Skip to content

Vzdor-strana práce v Košiciach: Antikomunistickí vandali opakovane poškodzujú pamätník osloboditeľov

Akcia začala pri Pamätníku osloboditeľov. Nedali sme sa vyprovokovať hŕstkou antikomunistických fanatikov, ktorých cieľom je likvidovať všetko pokrokové a najradšej by zničili celé ľudstvo. Naopak ukázali sme oligarchom, zbohatlíckej smotánke a ich bábkovým politikom, že my radoví občania nechceme vojnu, chceme mier, nechceme zomierať a otročiť pre zlodejov, chceme žiť a pracovať pre seba. Verejne sme poukázali na vyčíňanie antikomunistických fanatikov, fašistov a kapitalistických živlov, ktoré opakovane ničia Pamätník osloboditeľov, čím pľujú do tváre nás pracujúcich, vykorisťovaných, nezamestnaných a utláčaných ľudí a znevažujú osloboditeľov, ktorí  položili život v boji proti fašizmu. Fašizmu, ktorým si krachujúci kapitalizmus chce aj dnes zachrániť kožu vykorisťovaním a likvidovaním nás radových občanov na stále väčšej časti sveta. Dokonca ani neustálym ničením kosáka a kladiva nezničia odvekú snahu ľudstva o lepší svet, snahu o socializmus a komunizmus.


Zhromaždenie bolo veľmi významné, lebo zase nastala doba, keď sú pošliapávané šľachetné ciele, o ktoré sa veľká časť ľudstva pokúša už celé stáročia. Predovšetkým pracujúci, ale tiež rôzni myslitelia, filozofi, vedci už od nepamäti volajú po slobode, humanizme, rovnoprávnosti ľudí a sociálnej spravodlivosti. Preto je potrebná taká zmena politiky a ekonomiky, ktorá zaručí skutočnú politickú moc pracujúcim. Umožní pracujúcim reálnu kontrolu ekonomiky zoštátnením veľkých podnikov a firiem.

Nenechajme sa rozdeliť na rasovom alebo národnostnom základe. To je voda na mlyn fašistom a neonacistom. Antikomunistickí fanatici by nás najradšej videli zakázaných, zatvorených a zlikvidovaných. V minulosti sa o to pokúsili počas fašizmu. Zjednoťme sa všetci antifašisti a demokraticky zmýšľajúci občania. Zjednoťme sa ako jedna spoločenská trieda pracujúcich a nezamestnaných – jedným slovom okrádaných – proti kapitalizmu, za socializmus. Nech už konečne kapitalizmus skončí v múzeu starožitností. Nás však nezničia, lebo my chceme žiť a pracovať ako ľudia a spravíme pre to všetko.

Miestna organizácia VZDORu – strany práce v Košiciach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *