Skip to content

VZDOR-strana práce rozširuje medzinárodnú spoluprácu o Poľsko: Prebehlo stretnutie s poľskou stranou Zmiana

17309877_10212737627895325_8833518242613090750_nPredseda VZDORu-strany práce Stanislav Pirošík sa stretol 15. marca 2017 v goralskom meste Żywiec so zástupcami strany Zmiana – „prvej neamerickej strany v Poľsku“. Táto jasne antiimperialistická ľavicová strana už aj pocítila odpoveď zo strany poľských úradov, ktoré poslali ich predsedu Piskorskeho do väzenia za údajné financovanie zo strany Ruska. Viac sa dočítate v našom staršom článku: TU: Odporcovia NATO pod drobnohľadom tajných služieb: V Poľsku obvinili predsedu strany Zmena zo špionáž. „Strany v Sejme sa predháňajú v tom, kto je strčený USA viac v zadku a kto urobí väčší poriadok s odporcami pro-americkej politiky“, vysvetľuje zástupca Zmiany nášmu predsedovi. Napokon obviňovanie z financovania z Ruska je známe aj na Slovensku, všetko v duchu logiky. „Ak súhlasíš s NATO, tak si rozumný človek, ak si proti NATO, tak to nie je tvoj názor, ale platí ťa Kremeľ a jedná sa o ruskú propagandu“. Vieme si predstaviť, ako by to dopadlo, keby v aj v NR SR sedelo 150 členov redakcie Denníka N, Konzervatívneho inštitútu a iných zaručene nezávislých organizácií. A v Poľsku to nejako takto vyzerá.

Ak by sme mali postupovať ich logikou, museli by sme vybudovať novú väznicu pre tých, ktorí berú peniaze od západom financovaných mimovládiek a think-tankov. Tí, ktorí sú riadne platení západom a korporáciami, ich politická činnosť je zároveň ich prácou, ktorej sa venujú celý deň, idú obviňovať tých, ktorí makajú za strojom a raz za čas si nájdu čas na protest, prípadne píšu texty po večeroch ! Ak by bol odpor proti NATO platený tak, ako títo písalkovia a kecali, a mali by 8 hodín denne čas na politiku a publicistiku, tak by týchto písalkov od jedu rozdrapilo ako tlakový hrniec.

Predsedu Zmiany M. Piskorskeho zatvorili práve pred summitom NATO vo Varšave, kde bola zvolaná veľká medzinárodná demonštrácia. Pirošík v priateľskom rozhovore zástupcom Zmiany oznámil, že máme záujem organizovať solidárne akcie s odsúdenými Poliakmi aj na Slovensku. Napokon strana Zmiana nie je jediná s ktorou poľské úrady robia „poriadky“. Svoje vedia aj členovia Komunistickej strany Poľska za propagovanie „totalitarizmu“. Viac o súdnom stíhaní poľských komunistov sa dočítate TU: V Poľsku prenasledujú komunistov: Za hlásenie sa ku komunistickým myšlienkam súdia poľských komunistov

Tak si to zhrňme na drobné. Dnes máme právo vyberať si len z kapitalistov – kapitalistov modrých, oranžových, hnedých, žltých, konzervatívnych, liberálnych, údajne sociálnych – ale stále len kapitalistov. Iný systém ako kapitalistický sa nepripúšťa. Keď sa aj v histórii podarilo zvíťaziť strane, ktorá chcela niečo iné, tak okamžite prišiel vojenský prevrat. V krajine „ukážkovej demokracie“ teda USA majú na výber len z dvoch strán, ktoré však majú rovnaký program. Len jedni sú viac konzervatívni a druhí liberálni. Tak čo je potom totalita?

Na stretnutí sme si vzájomne predstavili svoje strany, informovali sa o praktickej činnosti, členskej základni, medzinárodnej spolupráci a ideologickom smerovaní. Veríme, že táto spolupráca bude spoluprácou aktívnou, tak ako je to pri súdruhoch z Maďarska či Nemecka. S radosťou tiež oznamujeme, že úzke kontakty nadväzujeme aj s ďalším susedom z Rakúska – Komunistickou mládežou Rakúska. O tom však budeme informovať po najbližšom riadnom rokovaní.

Vzdor-strana práce

17353253_10212737633455464_344172441124197799_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *