Skip to content

Stanovisko Vzdoru – strany práce ku voľbe župana v Banskobystrickom VÚC

Vzdor- strana práce napriek tomu, že vo voľbách do Banskobystrického VÚC svojho kandidáta na župana nepostavila, vývoj v tomto kraji pozorne sleduje. S blížiacim sa začiatkom volebnej kampane sa zostruje zápas medzi „silnejšími“ kandidátmi. To čo sa zdalo pred pár mesiacmi ako hotová vec, teda že sa slabší kandidáti vzdajú v prospech najsilnejšieho, ktorý bude mať šancu zvíťaziť nad súčasným županom, už tak jednoznačne nevyzerá. Karty zamiešala vládna strana Smer – SD ktorá ešte pred skončením podávania kandidátok a na základe jedného prieskumu podporila prekvapivo podnikateľa Luntera, kedže sa očakávalo, že SMER-SD podporí ľavičiara Mičeva, ten musel ostať nemilo prekvapený, týmto ťahom Smerákov. Táto tzv „ľavicová“ strana sa jasne zaradila a ukázala, že veľkopodnikateľ, teda priamy reprezentant kapitálu je tejto strane najbližší. O ľavicovosti Smeru sme si nikdy nerobili ilúzie, ale sme presvedčení, že po tomto mnohým voličom tejto strany padnú minimálne ružové okuliare.

Podporenie Luntera pred začiatkom volebnej kampane vnieslo nervozitu medzi ďalších kandidátov a je vysoko pravdepodobná situácia, že ak sa aj nejaký kandidáti na post župana v Banskej Bystrici vzdajú kandidatúry, tak to nebude v prospech Luntera. Vzdor – strana práce otvrene a jednoznačne konštatuje, že pre nás je rovnako neprijateľný kandidát krajnej pravice v podobe súčasného župana, ako aj kandidát kapitálu, podnikateľ Luntner podporovaný Smerom-SD, vznikajúcou stranou Progresívne Slovensko, Mostom HID a SKOKom. Taktiež pre nás nie je akceptovateľný kandidát liberálno-konzervatívnej pravice Klus.

Vzdor – strana práce sa pokúsi o sériu rokovaní s niektorými kandidátmi a na základe výsledkov takýchto rokovaní sa v závere volebnej kampane rozhodneme, ktorého kandidáta naša strana podporí.

Vzdor – strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *