Skip to content

Výzva pre členov a sympatizantov KSS a pre všetkých ľavičiarov a antifašistov: Podporte náš spoločný boj aj vo voľbách !

Členovia VZDORu-strany práce kandidujú v týchto voľbách na kandidátke ľavicovej strany Socialisti.sk. Táto kandidátka je jedinou autentickou ľavicovou silou v týchto voľbách, kde sa stretli presvedčení ľavičiari, odborári, antikapitalisti, antifašisti, mieroví a ekologickí aktivisti a sú v nej zastúpení kandidáti zo širokého spektra ľavice. Ľavicový volič rôznych odtieňov si na nej môže nájsť práve tých svojich kandidátov, ktorí sú mu ideovo najbližší.

VZDOR-strana práce sa dlhodobo usilovala o spoluprácu a spoločný postup celej antikapitalistickej ľavice. Prebehlo viacero rokovaní a nakoniec sa podaril dohodnúť spoločný postup VZDORu-strany práce, Frontu ľavicovej mládeže a Socialistov.sk. Rokovania prebiehali aj s Komunistickou stranou Slovenska a ponuku na spoluprácu dostala aj Solidarita- Hnutie pracujúcej chudoby. Je nám ľúto, že nakoniec sa tieto dve strany nepripojili k spoločnému postupu a rozhodli sa postupovať samostatne.

S prekvapením sme napokon prijali informáciu, že sa Komunistická strana Slovenska nezúčastní volieb. Naša strana do poslednej chvíle verila v dohodu o vytvorení širšej ľavicovej kandidátky viacerých strán antikapitalistickej ľavice, ku ktorej sme svojich strategických partnerov aj verejne vyzývali. Skutočnosť, že k takejto dohode neprišlo však vnímame ako realitu a VZDOR-strana práce prijala zodpovedné rozhodnutie.

Sme v tejto situácii pripravení vo volebnej kampani a v NR SR reprezentovať ľavicovo-antikapitalistické, antifašistické, mierové, ekologické a komunistické myšlienky a bojovať za práva pracujúcich. Považujeme za dobré, že ľavicovo-antikapitalistický, antifašistický, socialistický a komunistický volič bude mať aspoň takúto alternatívu, ktorú mu ponúkame, pričom je to na jeho rozhodnutí.

Zároveň považujeme za vhodné požiadať Komunistickú stranu Slovenska, ako partnerskú organizáciu, aby bola v kampani nápomocná a pomohla nám propagovať myšlienky socializmu zbaveného chýb minulosti, s poznatkami prítomnosti a s víziou do budúcnosti a marxistické myšlienky. Zároveň chceme požiadať tých členov a sympatizantov KSS, ktorí sa s týmto nestotožnia, aby sa zdržali útokov voči nám a celej kandidátke Socialistov.sk, nakoľko my sme vaši spojenci a nie nepriateli. Pomôžte nám v spoločnom boji proti kapitalizmu a fašizmu.

Chceme vyjadriť cieľ, aj v budúcnosti byť partnerskými a spolupracujúcimi organizáciami a pokúsiť sa vytvárať širšie ľavicové spektrum spolupracujúcich antikapitalistických a antifašistických strán.

Stále považujeme KSS za jedného z kľúčových spojencov, nakoniec v antikapitalistickom ľavicovom priestore nič iné okrem VZDORu-strany práce, KSS, Socialistov.sk a Frontu ľavicovej mládeže ani nie je.

Zároveň pri absencii KSS vo volebnom súboji sa považujeme za stranu, ktorej členovia dokážu v týchto voľbách najviac reprezentovať programové tézy, ktoré sú členom, sympatizantom a voličom KSS najbližsie z celého spektra kandidujúcich strán.

VZDOR-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *