Skip to content

Na 1.máj v Košiciach zavítal vzácny hosť: Palestínsky študent Amir, člen Komunistickej strany Izraela a Mladej komunistickej ligy Izraela

1maj

Na spoločnom zhromaždení Komunistickej strany Slovenska a Vzdoru-strany práce 1.mája v Košiciach sme mali vzácnu návštevu. Na zhromaždenie zavítal mladý palestínsky študent medicíny Amir, ktorý je členom Komunistickej strany Izraela- Maki a Mladej komunistickej ligy Izraela. Tieto organizácie združujú palestínskych a židovských komunistov žijúcich v Izraeli. Na hornej fotke je Amir spoločne s predsedom Vzdoru-strany práce Miroslavom Pomajdíkom.

Spolu s ním zavítali na zhromaždenie aj ďalší mladí Palestínčania. Pripomeňme, že Izrael vždy porušoval každú jednu dohodu prijatú na pôde OSN. Na Izrael neboli nikdy uvalené žiadne sankcie. Izraelský režim beztrestne zabíja Palestínčanov, kradne im ich pôdu, vyhnal milióny Palestínčanov z ich vlasti, a pri nedávnej vojenskej operácii v Gaze povraždili vyše 2 000 Palestínčanov, z toho 80% obetí tvorili ženy, deti a starí ľudia a aj napriek tomu, nikto na izraelský režim a jeho predstaviteľov neuvalil sankcie a Izrael nakupuje ďalej nové zbrane za miliardy. Je tiež verejným tajomstvom, že Izrael vlastní jadrové zbrane, to však tiež nevyvolalo žiadnu odvetu zo strany OSN. Tak čo je umožnené Izraelu, už nie je umožnené Iránu, či KĽDR…

Izrael okupuje desiatky rokov palestínske územia, za posledné roky beztrestne zabil tisíce Palestínčanov, z toho väčšinu detí, žien, starcov a civilistov, za niekoľko posledných týždňov doslova popravili izraelskí ostreľovači a armáda už vyše 40 neozbrojených palestínskych demonštrantov, medzí ktorými sú aj teenegeri, či novinár a niekoľko tisíc ich zranili. Palestínu musí začať brať svet ako zvrchovaný štát a urobiť všetko preto, aby skončila jej okupácia zo strany Izraela. OSN by mala uvaliť zbrojné embargo na Izrael za zločiny proti ľudskosti, ktoré pácha na Palestínčanoch.

Nie je možné, aby sa svetoví a naši vládni predstavitelia stretávali a jednali s členmi izraelskej vlády, ktorá pácha vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti. Vrcholoví izraelskí politici a vojenská vrchnosť, ktorí sú zodpovední za vraždenie Palestínčanov by sa mali zodpovedať pred Medzinárodným trestným súdom v Haagu, kde by mali čeliť obvineniu zo zločinov proti ľudskosti, vojnových zločinov a zločinov agresie.

Podporujeme Palestínčanov v ich neľahkom boji a uznávame ich legitímne právo na obranu svojho územia a obyvateľstva. Palestína sa musí stať svedomím ľudstva!
 

10maj

Vzdor-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *