Skip to content

Vzdor-strana práce odsudzuje predlženie sankcií EÚ voči Rusku: Na sankcie v histórii vždy doplácali obyčajní ľudia

EÚ predĺžila trvanie ekonomických sankcií voči Rusku o ďalších 6 mesiacov- teda od 31. januára do konca júla 2017. Slovenská diplomacia taktiež zahlasovala za predĺženie sankcií. Tu môžeme krásne vidieť dvojitú tvár premiéra Fica, ktorý na jednej strane pred domácim obyvateľstvom vyhlasuje, že je proti sankciám a nesúhlasí s nimi, no na strane druhej, slovenská diplomacia veselo podpíše ďalšie predlženie sankcií . Ide o hru, rétoricky si získavať ľudí svojim “nekompromisným postojom“, no keď príde na lámanie chleba, Slovensko mlčí a tichúčko dvíha ruku. Vzdor-strana práce dlhodobo vyjadruje nesúhlas so sankciami EÚ voči Rusku. Žiadame ich okamžité zrušenie a žiadame, aby slovenská vláda odstúpila od svojho rozhodnutia, ktorým podporila predĺženie sankcií voči Rusku. Na tieto sankcie doplácajú všetci Európania a pomáhajú k eskalovaniu napätia. Takáto európska politika samozrejme veľmi vyhovuje USA, ktoré ťažia z nepriateľstva v Európe a upevňujú si tak svoje monopolné postavenie. Takáto politika z nás robí vazalov USA. Sme v zajatí nadnárodnej oligarchie a politici tancujú tak, ako oni pískajú.

Sankciami sa ešte v histórii nikdy nič nedosiahlo, vždy na nich doplácali len obyčajní ľudia krajín, na ktoré boli uvalené. Uvalenie sankcií v histórii znamenalo veľakrát jediné- vojnu. Nikdy nepomohli k zvrhnutiu daného režimu, či znepríjemneniu života vládnucej elity, vždy vyvolávali utrpenie miliónov obyvateľov a pomáhali radikalizovať nálady v spoločnosti, ktoré vyústili k najkrvavejším konfliktom na svete. Pripomeňme, že ekonomické sankcie pomohli aj k nástupu nacistov a rozpútaniu 2. svetovej vojny…

Sme presvedčení o tom, že Smer-SD a strany vládnej koalície lavírujú a svojou zahraničnou politikou poškodzujú našich občanov, keď zoberieme do úvahy, že sa bez námietok podvoľujú hystérii EÚ a USA voči Rusku, ktoré chcú silou mocou zatiahnuť svet do novej studenej vojny a poštvať európske národy a svet proti Rusom. Ide o nebezpečnú hru, ktorú rozohrali USA a EÚ a ktorá sa môže skončiť pre celý svet veľkou katastrofou. Slovensko by malo zachovať pokoj, ukázať triezvy rozum a stať sa lídrom, ktorý pomôže zblížiť štáty Európy. 

Miroslav Pomajdík- podpredseda Vzdoru- strany práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *