Skip to content

Odmietame vojenský zásah v Sýrii – nejde o občiansku vojnu Sýrčanov, ale o záujmy najvyšších ekonomických kruhov

logo_definitivneS veľkým znepokojením sledujeme dianie v Sýrii. Táto krajina sa zmieta už dlhšiu dobu vo víre vojny. Na jednej strane stojí sýrska vláda na čele s prezidentom Asadom, podporovaná aj jednotkami libanonského šiitskeho hnutia Hizballáh a na druhej povstalci z tzv. Slobodnej sýrskej armády.

V radách povstalcov majú najhlavnejšie slovo džihádistické skupiny, ktoré regrutujú svojich bojovníkov z celého sveta. Tajné služby západných štátov majú informácie aj o stovkách mladých moslimov z Európy, ktorí boli zverbovaní fanatickými duchovnými a teraz sa zúčastňujú bojových operácií na strane povstalcov.

Sme tvrdými odporcami vojenského zásahu zo strany NATO, USA a ich spojencov. Západ odôvodňuje svoj preventívny útok tým, že sýrsky režim použil proti svojim obyvateľom chemické zbrane. Je až tragikomické, že nás chcú zase oblafnúť rovnakým trikom. Všetky dôkazy nasvedčujú, že za chemickým útokom v Sýrii stoja povstalecké sily, ktoré chcú vinu hodiť na vládu a vyprovokovať tak Západ, aby zasiahol na ich strane.

Sýrski „povstalci“, vrátane fundamentalistov zo zahraničia ustupujú v celej krajine a veľmi dobre vedia, že bez výraznej pomoci Západu nemajú šancu na úspech. Asadov režim má v krajine stále obrovskú podporu a tak sa silou mocou snažia obalamutiť celý svet. Chcú iba získať zámienku na cudziu intervenciu.

Pripravovaný konflikt chápeme ako snahu USA odviesť pozornosť od vlastných ekonomických problémov. Rozdúchaním vojnového konfliktu okrem podmanenia si ďalšieho štátu chcú USA a ich spojenci roztočiť znovu kolesá zbrojárskeho priemyslu.

Odmietame snahy USA a Francúzska napadnúť suverénnu Sýriu. Odmietame stupňovanie napätia v tomto regióne. Upozorňujeme na skutočnosť, že svet nebol nikdy od druhej svetovej vojny tak nebezpečný a tak blízko k veľkému globálnemu konfliktu ako je tomu v týchto chvíľach.

Vo všetkých krajinách blízkeho východu a Afriky, kde sa vojensky angažovali USA a NATO, je na vzostupe radikálny islam a džihádisti hrajú v týchto krajinách hlavné husle. V Afganistane je len otázka času, kedy krajinu opäť ovládne Taliban, v Iraku vládne chaos, sektárske násilie a islamskí fanatici terorizujú obyvateľstvo. Terajšia vláda v Líbyi nemá žiadnu moc a  krajinu prakticky ovládajú džihádistické milície.

Vyzývame slovenskú vládu, aby neotvorila náš vzdušný priestor pre lietadlá akýchkoľvek krajín, ktoré by smerovali na zásah do Sýrie, taktiež žiadame, aby vláda odsúdila vojenskú intervenciu do Sýrie a nijakým spôsobom sa na tomto vojenskom dobrodružstve nepodieľala.

Neutrálna pozícia je v tejto chvíli iba hnusnou pokryteckou pózou. Musíme zaujať jednoznačné stanovisko. Jasne hovoríme, že našu podporu má legitímna sýrska vláda na čele s prezidentom Asadom. Podporujeme všetky mierové hnutia vo svete ktorých cieľom je zachovanie mieru.

Ruky preč od Sýrie!

VZDOR – Hnutie práce (prípravný výbor)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *