Skip to content

Medzinárodný deň boja proti fašizmu a vojnám! Globálny a aktívny boj za svetový mier aj na Slovensku !

711px-ICOR_Emblem.svgDňa 6.augusta si svet pripomenul výročie útoku na Hirošimu a Nagasaki atómovými bombami vedeného USA. Dňa 1.septembra je výročím rozpútania 2.svetovej vojny nacistickým Nemeckom. V čase, keď sa hrozba ďalšieho vojnového konfliktu zvyšuje, ICOR považuje tieto dva dni za medzinárodné dni boja proti fašizmu a vojne. Americký imperializmus sa pokúša udržať klamstvo o tom, že nukleárny útok bol nevyhnutný pre ukončenie 2. svetovej vojny. Pravdou ostáva fakt, že 265 000 ľudí muselo zomrieť strašnou nukleárnou smrťou a ďalších 120 000 zranených dožilo v hroznom utrpení, tak Japonsko prešlo pod nadvládu USA a nevzdalo sa blížiacej Červenej armáde. Vláda USA sa do dnes odmieta ospravedlniť.

V súčasnosti je vo svete viac ako 17 000 atómových bômb, z toho 96% z nich vlastni USA a Rusko. Výbušná sila týchto zbrani prevyšuje 2500 krát silu všetkých zbrani použitých v 2. svetovej vojne.

Za zákaz a zničenie všetkých nukleárnych zbrani vo svete!

V súčasnosti sa zvyšuje riziko vojny pre rivalitu kapitalistických mocnosti. Ohniska sú na Ukrajine, Stredný východ, Západná Ázia a ázijsko-pacifický región. Vedľa USA, mocnosti ako Čína, Rusko, Saudská Arábia, India, Turecko, Japonsko a Južná Kórea vedú vo zvyšovaní nákladov na zbrojenie. Tiež, nove formy fašizmu, ako napr. Islamský štát nesú zodpovednosť za nárast brutálnych vojenských agresií. Regionálne vojny sú jeden z hlavných dôvodov utečeneckej krízy s historickým vrcholom cez 65 000 000 utečencov. Snaha o zachovanie svetového mieru musí byť vedená medzinárodne proti imperializmu. ICOR bojuje proti všetkým imperialistom a všetkým príčinám vojny.

So zhoršujúcou sa krízou vo svete sa reakcie stále viac a viac zvýrazňujú. V Indii, Turecku a Rusku sa štátne organizácie a vládna politika dramaticky fašizujú. V Európe, konkrétne v Poľsku, Maďarsku, Macedónsku, na Slovensku a Rakúsku sa utvorili ultra-pravicové a protofašistické tendencie. Mnoho kapitalistických vlád sa očividne posunulo politicky vpravo. Globálne je možné pozorovať silnú polarizáciu spoločnosti medzi profašistickým a prointernacionálnym revolučným pólom. To je výzva pre revolucionárov tohto sveta. S vojnami je možné skoncovať iba revolučným zničením kapitalistických poriadkov na celom svete.

ICOR podporuje mierové hnutia po celom svete a odpor ľudí proti vojenskej agresii akejkoľvek mocnosti bez výnimky. Organizuje vzájomnú podporu medzi revolučnými oslobodzujúcimi hnutiami. Osobitne vyzýva mládež na protivojnový odpor.

Za priateľstvo medzi ľuďmi – za socializmus! Organizujte sa v revolučných stranách a organizáciách, akou je na Slovensku Vzdor-strana práce. Revolučný odboj za odstránenie kapitalizmu je najúčinnejší boj za mier.

VZDOR-strana práce ako člen ICOR pri tejto príležitosti zvoláva v spolupráci s ďalšími antifašistami zhromaždenie ZA MIER v srdci SNP – Banskej Bystrici dňa 29. augusta so začiatkom o 12.30 na Námestie SNP pred Pomník padlým Sovietskej armády.

ICOR ( Medzinárodná koordinácia revolučných strán a organizácií) a Vzdor-strana práce

ICOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *