Skip to content

VZDOR – strana práce v uliciach Spišskej Novej Vsi: Vráťme do hry socializmus!

12042755_1043686935661674_5112037522092461965_nVzdor-strana práce zorganizovala v Spišskej Novej Vsi pred Levočskou bránou zhromaždenie pod názvom „Vráťme do hry socializmus“. Ako napovedá tento názov, bola to demonštrácia proti kapitalizmu, za socializmus. Napriek nepriazni počasia sa zišlo 40 ľudí. Okrem čelných predstaviteľov VZDORu – strany práce, sa na námestí zhromaždili členovia a sympatizanti strany zo Spiša. Demonštráciu sme zahájili rozvinutím transparentu s heslom: ČO SI NEVYBOJUJEME TO NEZÍSKAME!

S prejavmi vystúpil predseda Stanislav Pirošík, podpredsedovia Pomajdík a Vacula, za odborársku komisiu tajomník Ivan Gaľa. Keďže naše hnutie sa neustále rozširuje nie len na Slovensku, ale aj v Čechách a na Morave, tak za našu českú sekciu predniesol príhovor David Pazdera.

V žiadnom prípade sa nejednalo o spomienkovú akciu, naopak príhovory boli orientované na súčasnosť, skutočnosť, že kapitalizmus už nie je schopný zabezpečiť zlepšovanie života ľudí. Okrem takejto kritiky zaznelo aj riešenie – jediné možné riešenie – zvrhnutie kapitalizmu a vybudovanie socialistickej spoločnosti. Ako hovoríme sme poučení minulosťou a motivovaní prítomnosťou do boja za budúcnosť.

vratme-do-hry-socializmusNa konci zhromaždenia  sa o slovo prihlásil jeden z účastníkov v dave. Ako to u nás býva zvykom, bez problémov dostal slovo. Náš politický program a celú našu činnosť označil za jedinú komunistickú a marxisticko – leninskú na Slovensku. Poukázal na skutočnosť, že napríklad Komunistická strana Slovenska už dávno stratila komunistický charakter a strana ako Smer – SD a ďalšie tzv. ľavicové nemajú s pokrokovými myšlienkami  nič spoločné. Sú to strany slúžiace záujmom finančných skupín a ľudí z ich vedenia. Sympatické mu je najmä to, že ako radoví pracujúci ľudia, študenti, nezamestnaní a dôchodcovia nie len rozprávame čo treba zmeniť, ale robíme reálnu činnosť v odboroch, vo fabrikách a firmách – jednoducho priamo medzi ľuďmi.

Sme stranou, ktorej cieľom je zjednotiť pracujúcich, vykorisťovaných a utláčaných na Slovensku.

VZDOR – strana práce

12042755_1043686935661674_5112037522092461965_n

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *