Skip to content

Vzdor-strana práce odmieta snahy o zavedenie fixného poplatku za vodomer: Zdieranie pokračuje sofistikovanejšími spôsobmi…

1910112_832760413415983_5869776592489736848_nMédiami v uplynulom období prebehla správa, že za vodu si od nového roku priplatíme. Dôvodom má byť zavedenie nového fixného poplatku „za vodomer“. Iniciátori tohto nezmyselného a evidentne protiľudového kroku sa často ohradzujú argumentom, že takýto poplatok je aj za odber elektriny a plynu. Taktiež padli argumenty typu, že vodárne sa musia starať o vodovodnú prípojku aj v prípade, že občan ku ktorému táto prípojka smeruje spotrebováva minimum vody. Skôr ako tento hyenizmus, ktorý vláda dopustila rozoberieme podrobnejšie, pozrime sa na poplatky za vodomer, elektromer, či plynomer z logického hľadiska.
Predstavte si, že navštívite obchod a nakoniec si to rozmyslíte a nekúpite nič. Pri odchode z predajne vás zastaví predavačka a vypýta si od vás napríklad 2 eurá, ako fixný poplatok za váhu, na ktorej vám pochopiteľne nikto nič neodvážil, pretože ste nič nekúpil. Keď budete proti tomu protestovať, tak vedúci predajne vám jednoznačne „vysvetlí“, že on musí platiť predavačku aj v prípade, že vy nič nekúpite, ale ona tam musí byť, ďalej vám bude argumentovať tým, že aj auto, ktoré dováža tovar dostane občas defekt a opravu defektu treba zaplatiť. Zdá sa vám to absurdné a nezmyselné?

Áno oprávnene sa vám to zdá absurdné a nezmyselné, pretože ak subjekt A, predáva subjektu B tovar, ktorý treba nejako vážiť či merať, tak náklady na vážiace prístroje by mal znášať predajca. To znamená, že keď si pôjdete kúpiť pol kila salámy do mäsiarstva, tak logicky neponesiete do predajne na chrbáte svoju vlastnú váhu vážiacu desať kilogramov. Predajca tovar ktorý predáva logicky odváži a zákazník zaplatí požadovanú sumu, no v žiadnom prípade neplatí žiaden fixný poplatok za použitie váhy.

Otázka teda je ako vodárne a kanalizácie prišli k tak absurdnému nápadu, ktorý má vytiahnuť z vrecák ľudí ďalšie peniaze. Navyše keď vodomer je majetkom odberateľa, ktorý si ho musí zaplatiť a podľa zákona po uplynutí určitej lehoty kúpiť nový a dať vymeniť. Teda zákazník si na vlastnom vodomere odmeria vodu a ešte má zaplatiť nejaký fixný poplatok. Ako je možné, že „ľavicový“ predseda vlády i „najľavicovejší“ poslanec Blaha sú k týmto aktivitám hluchí a slepí, že proti tomu minimálne neprotestujú, resp. neurobia kroky ktoré by tento nezmysel zastavili.

Vzdor – strana práce je presvedčená, že ten kto dodáva vodu, by mal byť zodpovedný aj za meracie zariadenie, ktoré odmeria koľko vody daný občan spotreboval. Rovnako to platí aj u dodávateľov elektriny, či plynu. Ten kto predáva musí odmerať množstvo toho, čo predáva a až na základe toho zákazník zaplatí. Je nemysliteľné, aby tomu čo šetrí z vodou jeho faktúra stúpla niekoľko násobne iba pre nejaký fixný poplatok, ktorý si niekto vymyslel. Nehovoriac o fakte, že voda je prírodným bohatstvom a nie majetkom vodární a vyviera sama, to znamená, že už cena za meter kubický vody v sebe zohľadňuje náklady spojené s dopravou vody od prameňa k odberateľovi a jej prípadnú potrebnú úpravu. Na Slovensku je mnoho regiónov, kde voda tečie potrubím samospádom a teda odpadá aj náklad spojený s prečerpávaním vody prípadne jej dotláčaním do vyšších miest, ako je samotný prameň.

Odmietame snahy o zavedenie fixného poplatku za vodomer, ktorý má byť zavedený po novom roku na každý vodomer. Je to rovnaká absurdnosť ako keď poplatky za televíziu musí platiť aj občan, ktorý vôbec televíziu nemá, no má elektrickú prípojku. To žiaľ tomuto hyenistickému režimu pokojne stačí nato, aby vyberal poplatok za televíziu, rovnako ako od každého chce zaplatiť poplatok za vodomer. Za nezmyselné považujeme aj poplatky za elektromer a plynomer.

Vyzývame kompetentné orgány a najme stranu Smer-SD, ktorá o sebe často prehlasuje, že je ľavicová, aby kroky smerujúce k zavedeniu fixných poplatkov zastavili v celom rozsahu.

Ústredná rada Vzdoru strany práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *