Skip to content

Zasadalo vedenie Vzdoru-strany práce: Strana odsúhlasila spoločný postup v eurovoľbách s KSS

Vedenie VZDORu – strany práce odsúhlasilo spoločný postup a možnú jednotnú kandidátku do Európskeho parlamentu s Komunistickou stranou Slovenska. V tejto súvislosti opätovne vyzývame všetky ľavicové strany ku zjednoteniu sa a spoločnému boju proti fašizácii spoločnosti.

VZDOR – strana práce oznámi podporu konkrétnemu kandidátovi, alebo kandidátke na prezidenta SR, až po oznámení všetkých schválených kandidátov volebnou komisiou. Rozhovory o konkrétnej forme podpory kandidátov ešte nie sú uzatvorené.

Naďalej deklarujeme účasť a podporu Socialistickému frontu (SF), ako jedinej reálnej kolektívnej snahe ľavice o jednotný postup.

Ďalej vyzývame vládu Slovenskej republiky, aby zastavila proces nákupu amerických bojových stíhacích lietadiel a prostriedky presmerovala radšej na opravu nemocníc, ktoré sú svojim podfinancovaním skutočným nebezpečím života a zdravia obyvateľov našej krajiny.

Komunistická ľavica, ku ktorej sa hrdo hlási aj naša strana, musí byť modernou a mladou antikapitalistickou komunistickou silou, ktorá bude prinášať množstvo nových progresívnych a realistických tém, ktorá ku nám pritiahne aj mladú generáciu, ktorá bude prepojená s bojom pracujúcich na pracoviskách, organizovaním pracujúcich a posilňovaním ich vplyvu v samotných podnikoch, ktorá bude lídrom v sociálnych otázkach, družstevníctve, svojpomocnom kolektívnom zamestnávaní, pri predkladaní nových antikapitalistických prístupov, kultúre, vzdelanosti, vede, ochrane prírody, zelenej energie, pomoci menšínám, posilňovaní práv žien, posilňovaní práv pracujúcich, či v prehlbovaní demokracie vo všetkých odvetviach.

V Spišskej Novej Vsi 30.12. 2018

Mgr. Miroslav Pomajdík- Predseda strany

FOTO: Zasadnutie vedenia Vzdoru-strany práce v Spišskej Novej Vsi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *