Skip to content

Pozývame Vás už túto sobotu na akciu do Varína a na Strečno: Prídi povedať NIE fašizmu a banderizmu !

Pozývame Vás na ďalšiu dvojakciu, ktorá sa uskutoční 2. septembra v sobotu. V tento deň sa stretneme o 12:00 na Zvonici na Strečne, kde si uctíme SNP a o 14:00tej pri Pamätníku príslušníkov ZNB vo Varíne, kde si pripomenieme výročie porážky ukrajinských banderovcov na našom území . Akciu poriada Klub českého pohraničia a Komunistická strana Slovenska. Akciu podporí aj Vzdor-strana práce, za ktorú vystúpi s prejavom predseda Pirošik. Pripomínanie si zverstiev, ktoré spáchali ukrajinskí banderovci je viac ako aktuálne, nakoľko dnešný ukrajinský režim rehabilitoval banderovcov a dokonca im prisúdil status hrdinov za nezávislosť Ukrajiny a dal ich na roveň antifašistických veteránov, ktorí porazili nacizmus. Takáto revízia dejín je šokujúca. Ukrajinský režim robí všetko preto, aby potlačil svoju antifašistickú minulosť a vyzdvihol banderovcov a spravil z nich najväčších hrdinov ukrajinských dejín.  

Pripomeňme si, že banderovci počas vojny vyvraždili vyše 100 000 Poliakov a napr. v Ľvove rozpútali pogrom, počas ich vyčíňania zahynulo vyše 8 000 ľudí- Rusov, ukrajinských komunistov, Židov a ďalších ich odporcov. Mnohí banderovci, či ukrajinskí fašisti a nacionalisti ochotne kolaborovali s nacistami a spoločne s nimi systematicky vyvražďovali Židov, Rusov a iné národnosti, komunistov a všetkých antifašistov. V Babom Jare postrieľali vyše 31 000 ľudí, ukrajinskí nacionalisti do konca vojny pozabíjali desaťtisíce Židov a medzi rokmi 1944 až 1946 povraždili vyše 30 000 vojakov Červenej armády, sovietskych bezpečnostných zložiek, antifašistických partizánov, komunistov a predstaviteľov sovietskej moci, či napr. aj Volyňských Čechov, Poliakov a ďalších…

Nezabudnime na to, že ukrajinskí nacionalisti tiež vytvorili jednotky SS Galizien a Halič, ktoré sa vyznačovali obrovskou brutalitou a ktoré sa podieľali aj na potláčaní nášho SNP, či partizánskeho hnutia v Juhoslávii, ktoré viedol fenomenálny Tito. Banderovci na našom území majú na svedomí smrť niekoľko desiatok ľudí. Nezabúdajme tiež na fakt, že z radov ukrajinských nacionalistov nacisti verbovali tých najsadistickejších a najfanatickejších bacharov v koncentračných táboroch.

Ukrajinskí nacionalisti majú tak na svedomí v rokoch 1941 až 1950 státisíce obetí a z takýchto vrahov robia teraz na Ukrajine hrdinov… Príďte povedať veľké NIE banderizmu a fašizmu do Varína a na Strečno. Tešíme sa na Vás.

Vzdor-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *