Skip to content

Prispievatelia Fondu solidarity pomohli ďalšej rodine – tentokrát v Malackách

fotkaPo zverejnení správy o pomoci Fondu solidarity pre Kristínku a jej mamu Tatianu sa nám s prosbou o pomoc ozvala aj pani Gabriela z Malaciek, ktorá sa nachádza v ťažkej sociálnej situácii a navyše sa stará o postihnutého chlapca, ktorému treba meniť množstvo plienok a podložiek. Rodinu navštívil zástupca našej bratislavskej organizácie, aby sa bližšie zoznámil s jej podmienkami a celú situáciu preveril. Naša strana začala zisťovať možnosti pomoci spoločne s ľuďmi, ktorí pracujú v oblasti zdravotníctva. Rodine sme sa snažili pomocť dlhodobejšie, nie len jednorázovou krátkodobou pomocou.

Zisťovali sme aj možnosti opatrovateľského kurzu, ktorý by cez eurofondy dlhodobo zlepšil finančnú situáciu v rodine. V oblasti bratislavského kraja však podobné nadácie takéto opatrovateľstvo nefinancujú. Ďalej sme zistili, že sa predávajú aj prateľné podložky o ktorých pani Gabriela nevedela a tak sme niekoľko kusov zakúpili a osobne priviezli rodine – spoločne so zásobou plienok, nutričnej výživy a novým matracom a stravnými poukážkami, takže financie ušetrené za stravu môže rodina použiť podľa potreby.

VZDOR-strana práce tiež rodine, ktorá potrebuje dokončiť stavbu domu ponúkla pomoc pri zháňaní materiálu za čo najnižšie ceny a bezplatnú právnu pomoc pri vysporiadaní dedičstva. Rodine želáme do budúcna veľa úspechov.

Počas tohoto prípadu sa nám začali ozývať aj ďalšie rodiny, avšak nie na každú výzvu dokážeme v tomto štádiu okamžite reagovať a zabezpečiť pomoc v rámci možností a preto musíme vyberať a zvažovať… navyše s každým prípadom prichádza istá procedúra overovania, zoznamovania sa so situáciou a hľadanie dlhodobejšej pomoci.

 

 

V súčasnosti máme pripravených niekoľko krabíc nového oblečenia pre detské domovy.

Viac o fonde solidarity

Pokiaľ sa chcete na nás obrátiť v oblasti pracovného práva, alebo pokiaľ chcete ako právnik pomoct ostatným, kontaktujte nás na pravnapomoc (zav.) vzdor.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *