Skip to content

V Brne vznikol nový klub Vzdoru-hnutia práce: Za spoločnú koordináciu komunistických síl v Českej a Slovenskej republike

1604481_705297226167315_970526487_n (1)Pozitívnym javom je aj  to, že Vzdor-strana práce získava nových sympatizantov v bratskej Českej republike. Najnovšie vznikla miestna organizácia VZDORu – hnutia práce v Brne, ktorá sympatizuje so VZDORom – stranou práce. Idea miestnej organizácie bola zhrnutá na Ústrednej rade VZDORu – hnutia práce. „Vzdor mení taktiku vo vzťahu k marxistom z ČR, opúšťa formu založenia českej pobočky, ale ide formou individuálneho členstva, zakladania klubov občianskeho združenia VZDOR-hnutie práce, ktorého cieľom je zjednotiť a koordinovať všetkých revolučne zmýšľajúcich v ČR.”  K založeniu organizácie dohnal mladých komunistov žalostný stav v KSČM: KSČM pokladáme vo svojej podstatnej časti za sociálnodemokratickú stranu. KSČM klame občanom o tom, že je komunistická, diskredituje myšlienky komunizmu v očiach verejnosti a tým likviduje komunistické hnutie v ČR. Obávame sa, že to robí zámerne. Svojou činnosťou sa zapredala kapitalizmu. Oproti tomu je Miestna organizácia Brno jedným z prostriedkov na jeho prekonanie.”
Nepotrebujeme ľudí pasívnych, takých, ktorých uspokojuje len členstvo v organizácii a vyhýbajú sa aktívnej činnosti. Aktivita a kvalita členstva je zakotvená už v stanovách.
Členom organizácie môže byť každý, starší ako 15 rokov a súhlasí s jej cieľmi a stanovami a chce sa podieľať na jej pôsobení a počas kandidátskej lehoty preukáže vážny záujem o činnosť pre združenie VZDOR – hnutí práce. Organizácia je otvorená pre každého, kto chce pridať ruku k dielu. Je potešujúcim faktom, že evidujeme aj väčší počet záujemcov z okolia Prahy, Liberca a z Moravsko-Slezského kraja.
Vzdor-hnutie práce je v Českej republike aj kvôli tomu, aby sa nepremárnila šanca na to, aby komunisti a prodemokraticky zmýšľajúci aktivisti začali koordinovať na jednej antikapitalistickej a antifašistickej česko-slovenskej platforme, prostredníctvom OZ Vzdor-hnutie práce. Treba spoločnými silami reformovať totálne zdevastované komunistické hnutie v Českej a Slovenskej republike. Vzdor- strana práce bude napomáhať k obrode zdravého komunistického hnutia v oboch krajinách a ku vzniku úzkej spolupráce a solidarite medzi komunistickým hnutím.
Politika hrania sa na vlastnom piesočku a iba vrámci hraníc svojich štátov je v komunistickom hnutí kontraproduktívne a devastujúce, nakoľko stojíme proti dobre kooperujúcemu globalizovanému kapitalizmu, ktorý nepozná hranice a ktorý pri potláčaní komunistického hnutia vždy spolupracoval medzinárodne. Nadnárodná oligarchia a koncerny pri svojom naháňaní stále väčších ziskov a ovládania stále nových trhov nikdy žiadne hranice nerešpektovali. Proti tejto sile sa môžeme brániť iba spoločne, spájaním a úzkou kooperáciou medzinárodného komunistického hnutia v každej krajine.
Môžete nás nájsť na
– časopise www.cervanky.info
MO Vzdor-hnutí práce Brno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *