Skip to content

Minister Žiga sa svojim vyjadrením vysmial protestujúcim proti zmluve TTIP a CETA: Vzdor-strana práce vyzýva odborárov, otvorte oči!

13620099_1228110167219349_4814126739726327580_nOkázalá arogancia niektorých predstaviteľov štátnej kapitalistickej moci je až do neba volajúca. Takto sa doslova pohŕdajúco, so sprostou iróniou vyjadril na adresu protestujúcich odborárov, ochranárov a ďalších aktivistov, ktorí protestovali v Bratislave proti prijatiu dohody TTIP a CETA, minister Žiga: Ako informoval denník PRAVDA, podľa ministra Žigu je dobré, že sa vďaka predsedníctvu do Bratislavy takto dostali aj ľudia, ktorí by sa sem možno nedostali. „Teším sa, že sa zvyšuje cestovný ruch na Slovensku,“ reagoval na otázku, ako vníma protesty. Pripomeňme, že minister Žiga je predstaviteľ vládnej strany SMER-SD, ktorá má podpísanú dohodu o spolupráci s odborármi. Minister Žiga tak jasne ukázal odborárom, kde ich majú sociálni demokrati zo SMERU-SD…, keď sa odborári začínajú oprávnene búriť proti zmluvám, ktoré sú nastavené proti právam našich pracujúcich, ale ktoré chce presadiť Smerácka oligarchia u nás. Vzdor-strana práce sa vždy tvrdo stavala proti kolaborácii odborov so SMEROM-SD, nakoľko nám bolo od začiatku jasné, že SMER-SD potrebuje na Slovensku spacifikovať odborárov, aby sa nebúrili proti vládnej moci, aj keď bude zasahovať proti právam pracujúcich. Takto si SMER-SD omotal odbory okolo prsta a odbory sa tak stali iba bábkou v rukách poplatných vedúcich funkcionárov odborov, ktorí tancujú tak, ako píska SMER-SD a oligarchovia, ktorí ťahajú v ústraní za nitky.

Poctiví, radoví odborári sa tak stali vazalmi. Jasne však vidíte, ako Smerácki ministri ukážu svoju pravú tvár hneď vtedy, ako sa niektorí odborári postavia proti ich záujmom. Krásne to vidíme teraz na vyhlásení ministra Žigu, ktorý sa hrá pri protestoch na “vtipálka” a miesto seriózneho vyjadrenia k požiadavkám protestujúcich proti zmluve TTIP a CETA, si robí žarty o tom, že sa teší, že sa zvyšuje cestovný ruch. Výsmech a arogancia, aká sa len tak nevidí. Celý článok o vyjadreniach ministra Žigu nájdete TU: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/405984-ziga-dosiahnutie-obchodnej-dohody-s-usa-je-v-nedohladne/

Vyzývame pracujúcich a radových úprimných odborárov, aby sa začali stavať proti zmluve o spolupráci medzi SMEROM-SD a odbormi, nakoľko táto dohoda vyhovuje iba vládnucej kapitalistickej oligarchii, ktorá potrebuje takéto bezzubé odbory, ktoré sa nebudú stavať a búriť proti ich kapitalistickej politike, ktorá dopadá práve na nás obyčajných pracujúcich. Odborári, minister Žiga vám to teraz vyjadril dosť polopatisticky a takto vás vníma celá tá kapitalistická poplatná sebranka, ktorá si hovorí, či sociálni demokrati, konzervatívci, liberáli, nacionalisti, národniari, jednoducho všetci poplatní kapitalistickí politici, ktorí vždy presadzovali a hájili záujmy tých najbohatších, smotánky, bankárov, oligarchov, kapitalistov- jedným slovom buržoázie.

Nie je sa čomu čudovať, nakoľko oni sú jednými z nich a nikdy tak nepôjdu proti sebe. Pracujúci, obyčajní ľudia žijúci na Slovensku, konečne sa zjednoťme, hájme naše triedne záujmy, lebo my patríme do jednej vykorisťovanej sociálnej skupiny- triedy a len my sa vieme spoločne navzájom brániť.

Predstavitelia Vzdoru-strany práce sú tu na to, aby hájili práva pracujúcich a vykorisťovaných, lebo my patríme medzi vás a budeme robiť všetko preto, aby sme zlomili vládu kapitalizmu, ktorý nás uvrhol do poddanstva oligarchie a ich poplatných politikov a úradníkov. Vzdor-strana práce, taktiež odmieta obchodnú zmluvu medzi EÚ a USA pod názvom TTIP, či jej novú variantu CETA. Prečo sme proti, sa dočítate TU: http://vzdor.org/?p=1298&lang=en

 

Vzdor-strana práce: Vždy na strane pracujúcich !

 

Miroslav Pomajdík- podpredseda Vzdoru-strany práce

13620099_1228110167219349_4814126739726327580_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *