Skip to content

Komunisti zo Španielska bojovali proti Islamskému štátu:Po návrate do vlasti ich zatkli

CJTKUXKUYAAp-Xb Dňa 6. júla boli dvaja členovia Marxisticko-leninskej strany Španielska (RC) zatknutí za účasť v Medzinárodnom Prápore Slobody, pod vedením ktorého bojovali proti Islamskému štátu v oblasti Rojava (Západný Kurdistan, súčasť Sýrie). Španielsko je jedinou krajinou v Európe, kde tí, ktorí nasadzujú svoje životy proti barbarstvu radikálneho islamu, sú prenasledovaní a považovaní za teroristov. Opäť sme svedkami procesu vládnej kriminalizácie, a to prostredníctvom masových médií. Títo dvaja komunisti sa pripojili k medzinárodnej komunistickej brigáde. Tu riskovali svoje životy pre dobrú vec, pre boj za slobodou a oslobodenie našej triedy. Nie sú teroristami, práve naopak. Oni čelili teroru Islamského štátu.

Je našou povinnosťou preukázať našu solidaritu s nimi a verejne odsúdiť túto kriminalizujúcu kampaň proti nim a ich strane.

Sú obvinení z príslušnosti k teroristickej organizácii, čo je na míle vzdialené skutočnosti, pretože sú výhradne členmi spomínanje komunistickej strany a nepatria do žiadnej inej organizácie. Počas ich pobytu na území Rojava patrili k Medzinárodnému práporu Slobody, avšak svojím návratom zrušili členstvo v tejto vojenskej organizácii a zostali len členmi Komunistickej strany. Preto sú obvinenia zo strany médií neopodstatnené!

Všetci signatári tohto vyhlásenia chcú verejne preukázať svoje odmietnutie tejto štvavej kampane kriminalizácie komunistov, ktorej účelnom nie je nič iné, ako destabilizovať komunistické hnutie útokom na tak dôležitý princíp, akým je internacionalizmus pracujúcich.

Žiadame ich oslobodenie!

K výzve Marxisticko-leninskej strany Španielska (Reconstrucción Comunista) sa pripája aj Vzdor-strana práce

CJTeZlpUwAA40GS

CJTKUXKUYAAp-Xb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *