Skip to content

Dve tváre Róberta Fica, alebo koho záujmy háji slovenská zahraničná politika…

10151767_10200692343110679_1779408718_nPredseda vlády Róbert Fico na sobotných oslavách SNP v Lehote pod Vtáčnikom označil vzájomné sankcie za nezmyselné a vyzval na spojenie opozície a vlády pri ochrane záujmov Slovenska. „Obojstranné sankcie, teda nielen Európskej únie smerom k Rusku, ale aj opačne – Ruskej federácie vo vzťahu k Západu poškodzujú aj Slovenskú republiku,“ uviedla  premiérova hovorkyňa Beatrice Szabóová. Fico v prejave spomenul, ako to bolo počas povstania. „V povstaní držali spolu všetci s jednotným cieľom – oslobodiť a ochrániť Slovensko.

Toľko stručná správa z médií a mnohým ľudom to stačí. Zatlieskajú, bez toho, aby sa nad problémom hlbšie zamysleli. Už z tejto stručnej správy sa natíska jednoduchá otázka. Prečo Róbert Fico tieto svoje kritické slová prišiel vysloviť do Lehoty pod Vtáčnikom a nevyriekol ich tam, kde to mohlo mať svoju váhu, teda v Bruseli. No bohužiaľ naši predstavitelia sa vždy cestou do Bruselu pohybujú v hlbokom predklone a so servilným úsmevom a po návrate na Slovensko sa razom vystrú vypnú hruď a začnú rozprávať niečo o národných záujmoch o zlých sankciách, o súdržnosti, spolupatričnosti a podobne.

Vzdor – strana práce odmieta kolenačkovú zahraničnú politiku našej vlády. Ak je Róbert Fico presvedčený o tom čo rozprával na oslavách, tak by mal byť chlapom a dokázať to povedať aj v Bruseli. SR by mala otvorene odmietnuť a prestať realizovať sankcie voči Ruskej federácii, čo by mohlo byť prvým krokom k tomu, aby aj Ruská federácii vyňala Slovenskú republiku z odvetných sankčných opatrení, ktoré prijala. Sankcie budú mať totiž výrazný dopad na bežných občanov tejto krajiny. Bude nasledovať zákonité prepúšťanie a nárast nezamestnanosti, nárast chudoby a zhoršovanie životnej úrovne a to sa už nebude dať zvaliť na krízu.

Každý kto príde pod tlakom sankcií o prácu, sa zato môže isť otvorene poďakovať vláde Slovenskej republiky, Róbertovi Ficovi, ministrovi zahraničných veci a taktiež prezidentovi republiky, ktorý sa síce priamo na zavedení sankcii nepodieľal, no ich zavedenie plne podporuje.

Sme presvedčení o tom, že sociálno-demokratická strana Smer lavíruje a svojou zahraničnou politikou poškodzuje našich občanov, keď zoberieme do úvahy, že sa bez námietok podvoľuje hystérii EÚ a USA voči Rusku, ktoré chcú silou mocou zatiahnúť svet do novej studenej vojny a poštvať európske národy a svet proti Rusom. Ide o nebezpečnú hru, ktorú rozohrali USA a EÚ a ktorá sa môže skončiť pre celý svet veľkou katastrofou. Slovensko by malo zachovať pokoj, ukázať triezvy rozum a stať sa lídrom, ktorý pomôže zblížiť štáty EÚ a Rusko a zamedziť eskalácii nepriateľstva na oboch stranách a napomôcť k zrušeniu nezmyselných sankcií.

Vyslovenie kritiky voči sankciám na regionálnych oslavách SNP je na rovnakej úrovni, ako keby to predseda vlády napísal na padajúci plot na konci „Horne Dolnej“, okolo ktorého takmer nikto nechodí.

Sme presvedčení, že toto divadlo sa nedá pred občanmi hrať donekonečna. To čo tejto lavírujúcej strane zlomí väz, bude zahraničná politika a ani pripravované ekonomické balíčky ktorými si chce Smer -SD kúpiť odchádzajúcich voličov túto stranu nezachránia.

Smer-SD sa už dávno ukázala ako klasická kapitalistická strana, no okrem toho sa mu v tomto období darí  odkrývať aj vlastnú falošnosť

Vzdor – strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *