Skip to content

VIDEO, ktoré musíte vidieť: Pirošík o novodobých banderovských obetiach: Zrušme NATO, požadujme mier!

10660340_837549136275456_5856145665206861116_nNie sme tu prvý krát. Keď sme sa tu schádzali po minulé roky, často sa hovorievalo o Banderovcoch ako o minulosti. Ľudia ktorých Banderovci zavraždili v povojnových rokoch, boli označovaní ako posledné obete Banderovcov. Žiaľ to ešte nik netušil, že o desiatky rokov pribudnú ďalšie a ďalšie obete týchto nacistických vrahov.

 

Nachádzame sa v časoch eskalujúceho sa napätia medzi kapitalistickými tábormi západu a Ruska, kedy oligarchovia západu sa snažia podmaniť si trhy, ktoré patria oligarchom z východu. Po starom to už nejde, tak to musí ísť po novom. Cez mŕtvoly a nacizmus!

Finančnému kapitálu vyhovuje ľudská hlúposť. A teší ho ak jeden národ nenávidí iný a ak sa národy s radosťou nechajú vtiahnuť do krvavého bratovražedného konfliktu. My sa do tejto vojny nesmieme nechať vtiahnuť!

Ja osobne a verím že aj tu prítomní, nemá nič proti Ukrajincom, nemá nič proti Rusom a nemá nič ani proti Nemcom či iným národom. Jediný konflikt, ktorý je oprávnený, a ktorý treba pripravovať, je konflikt proti kapitalistickému zriadeniu, ktoré ožobračuje väčšinu každého národa na Zemi a tieto národy štve proti sebe v krvavých vojnách.

Mňa teší, že sme mali minulý týždeň jednu príjemnú skúsenosť. Aj naša strana sa podieľala na humanitárnej pomoci pre obete vojny na Ukrajine. Boli sme v jednom sklade, kde sa pomoc zhromažďovala a naozaj ma tešilo, koľko ľudí pomohlo. Naozaj v každom meste, kde bola táto zbierka, šla plná dodávka pomoci zo Slovenska obetiam vojny na Ukrajine.

Vyzývam preto všetkých prítomných, aby sa zapojili do protivojnových aktivít, napríklad aj do akcie proti vybudovaniu muničného skladu NATO na Slovensku. Ukážme, že sme národ ktorému je odporné bombardovanie obyvateľstva pre zisky niekoho iného. Ukážme, že táto banda gaunerov a teroristov u nás nepochodí a stretne sa s našim odporom.

Za mierové spolužitie národov – SMRŤ FAŠIZMU – SMRŤ NATO!

Predseda VZDOR – strany práce Stano PIROŠÍK, príhovor 20.09. 2014 vo Varíne na zhromaždení k spomienke obetiam Banderovcov.

10660340_837549136275456_5856145665206861116_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *