Skip to content

Odmietame Kiskove snahy o účasť prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka na oslavách SNP!

porosenkoVzdor- strana práce rázne odmieta a protestuje proti kroku prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý  oficiálne pozval na oslavy Slovenského národného povstania prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka. Tento jeho krok považujeme za neprijateľný aj z toho hľadiska, že práve nový ukrajinský prezident vedie barbarskú vojenskú intervenciu proti svojim vlastným občanom na východe Ukrajiny, kde zomiera aj množstvo civilistov. Považujeme to tiež za totálny výsmech všetkým našim antifašistickým bojovníkom, ktorí bojovali proti nacizmu a fašizmu a za zneváženie celého Slovenského národného povstania, keď zoberieme do úvahy fakty, že Ukrajinský štát vyzbrojuje domácich fašistov prostredníctvom dobrovoľníckeho práporu Azov, ktorý je pod kontrolou neofašistickej organizácie Sociálno-národné zhromaždenie, ktorej cieľom je oslobodenie bielej rasy a ktorý Ukrajina nasadila do bojov na východe krajiny. Práporu dokonca velí líder tejto organizácie Andrij Biletskij. Stanica BBC tiež informovala, že v jednotke pôsobí aj viacero zahraničných neonacistov.

V čele Ukrajinskej vlády a úradov je množstvo neofašistických živlov, ktorí sa hrdo hlásia k odkazu tzv. Banderovcov, ktorí bojovali počas 2. svetovej vojny za rasovo čistú Ukrajinu, v ktorej podľa nich, nemal okrem Ukrajincov nikto miesto a dopustili sa počas 2. svetovej vojny obrovských zverstiev a počet ich obetí sa počíta na státisíce. Banderovci aktívne kolaborovali s nemeckými nacistami, čo sa ukázalo vytvorením SS jednotky Galizien, do ktorej bolo prijatých vyše 14-tisíc Ukrajincov a z ďalších niekoľkých tisícov ukrajinských fašistických dobrovoľníkov vytvorili Nemci pohotovostné policajné jednotky, ktoré nasadzovali proti domácim antifašistickým partizánom a na terorizovanie vlastných obyvateľov. Ukrajinská jednotka SS- Galizien sa podieľala aj na potlačovaní práve nášho Slovenského národného povstania a stojí za viacerými masakrami na našom území.

Nové vedenie Ukrajiny na čele s prezidentom Porošenkom nijak nenamieta, keď bývalí členovia SS-Galizien oficiálne pochodujú po ukrajinských mestách a pripomínajú si “svoje hrdinstvá“ a vo viacerých mestách na Ukrajine vyplácajú bývalým ukrajinským SSákom vyššie dôchodky, ako vďaka za “služby vlasti“. Na Ukrajine môžu legálne pôsobiť neofašistické zoskupenia, či ich polovojenské jednotky,ako už spomenutý prápor Azov, či iné dobrovoľnícke bataliony zo západnej Ukrajiny. Spomeňme aj neofašistickú stranu Sloboda, ktorá sa stala významnou politickou silou v krajine s reálnym vplyvom, nakoľko jej členovia získali po februárovom puči vysoké štátne posty.

Ukrajinská armáda sa podľa viacerých svedectiev dopúšťa na obsadených územiach na východe Ukrajiny masových popráv zajatých bojovníkov Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky. Dochádza k prenasledovaniu a perzekúcii podporovateľov týchto republík. Vojaci sa v dobytých dedinách a mestách krvavo pomstili nie len mužom, ktorí sa v proruskom odboji účastnili, ale aj ich ženám a deťom. Podľa odhadov analytikov Ukrajinská armáda stojí za smrťou približne 2 000 obyvateľov východnej Ukrajiny, ktorí boli zabití pri vojenských operáciách. Tieto zahŕňajú delostrelecké ostreľovanie obývaných štvrtí miest, letecké bombardovanie obcí, ba dokonca aj tých, kde nikdy domobrana nebola. Prezident Porošenko si zvolil cestu násilia, zabíjania a vojny, pred mierom, pokojom a rokovaním s predstaviteľmi tzv. Novoruska. Z východnej Ukrajiny utieklo pred Ukrajinskou armádou do Ruska desiatky tisíc obyvateľov, ktorí sa boja o svoje životy.

Vyzývame preto obyvateľov Slovenskej republiky, aby rázne odmietli Kiskove snahy o účasť prezidenta Ukrajiny Porošenka na oslavách Slovenského národného povstania. Vojnového štváča a človeka, ktorého kroky napomáhajú šíreniu fašizmu a intolerancie na Ukrajine na Slovensku nebudeme tolerovať a pri jeho prípadnej návšteve Slovenska mu to Vzdor- strana práce dá jasne pocítiť!

Vzdor- strana práce porosenko

One thought on “Odmietame Kiskove snahy o účasť prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka na oslavách SNP!

  1. mineo says:

    Skuste nastavit Open sans, alebo websafe Arial. Ten nadpis nevyzerá profesionálne.

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *