Skip to content

Pandémia korona vírusu nastavila kapitalizmu nemilosrdné zrkadlo: V spravách počujeme dookola o tom, ako nás súčasná pandémia nemilosrdne zasiahne

Nepripravený je štát – nemá dostatok finančných rezerv na prekonanie súčasnej krízy a už nestojí otázka tak, či sa budeme musieť zadĺžiť, ale aký dlh si ako krajina na krk zavesíme a na čom všetkom budeme musieť šetriť…

Nepripravené sú VÚCky – nemajú dostatočnú finančnú rezervu na to, aby v pohode preklenuli toto obdobie.

Nepripravené sú mestá a obce – nemajú dostatočnú finančnú rezervu a každý výpadok na daniach nimi výrazne otrasie. Je verejným tajomstvom, že mnohé samosprávy budú bojovať o holé prežitie.

Nepripravení su bežní občania – nielenže nemajú takmer žiadnu finančnú rezervu, ale ešte majú na krku hypotéky a mnohé iné dlhy.

Dlhy slovenských domácnosí dosahujú astronomických výšok. Každá strata príjmu je a bude veľko rodinnou tragédiou a bojom o každý krajec chleba a strechu nad hlavou.

A druhá strana tej istej mince?

To sú rôzne smotánky, plesy v slovenskej opere, okázalý snobský životný štýl, miliónové zisky bánk a rôznych spoločností, či rebríčky najbohatších ľudí, či už u nás, alebo vo svete.

Môže takýto systém fungovať dlhodobo? Lesk, sláva a bezhranične okázalý luxus na strane jednej a chudoba, bieda, strádanie, nedostatok, hlad a strach z budúcnosti na strane druhej.

Ako by povedal klasik, peňazí je na tejto planéte dosť, len sú veľmi zle prerozdelené.

VZDOR-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *