Skip to content

Predseda Vzdoru-strany práce Pirošík zaslal oficiálny list prezidentovi USA Trumpovi: Varuje pred Dzurindom, vojnovými štváčmi, zbrojením a možnou vojnovou katastrofou

15965062_10212108241321054_7220021441888182436_nPred niekoľkými dňami poslalo viacero neoliberálnych politických “celebrít” a rusofóbov list Trumpovi, v ktorom ho varujú pred Ruskom a Putinom. Tento list podpísal aj na Slovensku dobre známy skrachovaný politik a bývalý premiér, za ktorého vlády Slovensko privatizovalo strategické podniky a množstvo štátneho významného majetku, neoliberálny “guru” Mikuláš Dzurinda. Asi ho už veľmi nenapĺňa práca poradcu na Ukrajine, kde Ukrajincom radí, ako sa čo najskôr zbaviť svojho štátneho majetku a predať ho do súkromných rúk a rúk nadnárodných korporácii, tak sa potreboval trochu pripomenúť. Tiež sa množia hlasy, že Dzurinda uvažuje o vrátení sa do slovenskej politiky, no dúfajme len, že Slováci nemajú krátku pamäť, lebo tento vojnový štváč, ktorý posvätil privatizáciu slovenského štátneho a strategického majetku by sa mal zodpovedať za svoje činy proti obyvateľom SR pred súdom, nie opätovne mútiť politické vody. Práve vďaka týmto skutočnostiam napísal predseda Vzdoru-strany práce Stanislav Pirošík v mene našej strany list Donaldovi Trumpovi ( aj keď naša strana stojí na opačnom politickom brehu ako Trump a vždy stáť bude ) a  v ktorom ho varuje pred Mikulášom Dzurindom a ďalšími vojnovými štváčmi a vyzýva na zastavenie zbrojenia v Európe i vo svete. List bol odoslaný dvojjazyčne. Znenie tu:

15977339_10212108240521034_1896696150738104318_n

Vážený novozvolený prezident USA, pán Donald Trump.

Prečítal som si list, ktorý bol napísaný samozvanými „americkými spojencami“.

Ľudia, ktorí tento list podpísali, nikdy nevytvorili žiadne hodnoty v našich krajinách. Napríklad signatár zo Slovenska, pán Mikuláš Dzurinda predal našu krajinu do súkromných rúk a urobil zo Slovákov otrokov cudzieho majetku. Každým rokom pracujeme viac a viac, ale zároveň počúvame, že sa nedožijeme dôchodku. Oni nikdy necítili dôsledky svojej politiky, práve naopak, ešte na nej profitovali. Presne tak isto by tomu bolo aj v prípadnej vojne v Európe.

Prosím prečítajte si môj list ako zástupcu slovenskej pracujúcej triedy – teda väčšiny slovenskej spoločnosti, pretože títo byrokrati sú absolútne odtrhnutí od ľudu.

USA a NATO nemá veľmi dobrý obraz medzi ľuďmi, ktorých každý deň stretávam na ulici, v práci, v rodine. Hlavným dôvodom sú imperialistické vojny. USA sa v ich mysliach rovnajú vojnám a útokom. Sledujeme situáciu v remilitarizovanej Európe a chceme mier. Chceme pracovať, žiť so svojimi ženami a deťmi. Môj osobný názor na Ukrajinu je, že sa stala obeťou mocenských záujmov veľmocí, ktoré sa bijú o ekonomický vplyv v tejto obrovskej krajine.

Ukrajina bola pod ruskou sférou vplyvu, ale západní kapitalisti ju chcú získať pod svoj vplyv. Snažili sa o to rôznymi „farebnými revolúciami“, ktoré však skončili absolútnym fiaskom. Čo sa im nepodarilo „demokratickou cestou“, dosiahli cestou násilia na Majdane, kedy fašistickí militanti získali silu v uliciach, v politike a postavili mimo zákon všetky strany, ktoré nechcú pro-západnú alebo fašistickú politiku. „Americkí spojenci“ píšu o „anexii Krymu“, ale nebolo by žiadnej „anexie“, ktorá prebehla ľudovým referendom, nebola by tu žiadna „Novorossija“, keby tu neboli fašisti s voľnými rukami. Ľudia sa fašistov ako je napr. Pravý sektor boja a preto rôzny spôsob obrany je pochopiteľný. Toto pro-západní politici absolútne ignorujú a zakrývajú si oči pred vzrastajúcim militantným fašizmom na Ukrajine.

Vážený pán Trump,
Máte príležitosť zmeniť obraz USA v mysliach ľudí. Rozumiem, že vojny sú priamym dôsledkom kapitalizmu, ktorý je reprezentovaný vami rovnako ako aj pánom Putinom. Nemôžete nám pomôcť zvrhnúť kapitalistický režim, ale obaja môžete pomôcť Európanom, aby žili v mieri. Prosím zastavte militarizáciu Európy. Prosím zastavte vojnové prípravy. USA sú veľkou krajinou, ktorá dokáže byť sebestačná a nezávislá, ak spravíte správne rozhodnutia.

Jedného času najvyšší predstavitelia USA a ZSSR priniesli Európe mier. Ich mená boli Franklin Delano Roosevelt a Josif Visarionovič Stalin. Prosím urobte to isté – ale pred vojnou, nie až po nej.

Vyzývam Vás k vzájomnej diskusii, ktorá jediná vyrieši vypätú, avšak účelovo vytvorenú situáciu.

Kópia listu: Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku.

Best regards,
Stanislav Pirošík- predseda Vzdoru-strany práce

15940814_10212108240561035_6510814699636534816_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *