Skip to content

Vzdor-strana práce odpovedá na tzv. trolejbusovú mediálnu senzáciu:Trolejbus do každej rodiny?

10532376_10208893889684272_9128034345435968464_nPo televíznom vystúpení predsedu VZDOR-strany práce sa v mnohých médiách rozbehlo naháňanie rozprávkových senzácii a zavádzanie najhrubšieho zrna. Ukázalo sa staré známe, že novinári sú lovcami vo svorke. Agresívny a bez svedomia sú najmä v útokoch na protisystémovo zmýšľajúcich ľudí. Jedným z týchto nezmyslov je tvrdenie na portáli PLUSKA.sk: http://www.pluska.sk/…/divaci-markizy-soku-z-volebneho-spec… „Viete si predstaviť, že namiesto nového auta by ste si mohli kúpiť len lístok na MHD? Alebo „…no na strane druhej by sa Slovákom zrejme nepáčilo, ak by si z našetrených peňazí museli kupovať auto v zahraničí. Práve takýto efekt by mal balíček opatrení, ktoré by v prípade volebného triumfu chcela aplikovať strana Vzdor.“

Trolejbusy sa v tomto texte spomínajú ešte dva krát. Čitateľ by sa až čudoval, prečo máme v logu zovretú päsť a nie práve trolejbus. Portál sa tvári, že chceme zrušiť automobilovú výrobu a vyrábať výhradne len trolejbusy – zrejme do každej rodiny jeden. Troleje zrejme natiahneme od Záhoria až po Čiernu nad Tisou.

Čo máme teda v programe?

Obmedziť jednostrannú výrobu osobných automobilov a všestrannejšie rozvinúť automobilový priemysel. Presun časti výroby osobných automobilov k výrobe nákladných automobilov a stavebných strojov, autobusov, trolejbusov a strojárskych súčiastok pre električky a vlaky.

Znamená to teda, že chceme zrušiť automobilový priemysel a vyrábať len trolejbusy?

Znamená to len to, že strojársky a montážny potenciál krajiny chceme využiť aj na výrobu ďalších prepravných prostriedkov či stavebných strojov. Je to úplne logické, pretože je známe, že pokiaľ je ekonomika krajiny orientovaná len na jednu oblasť, tak krach v oblasti znamená automaticky aj krach národnej ekonomiky. Bulváru však nejde o hľadanie pravdy ale práve o senzáciu a hlavne o zosmiešnenie protisystémovej strany. Formuláciou nášho programu sa však zosmiešnili samotné médiá.

Pri príležitosti šírenia trolejbusovej senzácie, sme trošku poupravili naše logo, čím humorne poukazujeme na absolútne prekrúcanie našich myšlienok médiami 😛

10532376_10208893889684272_9128034345435968464_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *