Skip to content

Zjazd KSČM potvrdil sociálnodemokratický kurz strany: Komunistické sily v strane dostali definitívne KO

sluníčko-ksčmSme presvedčení, že Komunistickú stranu Čiech a Moravy, ktorá predvádza dlhodobo prorežimnú, zmierlivú politiku s kapitalizmom, ktorej cieľom je len reformovanie kapitalizmu, čím sa z nej už dávno stala len o čosi ľavicovejšia sociálna demokracia, by nemal viest nik iný, ako jej dlhodobý a opätovne zvolený predseda Vojtech Filip, ktorý je hlavným predstaviteľom sociálnodemokratickej a teda v preklade prokapitalistickej línie KSČM, ktorá prakticky dlhodobo ovláda politiku tejto strany a so skutočnou komunistickou politikou nemá nič spoločné. Iný predseda strany by dal tým, ktorí sú nespokojní s politikou strany len zbytočnú nádej v zlepšenie a tí, ktorých existencia je závislá od straníckych financií by si kľudne fungovali ďalej. Aj keď v česko-moravskej časti rozbitého spoločného štátu Čechov a Slovákov je množstvo skutočných poctivých komunistov, parlamentná a všadeprítomná KSČM už dlhé roky paralyzuje vývoj vpred. Aj tým, že triedne mysliacim ľuďom v strane dáva stále nádej na zmenu línie. Veríme, že zjazd KSČM pomohol mnohým vyriešiť otázku zmeny pomerov v KSČM, ktoré nenastanú a KSČM je v tejto etape už nereformovateľná, smerom ku komunistickým pozíciám.

Tí ktorí v mene KSČM robia na lokálnej úrovni komunistickú politiku a agitujú za KSČM v podstate pomáhajú terajším papalášom KSČM v zastupiteľstvách a klamú občanov aj keď v dobrom úmysle. Už dlhé roky sme zvyknutí na to, že táto strana kladie polená pod nohy komunistom a otvára cestu do parlamentu antikomunistom. Tento trend v Čechách a na Morave nedokázali zvrátiť ani strany a hnutia, ktoré sa o to snažili, spomeňme: KSČ, KSČ-ČSSP, či rôzne skupiny ako Dialog, KSM, SMKČ. Logicky ani nemohli…

VZDOR-strana práce pozorne vníma ohlasy z Čiech a Moravy, že je potrebné založiť stranu podobnú slovenskému VZDORu- strane práce. Tieto snahy podporujeme a vidíme v nich jediné východisko v situácii na západnej časti bývalého štátu Čechov a Slovákov. Zároveň si však uvedomujeme citlivosť a organizačnú zložitosť takejto úlohy. Preto na úvod chceme napomôcť zblíženiu revolučných komunistov v Čechách a na Morave bez ohľadu na stranícku príslušnosť. Napokon VZDOR – strana práce má svojich podporovateľov aj v miestnych organizáciách KSČM. Kontaktujte nás a následne vytvoríme spoločný systém pre vytvorenie fungujúcej komunistickej organizácie.

Ďakujeme za všetky prejavy podpory spoza rieky Moravy a budeme robiť všetko pre to, aby naša bratská spolupráca bola zmysluplná.

VZDOR- strana práce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *