Skip to content

Fond solidarity v akcii: Pomáhali sme na Orave a v Malackách

fotkaPo zverejnení správy o pomoci Fondu solidarity pre Kristínku a jej mamu Tatianu sa nám s prosbou o pomoc ozvala aj pani Gabriela z Malaciek, ktorá sa nachádza v ťažkej sociálnej situácii a navyše sa stará o postihnutého chlapca, ktorému treba meniť množstvo plienok a podložiek. Rodinu navštívil zástupca našej bratislavskej organizácie, aby sa bližšie zoznámil s jej podmienkami a celú situáciu preveril. Naša strana začala zisťovať možnosti pomoci spoločne s ľuďmi, ktorí pracujú v oblasti zdravotníctva. Rodine sme sa snažili pomocť dlhodobejšie, nie len jednorázovou krátkodobou pomocou.

Zisťovali sme aj možnosti opatrovateľského kurzu, ktorý by cez eurofondy dlhodobo zlepšil finančnú situáciu v rodine. V oblasti bratislavského kraja však podobné nadácie takéto opatrovateľstvo nefinancujú. Ďalej sme zistili, že sa predávajú aj prateľné podložky o ktorých pani Gabriela nevedela a tak sme niekoľko kusov zakúpili a osobne priviezli rodine – spoločne so zásobou plienok, nutričnej výživy a novým matracom a stravnými poukážkami, takže financie ušetrené za stravu môže rodina použiť podľa potreby.

VZDOR-strana práce tiež rodine, ktorá potrebuje dokončiť stavbu domu ponúkla pomoc pri zháňaní materiálu za čo najnižšie ceny a bezplatnú právnu pomoc pri vysporiadaní dedičstva. Rodine želáme do budúcna veľa úspechov.

Počas tohoto prípadu sa nám začali ozývať aj ďalšie rodiny, avšak nie na každú výzvu dokážeme v tomto štádiu okamžite reagovať a zabezpečiť pomoc v rámci možností a preto musíme vyberať a zvažovať… navyše s každým prípadom prichádza istá procedúra overovania, zoznamovania sa so situáciou a hľadanie dlhodobejšej pomoci.

V dnešnej dobe kapitalizmu sa stretávame s čoraz väčším počtom ľudí, ktorí sú odkázaní predovšetkým na pomoc rodiny, známych a podobne. Neraz ani pracujúci človek nemá dosť prostriedkov na zabezpečenie rodiny. Úžernícke hypotéky majú ďalekosiahly vplyv na jej finančnú situáciu, a to v prípade, ak sú obaja jej živitelia pracujúci. V akej situácii sa potom ocitne človek, ak príde aj o túto prácu, alebo prídu zdravotné komplikácie, si vieme predstaviť.

Dôkazom tejto smutnej situácie sú ľudia, o ktorých sa dozvieme napríklad v rámci pomoci cez náš Fond solidarity. Ten funguje na úplne iných princípoch ako súčasná kapitalistická charita. Banka, ktorej ľudia platia desaťtisíce eur na úrokoch, venuje v charitatívnej relácii 2 tisícky eur a stáva sa z nej banka-ľudomil. Zo zbohatlíkov, ktorým tento systém vyhovuje, sa stávajú bohovia, rozhodujúci o tom, kto bude a kto nebude žiť.  Pritom práve ich systém je príčinou sociálnej nespravodlivosti, ktorú látajú almužnou a ľudia ich za to milujú. Áno, oni naozaj môžu darovať podstatne väčšie finančné čiastky než celá naša strana. Podaktorí si na almužne postavili celú kariéru, pričom nespravili nič proti podstate veci.

Našim konečným cieľom je, aby nikto nebol odkázaný na sociálnu pomoc a na zmilovanie sa našich otrokárov. Aj preto sme pri zakladaní Fondu solidarity deklarovali, že jeho prvoradé využitie bude na porazenie kapitalizmu a popritom aj na nezištnú pomoc ľuďom v ťažkej životnej situácii. Náš fond, to je skutočná pomoc „ľudia ľuďom“.

V rámci tejto pomoci členovia VZDOR-strany práce navštívili rodinu päťročnej Kristínky a jej mamy Tatiany v Párnici. O tejto rodine sme sa dozvedeli od našich súdruhov z Oravy, ktorí ju osobne poznajú. Kristínke zistili skoliózu chrbtice a má zrastené dva krčné stavce. Odvtedy musí chodiť v korzete a vo zvlášť upravenom oblečení. Jej mamička s ňou dennodenne cvičí a pravidelne cestujú do Námestova na masáže a do Ružomberka na rehabilitáciu. Veľmi jej pomáha aj plávanie 2 – 3-krát do týždňa a odborný tanec. Do konca roka musí ešte absolvovať kúpele Kováčová. Aby bola terapia účinná, musí Kristínka spať na ortopedickom matraci v polohovateľnej posteli a masáže absolvovať na špeciálnom masérskom stole. Keďže na rôzne vyšetrenia a procedúry ju prevažne vozieva jej dedo, chýba aj špeciálna autosedačka. Navyše na sedenie by mala mať budúca školáčka špeciálne ortopedické stoličky – jednu doma a jednu v škole.

S danými zdravotnými problémami súvisí množstvo finančných výdajov, ktoré matka s troma deťmi nemôže utiahnuť. Navyše jej hrozí, že po rozvode s manželom ostane sama aj na splácanie hypotéky. Chápeme, matka chce pre svoje dieťa to najlepšie a veľmi túži po zlepšení zdravotného stavu tohto milého dievčatka. Oporu našla medzi svojimi priateľmi a nechýbala medzi nimi i strana VZDOR, ktorá rodine prispela v rámci svojich možností, napríklad na cestovné náklady či zaplatenie rehabilitácií  a špeciálnych pomôcok.

Rodine úprimne želáme veľa úspechov.

 

Vzdor- strana práce poslala do vojnou spustošenej východnej Ukrajiny kojeneckú výživu pre 200 detí: Pozrite si VIDEO

Aj vďaka Vám VZDOR-strana práce mohla zaslať kojeneckú výživu pre viac ako 200 detí vo vojnou postihnutých oblastiach východnej Ukrajiny. Všetko si to môžete pozrieť v priloženom videu.   

VZDOR – strana práce poskytla časť svojich prostriedkov vyzbieraných pre fungovanie strany a vedenie kampane do komunálnych volieb, nakoľko považujeme za dôležitejšie v momentálnej situácii, aby boli zachránené životy tých najzraniteľnejších a preto sme zaslali kojeneckú stravu pre 200 novorodencov. 

Rozhodli sme použiť prostriedky  pre priamy nákup detskej kojeneckej výživy, ktorá bude dopravená priamo matkám v postihnutých oblastiach. Dodanie zabezpečí skupina Pokojní bojovníci, ktorá už počas mesiaca septembra túto oblasť navštívi a dodá vyzbierané potraviny a iné potreby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *