Skip to content

Vyhlásenie Vzdoru-strany práce ku údajnému napadnutiu Ľuboša Lorenza starostom Veľkého Lipníka

13330310_10209873143885015_656481266_nVzdor- strana práce považuje za svoju povinnosť postaviť sa na stranu starostu obce Veľký Lipnik Petra Labanta a obyvateľov tejto obce z jednoduchého dôvodu. Medzi hlavné úlohy nielen starostov, patrí zveľaďovať a chrániť majetok obce, rozhodovať a konať v prospech a záujme obyvateľov a obecného zastupiteľstva, ak tak rozhodne. Obecné zastupiteľstvo vo Veľkom Lipníku jednohlasne rozhodlo o odhalení pamätnej tabule svojho rodáka Jána Pješčaka, bývalého generálneho prokurátora v ére socializmu v ČSSR. Ján Pješčák bol prokurátorom v kauze Cervanová. Po mnohých obvineniach na jeho osobu v tomto prípade, nakoniec jeho verdikt potvrdil aj Medzinárodný súd v Štrasburgu. Napriek tomuto rozhodnutiu, Kalmus a Lorenz si prišli natočiť dokument, pričom natáčanie ich priviedlo do spomínanej obce Jána Pješčáka. Lorenz si zobral obecný smetiarsky kôš, na ktorý sa postavil a farbou pomaľoval pamätnú tabuľu a omietku obecného úradu. Starosta sa nezľakol, okamžite zakročil a chránil majetok obce.

Sme rozčarovaní reakciou ministerky spravodlivosti Žitňanskej, ktorá nepozná pojem slova prezumpcia neviny a otvorene sa stavia na stranu Lorenza, kedy na svojom profile na FB hovorí o surovom napadnutí Lorenza starostom obce. Otázka je, ako by sa zachovala Žitňanska, keby bola pomaľovaná napr. socha Havla, napr. aj niektorým z príbuzných, ktorí vďaka nezmyslenej veľkej amnestii pre vyše 20-tisíc väzňov, ktorú nariadil Havel, stratili pri následnom vyčíňaní prepustených vrahov svojho príbuzného.

Video, ktoré bolo zverejnené s inkriminovanou udalosťou je dôkazový materiál o tom, že Lorenz nebol fyzicky napadnutý. Starosta Peter Labant iba zabránil poškodzovaniu verejného majetku tým, že počas vykonávania vandalizmu, jednoducho zobral smetný kôš, ktorý nebol Lorenzovým majetkom. Z tohto koša totiž Lorenz poškodzoval obecný majetok a starosta ako verejný činiteľ mal právo zasiahnuť. Peter Labant chránil verejný majetok pred vandalizmom a vandala Lorenza sa ani nedotkol, dotkol sa iba smetného koša, na ktorom stál Lorenz a to až po jasne počuteľných upozorneniach a varovaniach. Toto sa rozhodne nedá označiť za napadnutie, ale za primeranú ochranu obecného majetku. Lorenz po jasných varovaniach zo strany starostu ďalej pokračoval vo vandalizme a pri odtiahnutí smetného koša, padol počas svojej vandalskej činnosti, na chodník, kde sa zranil.

Ide o ďalší príklad mediálnej manipulácie a toho, ako sa Lorenz s Kalmusom s bohatou mediálnou podporou pravicových médii snažia zo seba urobiť akýchsi hrdinov. Kalmus tiež v rozhovore pre TA3 povedal, že pred svojimi akciami s Lorenzom sa radil s viacerými právnikmi, historikmi z ÚPN, či špecialistami na prejavy extrémizmu a že oni mu potvrdili, že osadením busty Biľakovi, alebo plakety Pješčákovi došlo k trestnému činu, preto sa pýtame, prečo nezavolal policajtov, aby to prešetrili, veď pamätníky nikam neutečú, ani sa nijak nestavajú na odpor, ale išli poškodzovať cudzí majetok? Potom je zrejmé, že z ich strany teda nešlo o zabránenie trestnému činu, o nejakú nutnú obranu, keďže pamätníky nemali v pláne nikam utiecť, či nejak sa stavať Kalmusovi a Lorenzovi na odpor, ale o svoju ideologickú prezentáciu, nakoľko ide o veľkých zástancov antikomunizmu, organizácie NATO, zahraničnej politiky USA a kapitalizmu.

Na záver tiež upozorňujeme na fakt, že Kalmus a Lorenz systematicky znevažujú rôzne pamätníky, ktoré sa nehodia do ich ideologickej schémy, či už ide o rôznych spisovateľov, politikov, partizánov, či antifašistické pamätníky. Takže neobstoja ich tvrdenia, že oni takto reagujú iba na určité kontroverzné pamätníky, ktoré majú propagovať zločiny totalitných režimov. Ako môžete vidieť na fotkách, obeťami ich znevažovania sa stal napr. Pamätník Ľudovíta Kukorelliho, Pamätník Ladislava Novomeského, Pamätník Aladára Komjata, Pamätník príslušníkov ZNB padlých v boji proti banderovcom a posledne máme dôkazy aj o poškodzovaní pamätníka Osloboditeľov v Košiciach, kedy s veľkou pravdepodobnosťou za odstraňovaním symbolov kosáka a kladiva stoja Kalmus s Lorenzom, čím dochádza k poškodzovaniu pamätníka a majetku mesta Košice. Kosáky a kladivá boli vždy nedeliteľnou súčasťou tohto pamätníka, nakoľko sú symbolom Sovietskeho zväzu, krajiny, ktorej vojakom- osloboditeľom je pamätník venovaný. Pozrite si fotky a komentáre Kalmusa a Lorenza pod článkom a sami si urobte názor, kto stojí za poškodzovaním pamätníka Osloboditeľov v Košiciach.

 

Vzdor- strana práce je presvedčená, že rozhodnutie Svidníckého súdu len povzbudilo k ďalšiemu vyčíňaniu týchto  “aktivistov”, ale možno aj iných. Preto vyzývame všetkých občanov nielen vo Veľkom Lipníku, ale na celom Slovensku, aby sa otvorene a spoločne postavili za správnu vec a podporili Petra Labanta, lebo si myslíme, že sa v tejto veci zachoval správne. Otvorene stojíme za starostom obce a vyjadrujeme mu plnú podporu, vyzývame jeho i občanov obce, aby sa nenechali zastrašiť vyčíňaním vandalov a ani mediálnou kampaňou, ktorá sa začala valiť zo všetkých strán. Za pravdu treba vždy bojovať a my veríme, že raz pravda a spravodlivosť zvíťazí. Netreba sa skrývať a báť, treba sa postaviť a bojovať za svoje práva a jedným z týchto práv je aj uctiť si pamiatku na svojho rodáka Jána Pješčáka.

Ústredná rada Vzdoru-strany práce

Kalmus 1

Kalmus 2

Kalmus 3

lorenz a kalmus 2

7767_482602178480355_665107557_n2

kalmus

562142_344318412308733_1843975739_n1

210661_144829448924298_6274231_o-1

fff

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *