Skip to content

Podporte Fond solidarity: Každé jedno euro použijeme na boj za práva pracujúcich!

logo_docasneVážení priatelia, ako si už mnohí uvedomujeme, v dnešnom svete rozhoduje moc peňazí a teda tí, ktorí ich vlastnia a obracajú. Jeden vplyvný človek si dokáže presadiť svoje aj proti miliónom obyvateľov krajiny. Trieda kapitalistov de facto ovláda celý svet a aj súčasný zákon a právo je na ich strane. Dokážu si platiť rôzne „nezávislé inštitúty“, masmédiá,  farebné kontrarevolúcie a vojny. Aj Európska únia a jej politici sú úplne pod vplyvom mocných korporácií a všetko čo sa tu deje, deje sa v ich prospech a proti nám.

Keď začínajú kapitalistické politické strany, okamžite si dokážu zaplatiť funkcionárov aj na regionálnej úrovni a drahú kampaň. Sú plné papalášov a podporujú ich rôzne podnikateľské kruhy.

Na rozdiel od nich, my sme stranou, ktorá vychádza z obyčajných ľudí a takých chce nekompromisne obhajovať. Mnohí od nás akosi očakávajú, že keďže sme strana, tak máme aj peniaze a množstvo času venovať sa politickej práci. Pravda je však taká, že my svoju činnosť vykonávame popri škole, zamestnaní, alebo popri hľadaní si zamestnania. Vykonávame ju podľa svojich možností čo najlepšie. Je vlastne pre nás aj istým uznaním, ak niekto napíše, že sme niekým platení. Je to dôkazom toho, že politiku robíme popri práci a škole tak, akoby to bola naša jediná úloha.

Ako naše hnutie rastie, zvyšujú sa aj požiadavky kladené na nás. Ozýva sa nám množstvo ľudí, či už študentov, zamestnancov, nezamestnaných i dôchodcov. Partnerské organizácie nás pozývajú na stretnutia doma i v zahraničí. Stúpa aj množstvo korešpondencie.  Ak chceme splniť dané požiadavky a posunúť sa ďalej, tak si musíme dokázať zaplatiť aspoň jedného profesionálneho revolucionára, ktorý sa politickej práci bude venovať naplno každý deň.

Obraciame sa preto s prosbou na Vás – všetci proti svojej vôli  platíme z daní politické strany, ktoré nás 25 rokov okrádajú, kapitalistické korporácie vyvážajú z fabrík, kde im pracujeme ako lacná sila, milióny do svojich vreciek. Teraz máme možnosť vedome a z presvedčenia podporiť človeka, ktorý bude robiť presný opak, nebude hájiť triedu otrokárov, ale triedu vykorisťovaných, do ktorej sami patríme.

Vyriešiť to môžeme tým, že získame množstvo ľudí, ktorí nám budú pravidelne posielať menšiu sumu peňazí podľa toho, ako sami uvážia. Naši vlastní členovia idú sami príkladom a okrem členských príspevkov budú tí, ktorí si to môžu finančne dovoliť, sami mesačne prispievať i na plat profesionálneho revolucionára. Pomôže nám každé euro. Keď sa rozhodnete nám napr. poslať každý mesiac jediné euro, aj tak budeme moc vďační a budeme ho vedieť použiť v boji proti tomuto neľudskému režimu.

Všetky prebytočné peniaze sa presunú do pripravovaného fondu solidarity, ktorý bude použitý na priamu pomoc triede vykorisťovaných, či už po stránke sociálnej, právnej alebo ďalších.

TRVALÚ MESAČNÚ PLATBU, môžete nastaviť na ľubovoľnú sumu (5, 10 alebo viac Eur). Ak do špecifického symbolu uvediete svoj email, budeme Vás 2x ročne informovať, ako s peniazmi nakladáme.

Číslo účtu:   5054276611/0900

IBAN:   SK84 0900 0000 0050 5427 6611

 

Pomohli sme:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *