili od zmluvy o protiraketovej obrane? Bodka. Tu nie je o čom diskutovať.

Je mi kompletne jedno, že sa riadite svojou prebujnenou fantáziou a intenzívnym domýšľaním a prekrúcaním faktov, alebo našich vyhlásení. Veď kto nie je “geroj” na facebooku, akoby v našom šoubiznise ani nebol, tak si teda užívajte svojich päť minút slávy. No, faktom ostáva, že Putin pre nás nie je žiadny Boh. My ho vnímame len ako prezidenta krajiny, ktorá si už nenechá so sebou zametať tak, ako to robil napríklad Jeľcin. Putin nie je Obamova prostitútka a jeho to štve. Možno ešte viac to štve tých neviditeľných, ktorí stoja za americkou vládou a ktorým prúdia zisky z vojen. Sme radi, že sa medzi veľmocami nájde (aj keď kapitalistická) krajina, ktorá svoje dlhy nerieši sankciami voči iným krajinám a snaží sa vyhnúť vojenskej konfrontácii, pokiaľ sa dá a pokiaľ do vojny nie je TLAČENÁ a VYPROVOKOVANÁ. Keby sa vo veci Sýrie neangažovali Rusi za mierové a politické riešenie, dnes by celá Sýria bola v ruinách presne ako Líbya. Stále si myslíte, že Obama si zaslúžil Nobelovu cenu za mier? Ja si to teda nemyslím.

10351086_1540978252801617_2912732486848041700_nPreto my, VZDOR – strana práce budeme stáť na strane každého, kto sa bude usilovať riešiť konflikty nevojenskou cestou. Keď s mierovým riešením príde “Džingischán”, tak budeme stáť jednoducho za ním! Pre nás, komunistov, totiž nie sú Američania nepriatelia, tak isto, ako nimi nie sú Rusi, Ukrajinci, Maďari, či Afgánci atď…..Pre nás je nepriateľom medzinárodná trieda kapitalistov, ktorá ženie svet do vojen a národy proti sebe, kde za nich bojujeme my, nie oni sami. Preto jediný oprávnený boj je TRIEDNY BOJ, organizovaný vykorisťovanými, proti triede vykorisťovateľov a ich verným psom, vojnovým štváčom z celého sveta! Keby existovala spravodlivosť, hneď v prvý deň bojov by si všetci vojny chtivý štváči zaslúžili ako prví okúsiť “pošteklenie”  bajonetom a nie my, ktorí vojnu v žiadnom prípade nechceme! No, ak sa tak nestane, budeme to MY, ktorí si tých “vojnových moralistov” učupených za frontom v bezpečí nájdu a dajú im “okúsiť plody ich práce”, aby si to pekne vyskúšali, ako je to žiť v špine, o hlade a smäde a v dennodennom strachu o svoj život, tak, ako to zažívajú aj vojaci, aj ženy, deti a starci!

Preto Vy, všetci vojnový štváči a provokatéri, vedzte, že pred nami, komunistami sa neschováte nikde na tejto planéte a to si zapíšte za uši!

Jozef Vacula – podpredseda VZDOR-SP pre mediálnu politiku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *