Skip to content

Slobodu pre španielskych internacionalistov!

ROBERNa konci januára bolo na území Španielska zatknutých devať španielskych internacionalistov. Väčšina z nich sú členmi “Partido Marxista-Leninista / Reconstrucción Comunista” (Marxisticko-Leninská strana / Komunistická obnova)

Už v júni roku 2015 boli dvaja mladá členovia tejto strany dočasne zadržaní s obvinením, že bojovali po boku YPG (Kurdské milície) proti Islamskému štátu bez schválenia španielskym štátom. PML/RC bola obžalovaná z podpory Kurdskej strany pracujúcich a je stíhaná ako zločinná organizácia. Španielsko zakladá svoje obvinenie na tom, že Kurdská strana pracujúcich je označovaná ako “teroristická organizácia”. Súdruh Roberto Vaquero nemohol byť prepustený na kauciu. Strana bola zakázaná, dve z jej kancelárii boli zavreté. 

Slobodu pre španielskych internacionalistov! Boj proti Islamskému štátu nie je zločin!

Odsudzujeme kriminalizáciu PML/RC a pokrytectvo španielskeho štátu. Španielska vláda a všetky ostatné európske vlády ronia krokodílie slzy po teroristických útokoch fundamentalistov v Paríži, a  teraz kriminalizujú tých, ktorí nasadili svoje vlastné životy a zdravie aby obetavo bojovali proti tomuto fundamentalizmu bez nároku na žold či výcvik.

photo_2016-02-26_23-29-04

Naši španielski súdruhovia bojujú za slobodu a sebaurčenie všetkých ľudí, ktorí žijú v sýrskej časti Kurdistanu – Rojave. Vždy tu budú dva náhľady na ich boj. Vládnuca trieda, pre ktorú ľudské práva a demokracia nie je v praxi dôležitá a namiesto toho násilne bráni svoj monopol a to bez kompromisov aj na medzinárodnej úrovni a bude preto kriminalizovať bojovníkov za slobodu.  Napokon, ľudia ktorí bojujú za slobodu a triedne uvedomelí pracujúci stoja za nimi. Skutočnými podporovateľmi špinavej vojny na blízkom východe  sú imperialistické vlády USA, EÚ, Ruska a reakčných režimov v Turecku, Saudskej Arábii, Katare a Sýrii.

Napokon, útoky voči španielskym internacionalistom majú svoje dovody. Zatiaľ čo situácia širokých más v Španielsku sa zhoršuje, nezamestnanosť mladých dosahuje na úroveň 50% a radikalizácia mládeže môže predstavovať vážnu hrozbu pre španielsky štát.

VZDOR-strana práce vyjadruje plnú podporu španielskym internacionalistom!
VZDOR-strana práce sa skláňa pred odvážnym kurdským národom, ktorý bráni svet pred fundamentalistickým extrémizmom!
VZDOR-strana práce protestuje proti pokrytectvu vlády Španielska i Turecka, ktoré namiesto boja proti ISIS bojujú proti Kurdom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *