Skip to content

V Gaze pokračuje genocída Palestínčanov: Žiadame prerušenie diplomatických stykov s Izraelom!

Arab League urges immediate end to Israeli aggression on GazaSvet zatvára oči pred ďalším nekonečným besnením izraelskej armády v pásme Gazy, ktorú obýva približne 1,8 milióna ľudí. Za posledné dva týždne zahynulo počas vojenskej operácie Izraela už približne 600 Palestínčanov, z čoho väčšinu tvoria civilné obete a viac ako 100 detí.  Čo majú robiť Palestínčania, keď impotentné OSN už vyše 60 rokov proti tejto genocíde nič nerobí?

 

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun sa pri tomto krviprelievaní nezmohol na nič iné, ako na pokrytecké a cynické vyhlásenia a vyzval Izrael, aby vyvinul väčšie úsilie s cieľom vyhnúť sa civilným obetiam v radoch Palestínčanov a odsúdil násilnosti. Teraz odcestoval na Blízky východ, aby tam sprostredkoval prímerie. Bezpečnostná rada OSN vyzvala taktiež na okamžité zastavenie nepriateľských aktivít.

Izrael bombarduje v Gaze naozaj všetko. Ich rakety zasiahli aj mešity, nemocnice, civilné domy, školy, ihriská… civilné ciele sú pre Izrael legitímnym terčom. Od vzniku štátu Izrael bolo z týchto území vyhnaných vyše 4 milióny Palestínčanov, ktorí sú nútení žiť v katastrofálnych podmienkach v utečeneckých táboroch v okolitých štátoch. Izrael stihol za tú dobu vyvraždiť desiatky tisíc Palestínčanov a oklieštiť územie Palestíny na 6 220 km2, z celkovej niekdajšej rozlohy približne 27 000 km2 ( na ktorej sa dnes rozprestiera štát Izrael ).

Táto beznádej plodí radikálny a legitímny odpor Palestínčanov. Proti nim stojí jedna z najmodernejších a najdokonalejších armád na svete. Čo majú okrem výbušnín, AK-47, či podomácky vyrobenej rakety Palestínčania? Muž, ktorému izraelské letectvo pri bombardovaní zabije celú rodinu, deti, ženu, netúži po ničom inom, ako po pomste. Izrael svojou genocídnou politikou stvoril samovražedných atentátnikov. O akej spravodlivosti hovoríme? Prečo palestínskych bojovníkov nazývame teroristami a štátnikov Izraelu nariaďujúcich vraždenie, politikmi? Krivá morálka!

Palestínčania žijú v Gaze na území, ktoré nie je väčšie ako Praha. Je to roky blokované a devastované územie Izraelom, kam sa nedostane ani humanitárna pomoc. Gaza je obklopená najväčším segregačným plotom, aký kedy ľudstvo postavilo, Berlínsky múr by sa určite červenal. Gaza sa stáva dejiskom pravidelnej genocídy už dlhé roky. Pri poslednom vojenskom zásahu Izraela v Gaze v roku 2012 ostalo 1250 mŕtvych Palestínčanov, z čoho bolo viac ako 800 detí, žien a starcov! Izraelská vláda sa bránila tým, že nemôžeme sa na tieto obete pozerať očami Európy, lebo prakticky každý Palestínčan je potenciálny terorista..

Svetoznámy dokumentarista John Pilger vyhlásil: „Mali by sme pochopiť, že to nemá nič spoločné s Hamasom, alebo jeho raketami. Je to pokračujúci útok na Palestínčanov. A hlavne na ľudí žijúcich v Gaze a plánom je sa ich účinne zbaviť ako celku. A ja to nepreháňam, je často zložité vnímať späť históriu v dobách, ako je táto, ale je to veľmi dôležité, aby sme pochopili súvislosti. Neslávnym plánom D, ktorý bol prevedený tesne predtým, ako bol vytvorený Izrael, bolo vyhnať obyvateľstvo Palestíny a zbaviť sa ich. Bolo napadnutých 369 dedín, ľudia boli vyhnaní, niektorí povraždení, doklady o tom sú. Historický záznam je veľmi jasný, izraelskí historici to zdokumentoval, ale následne to izraelské archívy vyhodili. Výsledkom je, že vidíme formu genocídy prebiehajúcej v Palestíne. A to vo finálnej fáze. A o čom nemôže byť pochýb je to, že aj keď bombardujú Izraelčania, sú to v skutočnosti USA, ktoré tlačia tlačítko. Sú to americké lietadlá, dodávané k tomuto účelu a keď sa pozriete na vyjadrenia prezidenta Obamu, pochopíte, že je to v skutočnosti americko-izraelský útok na ľudí, ktorí žijú v otvorenom väzení.“

Vzdor- strana práce uznáva Palestínu ako zvrchovaný štát s hlavným mestom východným Jeruzalemom. Žiadame uvalenie vojenských (zbrojné embargo), diplomatických a hospodárskych sankcií na Izrael za genocídu, ktorú pácha na Palestínčanoch. Žiadame vládu Slovenskej republiky, aby prerušila diplomatické a hospodárske styky so štátom Izrael a vyhostila jej diplomatov z nášho územia. Nie je možné, aby sa svetoví a naši vládni predstavitelia stretávali a jednali s členmi izraelskej vlády, ktorá pácha vojnové zločiny a genocídu. Žiadame, aby boli pred Medzinárodný trestný súd v Haagu predvedení všetci vrcholoví izraelskí politici zodpovední za vraždenie Palestínčanov a čelili obvineniu z genocídy, zločinov proti ľudskosti, vojnových zločinov a zločinov agresie.

Štát Izrael sa od svojho vzniku vysmieva celému svetu, nerešpektuje žiadne nariadenia OSN, vraždí civilné obyvateľstvo a veselo napáda aj okolité štáty, kedy sa mu zachce. Na jednej strane Západ neváha s uvalením rôznych sankcií na Rusko, Bielorusko, Kubu, Irán, Venezuelu, Čínu, Sýriu…no na strane druhej pred genocídou Izraela zatvára oči a okrem slovného odsúdenia sa nikdy na nič nezmohol.

Podporujeme Palestínčanov v ich neľahkom boji a uznávame ich legitímne právo na obranu svojho územia a obyvateľstva. Palestína sa musí stať svedomím ľudstva! Bojkotujme Izrael !

 

Vzdor- strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *