Skip to content

Zavedenie seniorpasov v Bratislavskom kraji považujeme za parazitizmus: Kto sa chce nabaliť na úkor našich dôchodcov?

10700705_836079843089052_6194384277949005084_oZavedenie seniorpasov v Bratislavskom kraji je obyčajným parazitizmom na dôchodcoch. Dôchodcovia od augusta sa musia opäť preukazovať tzv. „Seniorpasmi“, pokiaľ chcú cestovať zadarmo – na čo majú zo zákona právo. Na tom by nebolo nič zlé, pokiaľ by sa aj na takomto práve opäť nepriživovali súkromné spoločnosti. Pokiaľ tento štát, alebo samospráva garantuje bezplatné cestovanie nad 70 rokov, prečo by si mali dôchodcovia za toto právo platiť od 3 do 5 EUR každých 5 rokov za vystavenie čipovej karty? Pokiaľ majú právo na bezplatné cestovanie, tak má byť skutočne bezplatné a nie aby ešte kŕmili nejakú spoločnosť. Zdá sa to „pár eur“ ale dôchodcovia nad 70 rokov tvoria nezanedbateľnú časť našej spoločnosti, tak prečo si na nej nenamastiť vrecká?

Viete si aj vy predstaviť, že Vám dá každý dôchodca nad 70 rokov tri eurá? Už samotná logika vydávania týchto kariet nemá zmysel, nakoľko vek je ľahko zistiteľný z občianskeho preukazu. Fungovalo to tak celé roky a niekto má zrazu potrebu vydávať druhý doklad, ktorý potvrdzuje to isté.

Ďalším nezmyslom a naháňaním dôchodcov po meste je každoročné obnovovanie si platnosti. Zrejme či náhodou neomladli. Podobné skúsenosti však majú aj študenti s kartičkami ISIC, ktoré vydáva spoločnosť CKM, študenti sa povinnou kúpou a obnovovaním tejto karty stávajú členom nejakého občianskeho združenia. Iste si viete spočítať ročný príjem za takéto obnovovanie samozrejmostí a zákonných práv. Položme si základnú otázku: aké právo majú súkromné firmy vstupovať medzi nás a naše práva a parazitovať na nich?

Vzdor-strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *