Skip to content

V Prešove sa uskutočnilo stretnutie členov a sympatizantov Vzdoru-strany práce z východného Slovenska: Rozširujeme svoju pôsobnosť na Východe

hhCez víkend sa uskutočnilo v Prešove stretnutie členov a sympatizantov Vzdoru-strany práce z východného Slovenska. Stretnutia sa zúčastnilo 22 ľudí. Išlo o svojho druhu prvé celovýchodniarske stretnutie členov a sympatizantov Vzdoru- strany práce. Medzi nás zavítala aj členka ÚV KSS a krajská predsedníčka KSS v Prešovskom kraji s. Polanská, s ktorou sme prebrali vzájomnú spoluprácu a koordináciu na území Prešovského VÚC. Konštatovali sme, že ochota spolupracovať je na oboch stranách. Akciu moderovali východniarski členovia vedenie ÚR Vzdoru-strany práce Pavol Novotný, podpredseda Miroslav Pomajdík a podpredseda Martin Zeleňák. Diskutovalo sa hlavne o organizačných otázkach chystanej spoločnej antikapitalistickej akcie Vzdoru-strany práce, KSS a Frontu ľavicovej mládeže, ktorá sa uskutoční 17. novembra v Bratislave o 14:00 na Hodžovom námestí. Z diskusie vyplynulo, že podporiť akciu sa do Bratislavy chystá početný kontingent z východu. Tiež sa prebrali možnosti volebnej spolupráce Vzdoru-strany práce a KSS do VÚC a možnosť spolupráce s ďalšími organizáciami z ľavicovej antikapitalistickej scény na Slovensku. Veľmi pozitívnym faktom je, že na stretnutí sme obdržali tri nové prihlášky do Vzdoru-strany práce a strana tak rozširuje svoju pôsobnosť aj do miest ako Vranov nad Topľou a Sabinov.

Účastníci stretnutia sa zhodli na tom, že Európa sa fašizuje vo všetkých smeroch, že Ukrajina je odstrašujúcim príkladom toho, ako ekonomický kolaps a kríza kapitalizmu naštartuje fašistické a neonacistické živly, na ktoré doplatili aj ukrajinskí antifašisti a komunisti, ktorí sú dnes prenasledovaní, zabíjaní, zakazovaní a musia utekať po stovkách zo svojej krajiny, aby si zachránili životy.  Od majdanu ku dnešnému dňu bolo zabitých na Ukrajine už vyše 60 komunistov a antifašistov a niekoľko desiatok kritických novinárov a sú hlásené stovky ťažkých ublížení na zdraví, ktoré spôsobili neonacistické tlupy . Nechceme, aby sa niečo podobné odohralo aj na Slovensku, kde klérofašistické sily, fašizujúca sa pravica a oligarchia naberajú na sile a celkovo politická situácia v Európe naberá čoraz silnejší antidemokratický a fašizoidný kurz. Aj preto vyzývame k tomu, aby sa všetky skutočne antifašistické, komunistické a antikapitalistické ľavicové sily na Slovensku zomkli, začali spolupracovať a prešli konečne do ofenzívy proti kapitalizmu a všetkým formám neofašizmu a neonacizmu u nás.

14947545_1241142959285086_2027036648520783157_nTaktiež veľkým nebezpečenstvom dnešnej doby je, vyhrocovanie vojenského a obchodného súperenia kapitalistických  mocenských blokov. Preto účastníci stretnutia vyzývajú verejnosť, aby sa postavila proti akýmkoľvek vojnovým provokáciám, či neoliberálnym obchodným zmluvám ako TTIP a CETA, lebo za každú cenu musíme zachovať mier v Európe a vo svete.

Nenechajme sa nahnať do vojenských šialenstiev, kde umierajú vždy len obyčajní ľudia, za záujmy a bohatnutie oligarchov a ich poplatných politikov. Musíme povstať proti kapitalizmu, podporovať jeden druhého za naše spoločné práva, za naozajstnú demokraciu, ktorá je možná jedine v socializme.

 

Voliť nestačí, organizujme sa !

 

Vzdor-strana práce- Východné Slovensko        

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *