Skip to content

Komunisti pomáhajú obnovovať Islamským štátom zničené mesto Kobani(VIDEO):Žiadame ukončenie blokády Nepálu a Rojavi!

icorVďaka rekonštrukcii kurdského mesta Kobané sa do vlasti vrátilo cez 100 000 migrantov! Odvážny kurdský národ a internacionála ICOR, ktorí so zbraňou v ruke bránili mesto a územie Kurdistanu pred ISIS a následne ho obnovili ukazujú, ako riešiť migrantskú krízu: predovšetkým riešením príčiny. HANBA TURECKEJ VLÁDE, KTORÁ NAMIESTO ISIS ZABÍJA KURDOV. Medzinárodná organizácia ICOR (Medzinárodna koordinácia revolučných strán a organizácií ) a Vzdor-strana práce, ktorá je jej predstaviteľom na Slovensku, požaduje okamžité zastavenie blokády Indie voči Nepálu a embarga proti oblasti Rojava (Západný Kurdistan/Severná Sýria).

ICOR a Vzdor-strana práce vyzýva na celosvetový protest proti pokusom reakčných síl potlačiť úspechy v boji za slobodu a demokraciu v Nepále a oblasti Rojava. V Nepále bola po viac než 200 rokoch zvrhnutá monarchia. Dňa 20. septembra 2015 bola prijatá progresívna ústava, stavajúca na sekularizme a myšlienke demokratickej republiky. Tento dokument taktiež garantuje demokratické práva ženám, ako aj ochranu minoritných skupín obyvateľstva.

Od prijatia ústavy je nepálska vláda brutálne vydieraná formou ekonomickej blokády, ktorú vedie indická vláda pod vedením premiéra Modiho, ako aj reakční vodcovia etnika Madeshi, žijúceho v Nepále. Vznikol nedostatok plynu Kerosine, používaného na varenie v domácnostiach. Vďaka nedávnym zemetraseniam krajina trpí nedostatkom jedla a liekov. Verejný život kolabuje. V Nepále, kde sa v marci roku 2016 bude konať Svetová konferencia žien, posledné zemetrasenie prevýšilo svojou ničivosťou všetky predchádzajúce. Je viac než škandalózne, že táto humanitárna katastrofa je držaná kapitlistickými médiami pod pláštikom utajenia.

Situácia v Rojave

V oblasti Rojava bolo v roku 2012 prostredníctvom demokratickej revolúcie dosiahnuté významné víťazstvo. Usilovným bojom bolo dosiahnuté presadenie práv žien, zlepšenie sociálnych podmienok, nastolenie otázok ekologickej zodpovednosti a zakázané prejavy národnostnej a náboženskej diskriminácie. V januári 2015 bol zavŕšený 134 dní trvajúci oslobodenecký boj Kurdov a iných etník proti fašistickému gangu zabijakov pod menom Islamský štát.

Ani militaristické útoky Turecka, ani masakre pod taktovkou IS nemohli zastaviť rekonštrukciu mesta Kobani, ktoré bolo z 80%12065915_1660186477588753_527101702915746673_n zničené. Dňa 20. novembra 2015 bolo odovzdané do rúk miestnej autonómnej vlády zdravotné a sociálne stredisko, vybudované 170 vojakmi z 10 krajín, spolu s miestnym obyvateľstvom. Počas minulého roka sa do mesta vrátilo približne 170 000 utečencov, aby pomohli pri rekonštrukcii a dovŕšili demokratickú revolúciu.

Turecká vláda pod vedením Erdogana, sa s celej sily snažia udusiť rekonštrukciu Kobani ako aj oblasti Rojava, a to diplomatickým, politickým, vojenským, ekonomickým a humanitárnym embargom. Urgentne potrebný konštrukčný materiál, spolu s liekmi a ostatnými zásobami, to všetko je zastavované na hranici. Preto sa v niektorých častiach Rojavi rozširuje hlad. V rozpore s medzinárodným právom je humanitárnym pracovníkom Brigády solidarity (ICOR), zabraňované vstupovať do oblasti Rojava, pričom pre pomoc miestnemu obyvateľstvu je nevyhnutné vybudovať humanitárny koridor.

Kapitalistické vlády, obzvlášť nemecká, pod vedením Merkelovej a Steinmeiera, odmietajú diplomatické uznanie oblasti Rojava a tiež poskytnutie humanitárnej pomoci pre rekonštrukciu. Obrana demokratickej nezávislosti Nepálu a demokratickej revolúcie v Rojave je dôležitou súčasťou celosvetového boja za slobodu a demokraciu a tiež prípravou na medzinárodnú socialistickú revolúciu.

Požadujeme okamžité zrušenie embarga proti Rojave a tiež zrušenie indickej blokády Nepálu!

Nech žije medzinárodná solidarita!

Nech žije celosvetový boj za slobodu, demokraciu a socializmus!

ICOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *