Skip to content

Podali sme prvé trestné oznámenie proti dianiu v Považskej Bystrici

trhanie-blb-590x442REKAPITULÁCIA v skratke: 7.10.2014 – MDS a.s. (Akciovka prevádzkujúca autobusovú dopravu v meste s 20% vlastníctvom mesta a ročnou dotáciou z mestskej kasy cez 1 200 000 Eur) odstránila 8 z 12-ich zaplatených plôch objednávateľom pre propagáciu VZDOR – strany práce, nakoľko ich považovala za neslušné a mimo pravidiel…

8.10.2014 – Považskobystrické novinky – (týždenník vydávaný mestom) – odmietol uverejniť platenú reklamu kandidáta VZDOR – strany práce v dvoch verziách, jedna s textom “Koniec oligarchie v Považskej Bystrici”.

13.10.2014 – O neštandardnú situáciu pred voľbami v Považskej Bystrici sa začínajú zaujímať novinári, prebieha úvodná komunikácia a ozrejmovanie problému formou rozhovorov.

13-14.10.2014 – Dochádza k poškodeniu reklamnej plochy VZDOR – strany práce.

14.10.2014 – MDS a.s. rozviazala jednostranne zmluvu a ukončila spoluprácu v reklamnej oblasti s objednávateľom – plochy VZDOR – strany práce. Plochy v MHD boli úplne odstránené a predpokladáme tým zrušenie objednávky aj na mesiac november.

14.10.2014 – VZDOR – strana práce podáva prvé trestné oznámenie. O ďalších prebieha analýza a o podaní rozhodneme v priebehu pár dní.

 

14.10. 2014 – Ja dolu podpísaný Martin Jágrik, podávam trestné oznámenie na neznámeho páchateľa z dôvodu ničenia reklamnej plochy, ktorú si prenajala VZDOR – strana práce na základe obchodnej zmluvy.

Konkrétne sa jedná o reklamnú plochu pred kruhovým objazdom pri železničnej stanici v Považskej Bystrici.

Reklamný nosič bol riadne polepený grafickým materiálom, ktorý pre mňa neznámy páchateľ počas noci z 13. na 14. októbra 2014 zničil. Takéto konanie považujem za prejav vandalizmu a ničenia cudzej veci.

Poškodením nám vznikne finančná ujma ktorú zatiaľ nemáme vyčíslenú. Vyčíslime ju po prejednaní s poskytovateľom reklamnej plochy.

Máme podozrenie, že toto konanie je plánované a zosnované v záujme poškodenia nášho kandidáta na primátora Považskej Bystrice Ing. Lukáša Pavlíka, ktorého poškodená reklamná plocha propagovala. Konkrétne však nevieme povedať, prívrženci ktorého protikandidáta alebo členovia ktorého volebného tímu, by mohli stáť za takýmto konaním.

Ku trestnému oznámeniu prikladáme fotografickú dokumentáciu zničenej plochy.

O Vašich zisteniach a vykonaných opatreniach v danej veci nás prosím informujte.

 

Martin JÁGRIK

kandidát na poslanca MZ PB, za VZDOR – stranu práce

trhanie-blb-590x442

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *