Skip to content

VZDOR-strana práce proti prevratu v Bolívii: Stojíme na strane obyčajných ľudí Bolívie a prezidenta Eva Moralesa !

VZDOR-strana práce jasne hovorí, že v Bolívii prebehol prevrat v réžii pravicových neoliberálnych síl, domácich a zahraničných oligarchov, za podpory polície a armády. Bude zaujímavé sledovať, akú úlohu v ňom zohrali tajné služby USA a tlak medzinárodných korporácií, ktoré sa už trasú na nerastné bohatstvo krajiny. Nie je náhoda, že USA sa rýchlo ponáhľali, aby uznali hlavu pučistov Jeanine Áñezovú za dočasnú prezidentku…

Podobné postupy až priveľmi smrdia nedávnou históriou Latinskej Ameriky, kedy boli ľavicoví lídri v rôznych krajinách zvrhnutí miestnymi neoliberálno-fašistickými chuntami za výdatnej pomoci tajných služieb USA…Viedlo to k vraždeniu státisícov ľudí…

V Bolívii pučisti hneď začali útočiť na práva pôvodných indiánskych obyvateľov krajiny, presne tak, ako to robili latinsko-americké pravicové chunty. Evo Morales presadil množstvo zákonov podporujúcich pôvodných obyvateľov Bolívie, ktorí vďaka nemu získali po storočiach útlaku opäť svoje práva a rovnocenné postavenie v krajine, spustil mohutné sociálne programy, ktoré vytrhli z biedy vyše milión obyvateľov krajiny, presadil množstvo ekologických opatrení a nedovolil, aby sa prírodné suroviny krajiny dostali do rúk nadnárodných zahraničných koncernov. Morales spustil mnohé demokratizačné procesy v krajine, ktoré nemajú obdobou v okolí.

Bolívia je na pokraji občianskej vojny, nakoľko státisíce obyvateľov Bolívie sa v uliciach postavili polícii a armáde, aby uchránili výdobytky revolúcie, ktorú zahájil Morales. Ten musel z krajiny utiecť, nakoľko pučisti vydali na neho nelegálny zatykač, spustili na neho doslova poľovanie a išlo mu naozaj o život.

VZDOR-strana práce odsudzuje puč v Bolívii, stojíme na strane obyčajných ľudí v Bolívii, stojíme na strane Eva Moralesa a jeho socialistickej vlády, stojíme na strane pôvodných indiánskych kmeňov a ich práv!

Zjednotený ľud nebude nikdy porazený ! El pueblo unido jamás será vencido ! Venceremos !

VZDOR-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *