Skip to content

Ako voľný trh plní sny košickým predavačkám alebo „Aj ten kto pracuje nech neje?“

pokladnaUž aj v Košiciach. Nenásytná ruka trhu si opäť vyberá svoju daň a v rámci neoblomnej slobody podnikania našla opäť nové obete.
Tento krát sa obeťami stali košické predavačky vo firme Milk agro. Nevyplácané nadčasy, žiadne dovolenky, a veľa ďalších príkladov sú len malou ukážkou zdierania kapitalizmu na obyčajných „smrteľníkoch“.

Problém odhalil až inšpektorát práce. Dovtedy mohli predavačky tak akurát ticho prikyvovať a plniť rozkazy svojich otrokárov. A ak sa domáhali svojich práv – odpoveď bola jednoduchá – nech urobia aj oni niečo pre firmu. Akoby hodiny tvrdej práce nestačili? Veru ak je na prvom mieste maximalizácia zisku, nejaké práva nehrajú žiadnu rolu. Najviac zarážajúce je to, že kvôli maximalizácii trhu sú predavačky nútené zaplatiť tovar ktorému skončí záruka. Jednoducho vyžmýkať do posledného centu. A že kto tvrdo pracuje, dostane zaslúženú odmenu? Omyl. Nadčasy sa nevyplácali – akoby predavačky ani neboli v práci.

Strana Vzdor sa stavia na podporu týchto predavačiek a pripája sa k ich spravodlivému boju za slušné pracovné podmienky. A na záver jedna myšlienka – ak ukradnutie 100% produktivity práce je otroctvo, pri koľkých percentách to už otroctvo nie je?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *